Sejm przyjął absurdalną zmianę definicji zgwałcenia - krytyka ekspertów i obawy o przyszłość relacji międzyludzkich

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Wczoraj Sejm przyjął projekt nowelizacji Kodeksu karnego, zmieniający definicję zgwałcenia. Nowe przepisy budzą kontrowersje i krytykę ze strony ekspertów oraz części społeczeństwa, które obawiają się, że wprowadzone zmiany mogą negatywnie wpłynąć na relacje międzyludzkie oraz system prawny.

 

Nowelizacja wprowadza nową definicję zgwałcenia, która zakłada, że przestępstwem jest każde doprowadzenie do obcowania płciowego bez uprzedniego wyrażenia świadomej i dobrowolnej zgody. Oznacza to, że brak wyraźnej zgody na stosunek seksualny będzie traktowany jako gwałt. Wcześniejsza definicja opierała się na przymusie, groźbie bezprawnej lub podstępie.

 

Krytycy nowelizacji wskazują na jej potencjalnie absurdalne konsekwencje. Zmiana definicji może prowadzić do sytuacji, w której każda relacja intymna bez wyraźnej werbalnej zgody będzie mogła być uznana za przestępstwo. To może zniechęcić ludzi do nawiązywania intymnych relacji z obawy przed nieporozumieniami i fałszywymi oskarżeniami. Interpretacja "świadomej i dobrowolnej zgody" w różnych kontekstach może być problematyczna i prowadzić do niejasności w praktyce sądowej.

 

Warto zauważyć, że projekt ustawy zakłada również surowsze kary za inne przestępstwa seksualne, w tym za doprowadzenie osoby do poddania się innej czynności seksualnej lub wykorzystanie bezradności ofiary. Te przestępstwa mają być teraz zagrożone karą od 2 do 10 lat pozbawienia wolności, co jest znaczącym zaostrzeniem w porównaniu do obecnych przepisów.

 

Projektodawcy, w tym posłanki Nowej Lewicy, argumentują, że zmiany są niezbędne, aby lepiej chronić ofiary przestępstw seksualnych i zapewnić im sprawiedliwość. Anita Kucharska-Dziedzic, jedna z inicjatorek projektu, podkreśla, że nowelizacja ma na celu wyeliminowanie domniemania zgody na stosunek seksualny i uwzględnienie autonomii seksualnej kobiet.

 

Mimo szlachetnych intencji, projekt spotkał się z ostrą krytyką. Eksperci zwracają uwagę, że nowe przepisy mogą prowadzić do licznych nieporozumień i trudności dowodowych w sądach. W praktyce udowodnienie braku zgody może być skomplikowane i wymagać szczegółowych dowodów, co może dodatkowo obciążać ofiary przestępstw seksualnych i system prawny.

 

Krytycy obawiają się również, że nowa definicja zgwałcenia może być wykorzystywana do fałszywych oskarżeń, co mogłoby zaszkodzić niewinnym osobom i prowadzić do licznych niesprawiedliwych wyroków. Istnieje także ryzyko, że zmiany mogą negatywnie wpłynąć na relacje międzyludzkie, tworząc atmosferę podejrzliwości i nieufności.

 

Zmiana definicji zgwałcenia jest kolejnym krokiem w kierunku dostosowania polskiego prawa do standardów międzynarodowych, w tym do postanowień Konwencji stambulskiej, która nakłada na państwa obowiązek zapewnienia ochrony ofiarom przemocy seksualnej. Jednakże, jak podkreślają eksperci, wprowadzanie takich zmian wymaga przemyślanej legislacji, która uwzględnia wszystkie możliwe konsekwencje i zapewnia spójność przepisów.

 

W kontekście debaty na temat zmiany definicji zgwałcenia, pojawiają się również głosy, że konieczne jest edukowanie społeczeństwa na temat znaczenia świadomej zgody i promowanie kultury szacunku oraz odpowiedzialności w relacjach intymnych. Tylko w ten sposób można skutecznie zapobiegać przestępstwom seksualnym i chronić prawa ofiar.

 

Przyjęta przez Sejm zmiana definicji zgwałcenia budzi wiele kontrowersji i obaw. Chociaż jej celem jest lepsza ochrona ofiar i dostosowanie polskiego prawa do standardów międzynarodowych, istnieje ryzyko, że nowe przepisy mogą prowadzić do nieporozumień, fałszywych oskarżeń i trudności dowodowych. Kluczowe będzie teraz monitorowanie wdrażania tych zmian i ich wpływu na system prawny oraz społeczeństwo.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Słuchałem na ten temat w

Słuchałem na ten temat w lewackim TOK FM, gdzie gościnini ekspertyni doktorka z zakresu prawa tłumaczyła i wychwalała tę zmianę. Dwa podstawowe argumenty:

1. bo w całej Jewrounii tak jest i w końcu dobiliśmy do nich.

2. w Polsce ofiara gwałtu, staje się ofiarą przesłuchań policyjnych i prokurwatorskich i to ona musi udowadniać, że została zgwałcona.

Co do pierwszego punktu, nie ma co dywagować, bo jesteśmy w Jewrokołchozie, "starsi i mądrzejsi" to nam narzucają.

Co do pkt drugiego: Ja jako heteroseksualny mężczyzna mam inne doświadczenia.  Wójek mojego kolegi, w wieku około 60 lat, po latach małżeństwa baba znudziła się nim, więc rozwód. Porzuciła go dla jakiegoś absztyfikanta i wyprowadziłą się. Po kilku miesiącach zadzwoniła do niego z płaczem, że tęskni, że przeprasza, że była głupia itd. itp. farmazony. Facet, jak to facet, naiwny.. spojrzał na niepozmywane naczynia w zlewie, na nie wymienioną pościel, na brak świeczek zapachowych w salonie i na pustą lodówkę. Zatęsknił i umówili się na spotkanie. Był zajebisty sex, czego mu brakowało, po czym ona wzięła wałek do ciasta, wymierzyła sobie kilka ciosów w głowę, a następnie zadzwoniła na policję zgłaszając gwałt. On wylądował na 3 lata w więzieniu, gdzie jako "gwałciciel" miał zapewne przejebane, a ona przejęła mieszkanie. 

W moim przypadku starczyło pomówienie, aby kryminalni o 6 rano w kajdankach mnie z domu wyprowadzali. Więc z doświadczeń i wielu przypadków znajomychrozwodów dochodzę do wniosku, że Seksmisja Machulskiego, feminizacja życia społecznego staje się rzeczywistością.

Facet już nie ma rzadnych praw, a będzie już tylko gorzej. Zauważcie, że cała narracja o gwałcie jest jednostronna, że to facet winny, podobnie jak z przemocą fizyczną oraz psychiczną. Zakłamane statystyki mówią, że to kobiety są ofiarami, chociaż gdzieś tam można doszukać się, że przemoc psychiczną stosują częściej kobiety. Statystyka w tym zakresie obejmuje tak jak notowane bezrobocie. Mało który facet pójdzie na policję, aby zgłosić, że kobieta go bije, czy też znęca się nad nim psychicznie. Zapytałem policjantów wprost, co by zrobili z takim zgłoszeniem z mojej strony? Odpowiedzieli, że by mnie wyśmiali, że nie daję sobie rady z babą...

Dodam, że od trzech lat rozwodzę się, w tym czasie wydałem ponad 20.000zł na prawników. Syna nie widuję, a baba która przyszła do mnie z walizką brudnych gaci woła 300.000zł, a dostanie 100.000zł niewiadomo w sumie za co. To ona chce che wyruchać mnie na pieniądze i to jest moim zdaniem prawdziwy gwałt.

Reasumując, system jest tak skonstruowany, że mądry facet nie będzie płodził dziecka, nie będzie wchodził w związki małżeńskie, a teraz nawet będzie bał się wyruchać kobietę na baletach.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Te prawa w europie sa

Te prawa w europie sa regulowane po to ,by właśnie nachodzcy w wiekszosci prymitywni zboczency I mordercy wypuszczeni albo z wojska albo z więzienia gwałcili wszystkich. I czekają w bunkrach na sygnał. To jest kolejna teoria spiskowa, ale dopóki nie wyjdzie to na jaw to będzie tak zawsze.tak samo jak z chemttailsami.Moge wam nawet zrobić zdjęcie.Nie pada upał 32 a tu szara poświata i zero kropli.To jest ta właśnie walka z klimatem.Opowiem wam jaka ona jestRzucają w atmosfere nad nami jakas mieszankę, która zakłócą prawidłowa cyrkulację wodno jonowa.Skutek będzie taki ,że pioruny ,inaczej napięcie, które powinno trafić w miejsce naturalne rypie na oślep. skutki sa dla litosfery na której stoimy katastrofalne.zaklocenie obiegu elektronów będzie skutkować licznymi kataklizmami.trzesienia ziemi,powodzie,i co tam jeszcze chcecie.wybuchy wulkanów. Czy to nie jest jasne juz,że to część apokalipsy i przepowiednie jak i proroctwa.?Sens w tym,ze to ludzie są tym narzędziem. Także  wysralbym się na tych polityków I na te rzady i ma armie świata. Z reguły jestem opanowany, spokojny,ale nic mnie nie może powstrzymać od myśli aby te gnidy przestały oddychać tym samym powietrzem.wrzucilbym och do wulkanu,jeden po drugim.

Pomożecie?

Pomożemy.?

Wierzcie mi,oni są zbędni i prymitywni.

Portret użytkownika Dzik

Skazano ich za gwałty na

Skazano ich za gwałty na dziecku. Nastolatka po kilku latach: „Zostałam nakłoniona do składania fałszywych zeznań”

https://uwaga.tvn.pl/reportaze/podkarpacie-pieciu-mezczyzn-skazanych-za-gwalty-na-dziecku-opuscilo-wiezienie-falszywe-zeznania-st7366905

16-latka oskarżyła o gwałt własną matkę (UWAGA! TVN)

https://www.youtube.com/watch?v=YOyMtwFtpmg

Spędziła dwa miesiące w areszcie po tym jak córka oskarżyła ją o gwałt. „Nawet w piekle nie jest tak, jak tam” [CZĘŚĆ 2]

https://uwaga.tvn.pl/reportaze/16-letnia-corka-oskarza-matke-kobieta-mowi-ze-to-zemsta-16-latki-ls6698144

Fałszywe oskarżenie o gwałt – zgłoszenie gwałtu, gdy w istocie do niego nie doszło.

Wśród oskarżeń o gwałt kierowanych do policji bądź władz miasteczka akademickiego można znaleźć w przybliżeniu od 2% do 10% przypadków fałszywych zgłoszeń[1]. Ze względu na różne definicje fałszywego oskarżenia rzeczywisty odsetek pozostaje jednak nieznany[2]. Niektóre badania w Europie i Stanach Zjednoczonych podały wskaźniki od dwóch do sześciu procent[3]. Badania w innych krajach podały własne wskaźniki od 1,5% (Dania) do 10% (Kanada)[4].

Przyczyny

Przyczyny fałszywych oskarżeń o gwałt mogą dzielić się na dwie kategorie: fałszywe wspomnienia lub kłamstwa[5].

Fałszywe wspomnienia

Istnieje kilka sposobów, na które domniemana ofiara może przypadkowo uwierzyć, że została zgwałcona przez osobę lub osoby, które ją oskarżają. Należą do nich, ale nie ograniczają się do:

 • Terapia odzyskiwania pamięci: wspomnienia o wykorzystywaniu seksualnym odzyskiwane w trakcie terapii przy braku jakichkolwiek dowodów na poparcie, w oparciu o freudowskie pojęcie „represji”[6].
 • Pomylenie przez ofiarę pamiętania prawdziwego gwałciciela z kimś innym[6]
 • Zgodność pamięci: pamięć może ulec zanieczyszczeniu, gdy współświadkowie dyskutują o swoich wspomnieniach[6].

Kłamstwa

Oskarżycielka może mieć kilka motywacji, aby fałszywie twierdzić, że została zgwałcona. Nie ma zgody co do tego, do ilu różnych kategorii można je zaliczyć. Eugene Kanin (1994) umieścił je w trzech: zemsta, przedstawienie alibi lub uzyskanie współczucia/uwagi[7]. Sandra Newman wymieniła cztery kategorie w 2017 r.[8] Według De Zutter i in. (2017), podział Kanina jest niewystarczający i należy uznać w sumie osiem różnych kategorii:

 • Zysk materialny: otrzymanie pieniędzy, awans zawodowy lub inne korzyści materialne[7].
 • Stworzenie alibi: fałszywy zarzut jest wykorzystywany w celu ukrycia innych zachowań, takich jak spóźnienie lub nieobecność na spotkaniu[7].
 • Zemsta: odwet na osobie nielubianej poprzez zniszczenie reputacji, wolności lub finansów[7].
 • Uwaga: próba uzyskania od kogokolwiek jakiejkolwiek uwagi, pozytywnej lub negatywnej[7].
 • Współczucie: szczególny rodzaj zwracania uwagi, w ramach którego skarżący stara się poprawić osobiste relacje z konkretną osobą[7].
 • Zaburzony stan psychiczny; może obejmować fałszywe wspomnienia („halucynacje seksualne”) lub patologiczne kłamstwa[7].
 • Przeetykietowanie (ang. relabeling): seks za obopólną zgodą jest przeetykietykowany później jako gwałt na policji, ze względu na jego rozczarowujący lub wstydliwy charakter. De Zutter i in. twierdzą, że należy dokonać rozróżnienia między niektórymi czynami w trakcie spotkania seksualnego za obopólną zgodą, których uczestniczka nie chciała lub nie miała ochoty podejmować, ale mimo to wyraziła zgodę (np. aby zadowolić swojego partnera) z jednej strony, a gwałtem (seksem bez obopólnej zgody) z drugiej, ale wielu laików, a nawet niektórych uczonych nie dokonuje tego rozróżnienia i myli je. Często zdarza się, że relacje o takim „niechcianym seksie za obopólną zgodą” są przekazywane przyjaciołom i rodzinie, którzy interpretują je jako gwałt i wywierają na skarżącego presję, aby złożył doniesienie[7].
 • Żal: po odbyciu dobrowolnego seksu, skarżąca doświadcza negatywnych uczuć, takich jak obrzydzenie, wstyd i smutek; gdy inni zauważą to i pytają o źródło tych negatywnych uczuć, są one wówczas skłonne do postrzegania spotkania jako gwałt i umieścić skarżącego pod presją, składając zarzut[7].
 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%82szywe_oskar%C5%BCenie_o_gwa%C5%82t

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Portret użytkownika S

Ten kto kiedykolwiek słyszał

Ten kto kiedykolwiek słyszał o wizji NWO globalistycznych psychopatów, i orientuje się, że ich marzeniem i absolutnym priorytetem jest depopulacja ludzkości, do ilości jaką łatwo będzie hodować i kontrolować, tego takie rzeczy nie dziwią. Plebsu ma być dramatycznie mniej na Ziemi, żeby w swoim mniemaniu lepsze i mądrzejsze "Elity" miały wreszcie odpowiednio duży dla ich ego "Lebensraum". I te ścierwa, wykorzystująć swoje wpływy i bogactwa, które ukradli, od dziesięcioleci dążą do depopulacji na wszelkie sposoby: trujące opryski chemitrails i szkodliwa dla zdrowia "żywność" GMO, powodujące wszelkie choroby i zaburzenia zdrowotne. A nawet ostatni "krzyk mody" od samego Billa G., czyli sztuczna żywność:

https://inv.tux.pizza/watch?v=_KHlGlfBZ_8

Dalej mamy wszechobecny już mikroplastik z opakowań, w które pakuje się każde żarcie i picie dla plebsu (plastik w układzie rozrodczym powoduje bezpłodność). Nachalne wciskanie "życia w internecie" (różne fejsbuczki, tik toki i inne gówno), a nawet pornografii i wszelkiego cybersexu, żeby ludzie odsunęli się od kontaktów w rzeczywistości, co oczywiście też jakoś ograniczy rozrodczość. Wszechobecna chemiczna antykoncepcja dla kobiet, której resztki wysikiwane już od dziesięcioleci przez setki milionów babek, wracają do obiegu wodnego i są potem siłą rzeczy wypijane również przez mężczyzn (myślicie że skąd tak ogromny "niewytłumaczalny" spadek testosteronu i wzrost żeńskich hormonów u facetów?). Doprowadzone do absurdu przepisy aborcyjne, uznające wyskrobanie pizdy za "prawo człowieka" i zezwalające na usuwanie płodów w coraz późniejszym momencie (w Californi do 7 MIESIĄCA !!! - do osiągnięcia żywotności płodu, czyli 28 tygodnia). Albo nachane promowanie "społeczności Abecadła", zachwalanie pedalstwa i naciski, żeby uczyć dzieci o tych zboczeniach już od małego (bo z takich wynaturzeń nie ma potomstwa). Nawet nie będę przypominał o absurdalnych już ilościach przymusowych szczepionek dla noworodków i dzieci, które powodują wiele schorzeń i zatruwają organizm już od początku życia (stałe i pewne źródło dochodu dla BigPharmy). No i ostatnie: oficjalne przyznanie się BigPharmy, że od początku wiedzieli, że ich "cudowne, skuteczne i bezpieczne" śmiercionki na Covid, powodują obok wielu chorób i zgonów, również bezpłodność i poronienia u prawie 80% badanych myszy (badań na ludziach jak już wiemy WOGÓLE nie było, "bo po co?" jak roztropnie, z uśmiechem przyznała wiceprezes Pfizer na przesłuchaniu przed komisją Europejską w 2023). A skoro oficjalnie jest ok. 5 miliardów wyszczepów, to statystycznie POŁOWA ludzkości nie będzie mogła mieć teraz potomstwa! 

Globaliści są tak aroganccy, że tuż przed wypuszczeniem śmiercionek, wypuścili nawet serial o tym co zrobią, a i tak połowa ludzi poszła się wysterylizować Wink

https://www.youtube.com/watch?v=dBSU4cOUUYg&ab_channel=KearnuPhoenix

Więc wracając po długim wywodzie do tematu: każdego, kto widzi co się dzieje, nie dziwi ten kolejny, malutki kroczek, żeby ograniczyć rozmnażanie się. Ten debilny przepis jest dramatycznie nieścisły i niejasny, więc można go będzie interpretować dowolnie. Teraz każda głupia pizda, której ubzdura się, że facet ją obraził, może dać mu dupy, a potem oskarżyć o gwałt, bo gość nie będzie miał pisemnej zgody (zgoda ustna to słowo jej vs. jego w sądzie, więc sprawa z góry przegrana dla faceta). A skoro masz teraz dla własnego bezpieczeństwa wypełniać pisemną klauzuję przed pójściem do łóżka nawet ze swoją dziewczyną (bo nigdy nie wiadomo, czy kiedyś jej nie odwali jeśli np. się rozstaniecie), to może doprowadzić do absurdalnego unikania kontaktów intymnych. A w efekcie to trochę mniej dzieci. Pewnie niewiele, ale jednak to zawsze jakieś małe ziarenko w realizacji planu NWO ...

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Portret użytkownika BG-OG

No tak , zacofana ,

No tak , zacofana , niewyedukowana sexualnie Polska musi gonić "światły zachód". I tak w Polsce na dziś mamy 1,4 gwałtu na 1000 osób , a na wyedukowanym zachodzie np w NIcmczech , 14 gwałtów na 1000 osób . a ostatnio czytałem, że w Światłych NIemczech odchodzi do dwóch grupowych gwałtów DZIENNIE ( wg statystyk) .

Ale co tam. Modnie być ojkofobem.

Strony

Skomentuj