Sejm odrzucił podniesienie kwoty wolnej od podatku - biedni ludzie zapłacą wysokie podatki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polski parlament postanowił utrzymać skandalicznie niską kwotę wolną od podatku w wysokości 3091 zł ROCZNIE. To oznacza, że w Polsce podatki płacą nawet najbiedniejsi, którzy utrzymują się tylko z pomocy społecznej, którą notabene przydziela im ten sam rząd.

 

Dla porównania w Wielkiej Brytanii kwota wolna to 9440 funtów, czyli około 48 tysięcy złotych. U naszych zachodnich sąsiadów Niemców kwota wolna to 8130 euro, czyli około 34 tysięcy złotych. W niedawno przyjętej do Unii Europejskiej, Chorwacji kwota wolna od podatku wynosi około 14 tysięcy złotych. W Hiszpanii jest to już 74 tysiące złotych a na Cyprze 81 tysięcy złotych. Nawet pozostającej w fiskalnym ucisku Szwecji kwota wolna od podatku wynosi 9 tysięcy złotych.

 

Niestety dla decydentów z partii rządzących myśl, że obywatele mogliby płacić mniejsze podatki wydaje się tak nieprawdopodobna, że bez względu na wszystko odrzucają każdy projekt zakładający obniżenie opresji podatkowej. Wyznawcy arkusza kalkulacyjnego, którzy nigdy nie słyszeli o "krzywej Laffera", niezmiennie od lat uważają, że wzrost wpływów podatkowych można zaplanować mnożąc dwie cyfry.

Krzywa Laffera - źródło: Internet

To rzeczywiście zdumiewające, że polskie społeczeństwo tak łatwo zredukowało się do pozycji niewolnika, który zarabia tylko tyle, żeby przeżyć. Właściwie większość nie zarabia nic tylko tkwi w dziwnej formie teraźniejszej pańszczyzny, wydając wszystko, co zdołają zarobić. Kiedy jednak ci biedni Polacy mają budować kapitał skoro państwo polskie wyciąg ad nich rękę po podatek nawet wtedy, gdy są zupełnymi nędzarzami?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pankanapka

SEJM NICZEGO NIE ODRZUCIŁ!!!!

SEJM NICZEGO NIE ODRZUCIŁ!!!! JEDYNYMI PARTIAMI KTÓRE TO ODRZUCIŁY BYŁO PO I PSL. ROZEŚLIJCIE TĄ WIADOMOŚĆ

WSZYSTIE PARTIE Z WYJĄTKIM KOALICJI RZĄDZĄCEJ GŁOSOWAŁY ZA ZWIĘKSZENIEM KWOTY WOLNEJ OD PODATKU. PIS TR SLD ORAZ POSŁOWIE NIEZRZESZENI GŁOSOWALI ZA ZWIĘKSZENIEM TEJ KWOTY.
 
 
NIE GŁOSOWAĆ NA ZDRAJCÓW PO I PSL

Portret użytkownika jawa

Człowieku, przecież to

Człowieku, przecież to informacja sprzed roku!!! Jakiś bałwan jest tak zaślepiony nienawiścią do PiSu, ż nawet daty nie potrafi prawidłowo odczytać. Albo celowo robi ludziom wodę z mózgo, co byłoby zgodne z mentalnością jakiegoś platfusa albo kodowca.

Portret użytkownika bogdan4957

pankanapka napisał: SEJM

pankanapka wrote:

SEJM NICZEGO NIE ODRZUCIŁ!!!! JEDYNYMI PARTIAMI KTÓRE TO ODRZUCIŁY BYŁO PO I PSL. ROZEŚLIJCIE TĄ WIADOMOŚĆ

WSZYSTIE PARTIE Z WYJĄTKIM KOALICJI RZĄDZĄCEJ GŁOSOWAŁY ZA ZWIĘKSZENIEM KWOTY WOLNEJ OD PODATKU. PIS TR SLD ORAZ POSŁOWIE NIEZRZESZENI GŁOSOWALI ZA ZWIĘKSZENIEM TEJ KWOTY.
 
 
NIE GŁOSOWAĆ NA ZDRAJCÓW PO I PSL


 
Chcą zap*******ć jeszcze ile się da,bo pali im się za D**ą

Strony

Skomentuj