Sejm przegłosował zapowiadaną ustawę do walki z obrotem gotówkowym w gospodarce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tak jak zapowiadaliśmy polski nowy rząd, w zakresie walki z płatnościami gotówkowymi, podąża ścieżką wytyczoną przez poprzedników. Wczoraj ostatecznie przegłosowano nowe prawo obniżające drastycznie limit dozwolonych transakcji gotówkowych z 15 tysięcy euro do 15 tysięcy złotych.

 

To drastyczne obniżenie limitu jest tłumaczone jako sposób na walkę z przestępczością gospodarczą polegającą na wyłudzaniu zwrotów podatku VAT. Oczywiście w imię wali z przestępczością walczy się przedsiębiorczością, utrudniając swobodną wymianę gospodarczą i uprzywilejowując banki, które są głównymi beneficjentami mniejszych limitów transakcji.

Trudno spodziewać się, że to prawo cokolwiek zmieni. Będzie to po prostu kolejne przykręcenie śruby w ostatnich latach i zapowiedź tego co czeka nas w przyszłości. Świat w którym nic nie będzie można kupić i sprzedać bez posiadania jakiejś formy chipu RFID jest już bardzo blisko, a infrastruktura do zastąpienia gotówki kartami do transakcji zbliżeniowych już jest w prawie każdym osiedlowym sklepie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika desperado

oraz wiecej Polaków ma konta

oraz wiecej Polaków ma konta za granicą i to dobry kierunek patrząc na to co sie dzieje. W tkim tepie to za dwa trzy lata Polska cofnie sie w rozwoju bardziej niz darmozjady w rządzie. Kto madry niech zabezpiecy sobie szybki wypad z kraju

Portret użytkownika Rotmistrz

Miała być walka z

Miała być walka z gigantycznymi wyłudzeniami VAT i z tzw. karuzelami finansowymi dokonywanymi przez międzynarodowe korporacje, a mamy gnębienie rodzimych, polskich małych firm. Ten który wierzy, że PiS i PO to dwie różne partie pod względem poglądów na gospodarkę musi być chyba ślepcem. Można powiedzieć jedynie tyle: 

Portret użytkownika inzynier magister

Moim zdaniem PiS i tak jest

Moim zdaniem PiS i tak jest lepszym wyborem niż masońskie folksdojcze z PO/PSL/Nowoczesnej bo gdyby nie PiS to byśmy mieli tu setki tysięcy islamistów i rozkazy szwabów wykonywane w podskokach ! Nie wspominając o planach sorosa mordowania nienarodzonych i usmiercacania szczpionkami ! W każdym razie PiS musi być zmuszany przez USrael do podpisywania planów NWO ! Lepsze to niż ślepe wykonywanie poleceń lucyferian ! Ci od NWO zasówają z realizacją ich planu aż się kuży ! "Mowa o tak zwanej Transatlantic Trade and Investment Partnership, w skrócie TTiP - umowie negocjowanej pomiędzy Departamentem Stanu USA a Komisją Europejską. Właściwie rzecz jest częścią większego procesu, obejmującego kilka podobnych umów - pomiędzy Unią Europejską a Kanadą, pomiędzy USA a państwami azjatyckimi etc. Wszystkie one mają uwolnić świat od "pozataryfowych barier" dla wolnego handlu. Czytaj: w jak największym stopniu usunąć wszelkie przepisy, regulacje, normy, prawa konsumenckie, pracownicze czy prawa człowieka, które przeszkadzają koncernom w maksymalizowaniu zysków. Szczegóły toczących się negocjacji objęte są paranoiczną, omalże sowiecką tajemnicą - nie znają ich nawet rządy państw, których zgoda teoretycznie będzie niezbędna dla wejścia traktatu w Zycie (choć szykowana jest, jak się zdaje, ścieżka obejścia ewentualnych sprzeciwów), a nielicznym dopuszczonym do sekretu dygnitarzom nie wolno robić Żadnych notatek ani nikomu mówić, z czym zapoznali się w tajnej czytelni. A sprawa negocjowana jest w praktyce po wszystkich stronach przez lobbystów ponadnarodowych korporacji. Po stronie USA niezależność demokratycznych w teorii władz od takich lobbies pokazał juz kryzys bankowy (polecam po raz kolejny film "Inside Job" Charlesa Fergusona), a co do Komisji Europejskiej - jest przecież kierowana przez luksemburskiego cwaniaczka od wielkiego "optymalizowania podatków" w tamtejszych bankach, a w jej składzie zasiada bezwstydnie sześciu jawnych lobbystów, którzy zanim trafili do europejskiej władzy wykonawczej, latami byli brukselskimi przedstawicielami korporacji finansowych handlujących Żywnością i energią. Pani minister Streźyńska pewien czas temu zwróciła publicznie uwagę na fakt, ze wejście w życie TTiP praktycznie zakończy na świecie epokę demokracji i praw obywatelskich, ale, jakby dostała jakieś partyjne czy rządowe polecenie milczenia na ten temat, nie wraca od tego czasu do sprawy. Teraz rząd, jeśli musi się ustosunkować, powierza to przedstawicielom Ministerstwa Rozwoju, którzy snują nam opowieści, że umowa, choć jeden Bóg raczy wiedzieć, co konkretnie będzie zawierać, zwiększy nasze obroty handlowe z USA i korzystnie wpłynie na nasz dobrobyt. Pech chciał, że próba zwrócenia na problem publicznej uwagi utonęła w sejmowym cyrku, jaki rozpętał się wokół wyboru następcy sędziego Granata. Pozostaje mieć nadzieję, że jakaś liczba co bardziej świadomych i inteligentnych wyborców pofatyguje się poszukać wiedzy o globalnym szwindlu w mediach drukowanych i internecie."
http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-globalny-szwindel-w-cieniu-malpiarni,nId,2185204
Musimy przetrwać do wyborów w roku 2020 i wybrać ONR Korwina i innycvh narodowców by się obronić przed satanistami z USA i UE ! Tylko ONR da radę zdelegalizować masonską zarazę od GMO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Miras

W mediach wielki rejwach o

W mediach wielki rejwach o ustawie aborcyjnej tymczasem po cichutku przeglosowano to, przez cale lata 90 jak cos kradli to zawsze wyciagali ustawe aborcyjna na scene, mowie wam jak tylo pojawia sie w kwestia aborcji to wiadomo ze cos kombinuja.

Portret użytkownika pablito

tez słyszałem, że pracują nad

tez słyszałem, że pracują nad ustawą aby założyć liczniku do wody na studnie :D:D bo ponizej jednego metra na TWOJEJ działce reszta należy do państwa i ciągniesz wode nie Twoją :D:D
także wprowadzają co chcą i nikt Ci o tym nie powie...takie niby czyszczenie w TV i wsadzanie swoich ludzi i ze niby tacy mieli być rzetelni Ci pisowcy..wszystko jeden hu.. która partia rządzi ręka ręke myje i tyle w temacie

Portret użytkownika charis

160 tysięcy osób jutro umrze

160 tysięcy osób jutro umrze wg statystyki. Dzisiaj wiele z tych 160 tysięcy osób nie zdaje sobie sprawy, że ich śmierć jest blisko, ale  zamartwiają się niepotrzebnie różnymi rzeczami, inni planują gdzie pojechać na wakacje, jakie są najmodniejsze ciuchy meble, domy, samochody, fryzury. Inni są zaabsorbowani tysiącami innych rzeczy i zajęć, które tak na prawdę są im zbędne, zniewalają ich.
Ale jutrzejsza śmierć przerwie ich plany, działania. Nie mają żadnych refleksji nad życiem, nad przemijaniem, nad tym skąd się wziął wszechświat, życie, po co żyją i co się stanie z nimi po śmierci - ewentualnie zatrzymują się na etapie bakterii gnilnych i prochu, ale za życia nie mają pokoju ducha... skupieni są na marnościach, głupstawach, złych rzeczach, zajęciach a nie szukają tego co ma prawdziwą wartość 
 
, co do RFID będzie można żyć mimo takiego systemu - np praca za jedzenie i podstawowe środki. Albo barter - ale najważniejsze ufać "Alfie i Omedze"

Portret użytkownika eva11

ale straszny koment! czemu

ale straszny koment!
czemu mial slozyc?
bo napewno nie tej historyjce o bezmyslnych ludziach!
ale zobaczcie teraz na siebie,tyle daliscie plusikow za koment,ktory wzbudza tak zle emocje,jest tak nasiakniety zla energia i strachem!
okropne poprostu i nikomu nie potrzebne!
czy strach moze byc droga do zmian?
bardzo zla droga!
jesli chcesz dawac ludziom wskazowki to znajdz inna metode niz straszenie ludzi,
i tak caly Chrzescijanski swiat,potrafia tylko straszyc!
czy to Arkmani jest ta Twoja alternatywa dla nas?
 

Strony

Skomentuj