Saudyjskie myśliwce zbombardowały 100-tysięczną demonstrację w stolicy Jemenu

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Darren Hillman/CC BY-ND 2.0

Arabia Saudyjska nie potrafi pogodzić się z porażką, jaką poniosła w jemeńskim konflikcie. Państwo Saudów poległo w tej wojnie zarówno militarnie, jak i politycznie. Dowodem na to jest gigantyczna demonstracja w Sanie, podczas której uczestnicy wyrazili poparcie dla nowego rządu w Jemenie.

 

Oszacowano, że w sobotę na ulice stolicy mogło wyjść około 100 tysięcy przeciwników prosaudyjskiej marionetki, Abd Rabbuha Mansura Hadiego, który w zeszłym roku uciekł z kraju w obawie przed schwytaniem. Demonstranci wyrazili jednocześnie poparcie dla szyickich rewolucjonistów, wspieranych przez Iran, oraz byłego prezydenta Ali Abdullaha Saleha. Uformował on nowy rząd, choć nie uznała go organizacja ONZ, Arabia Saudyjska i jej sojusznicy.

Wczorajsza manifestacja była tak wielka, że praktycznie nie da się jej przemilczeć. Obecna sytuacja wywołuje coraz większy gniew władz w Rijadzie, które postanowiły wysłać na miejsce swoje samoloty. Bombardowania miały miejsce na terytorium stolicy, w tym również wokół pałacu prezydenckiego. Obecnie nieznana jest dokładna liczba osób, które ucierpiały w tych nalotach.

Na miejscu wybuchła panika, lecz większość uczestników demonstracji była wyposażona w karabiny maszynowe. Ludzie zaczęli po prostu strzelać w nadlatujące samoloty. Pokazuje to panującą wśród nich jedność i solidarność. Zaś po drugiej stronie sytuacja jest zupełnie inna - Stany Zjednoczone wycofały większość swojego personelu z Arabii Saudyjskiej, który udzielał wsparcia dla sił sojuszniczych. Prawdopodobnie jest to odpowiedź na brutalną kampanię wojskową Rijadu, w wyniku której zginęło wielu cywilów.

 

Źródła:

http://news.rthk.hk/rthk/en/component/k2/1280423-20160821.htm

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/saudi-arabia-air-strikes-yemen-us-advi...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika tubylec

To pokazuje jak głupie i

To pokazuje jak głupie i niebezpieczne są wszelkie manifestacje, zbieranie się w kupę i oznajmianie wszystkim wokół co wy za jedni. Ze strategicznego punktu widzenia to proszenie się o śmierć .. to nie średniowiecze, teraz jest broń masowego rażenia ale tłum zawsze był, jest i będzie głupi.

Portret użytkownika jaa

wg niektórych opracowań ojcem

wg niektórych opracowań ojcem Jezusa był chyba Faryzejczyk, który służył w armii rzymskiej. Dlatego Jezus nie mógł ożenić się z Żydówką, bo musiał, wg ówczesnych zasad, mieć żonę z "plemienia" ojca. A, Maria Magdalena była, podobno, jakąś fenicjańską kapłanką i dlatego Jezus się z nią ożenił lub po prostu żył. Podobno ten żołnierz, potem przeniósł się do rzymskiej prowincji na terenie obecnych Niemiec. Co, do samego Jezusa, to jest tyle różnych wersji na temat tego, co się z nim działo, że widać wyraźnie, że to jakaś kasta iluzjonistów lub ówczesnych magów go sponsorowała. Już sam fakt, że ukrzyżowanie i potem zmartwychwstanie ma mieć jakiś "głębszy" sens, oznacza, że cała ta historia ma kontekst "magiczny" a więc jest raczej bliższa magom niż STWÓRCY. To, że jest taki trend na to, aby promować Jezusa oraz inne bóstwa, świadczy, że magowie iluzji ciągle trzymają wszystkich w ryzach - przy okazji grożąc im końcem świata. Wg zasady dziel i rządź. A, czy zrobią ten koniec świata? A, kto by im wtedy zapewnił istnienie?

Portret użytkownika Ogo Pogo

Według niektórych opracowań ,

Według niektórych opracowań , poufnych,synagogomagostytycznego sekretu tajnego, Mojżesz wcale nie był Żydem.Mojżesz był agentem nowo wybranego faraona ,który chciał pozbyć się lichwiarskiej żydowskiej sekty Babilonu z Egiptu w celu przeprowadzenia reform w kraju.Zorganizowano inscenizację w której nieświadomi Żydzi brali w ucieczce z Egiptu prowadzeni za balonem uwiązanym do szyi wielbłada.Żeby uprawdopodobnic ich wyjście zorganizowano "numer" pod nazwą przejście przez Morze Czerwone.W aqaparku Faraona zbudowano instalacje imitujące rozstąpienie się morza.Agent Mołzes wcześniej rozdał "zioło" "ziomalom" w celu uprawdopodobnienia ,efektu.Eksperyment przeszedł oczekiwaniaa.Po tym pierwszym udanym eksperymencie przeprowadzono kolejne doświadczenia :40 lat za balonem zwanym Jahwe po pustyni synajskiej i nie tylko.Numer z tablicami i tym podobne.Okazało się ,że ziomale są odporni na wszystko.Zboczeni chowem wsobnym,pedalstwem ,pederastią,tumaństwem i oszustwem.Odpuścił Agent Mojżesz vel Mojzes .Zmęczony i wzywany przez Faraona do powrotu do ojczyzny do zasłużonego odpoczynku na uczciwie wypracowanej  emeryturze wskazał ziomalą na odpier....się kawałek ziemi w dole ,mówiąc ,że jest to ich obiecana ojczyzna.On tam nie pójdzie bo Jahwe zażądał by odszedł i nie wszedł do nowej ziemi i "umarł".Koszerni po 40 latach chałturzenia na Synaju z ulgą przyjeli odejście "tyrana".Nie tylko zawładnęli wskazaną ziemią ale zaczęli się plenic jak chwast.Widząc to Pan Bóg ,widząc zagrożenie dla rozwoju  a może lepiej upadku cywilizacji zesłał Syna Jezusa.Jezus nie był Żydem lecz BOGIEM.Bogiem ,który miał przywrócic człowieczeństwo u koszernych.Niestety tak zaplugawieni koszerni nie docenili łaski BOGA ,ukrzyżowali ,pluli i do dzisiaj plują jak cytowany wyżej jaa może nawet jaahhwe.Nie wiem kto był ojciem rabiego Owada Josefa ,kto był ojcem Marksa ,Lenina,Bieruta,Engelsa,Stalina ,Bermana, i innych im podobnych.Jedno jednakże jest pewne ,że waginach ich matek kutasa moczył diabeł.

Portret użytkownika eva11

jesli ktokolwiek wierzyw te

jesli ktokolwiek wierzyw te idiotyckie ostrzezenia to jest poprostu ograniczony umyslowo ponad norme .....

bog mialby ukazywac sie czlowiekowi ,aby sie usprawiedliwiac i tlumaczyc ?

dla jakiego powodu bog mialby jednego czlowieka przekonywac ,ze inny klamie ?

czy wy sie naprawde slyszycie ,czy zastanawiacie nad tym co sluchacie ? czasami .........

Portret użytkownika Odważniak

Dawniej niby mieli lepszą

Dawniej niby mieli lepszą pamięć, bo nie mieli internetów, a pisać umiał jeden na cztery wioski, musieli wyksztacić pamiętanie opowiastek, historyjek, legend, przepisów.. Z resztą powtarzanie wielokrotne też pomaga. Mieli świadomość, że jak nie nauczą się na pamięć, to historia zniknie, może nawet był reżim niezmieniania, ale raczej u ludów szczerych, typu indianie.. W rzeczonej okolicy, raczej już zagnieżdżone było wyzysk i oszustwo dość mocno.

A teraz, my co? Wszystko nakamerowane, zapisane w sieci, albo kajeciku, pamięci mózgowej prawie się nie używa, zwłaszcza, że coraz więcej bzdetów trzeba pamiętać, hasła, numery, piny, durne procedury.. Nawet to, co było dwa tygodnie temu idzie w zapomnienie, szczególnie inżynierzy społeczni mają tę świadomość i naturalnie tworzą o co mamy niby pamiętać, vide, jakiemu historykowi wierzyć? Każda historia ma piętno opowiadającego, jego przeżyć i sponsora.

Portret użytkownika Ogo Pogo

No właśnie .Kiedy to talmud

No właśnie .Kiedy to talmud spisywano ,kiedy poprawiano.Czy pra,pra,pasożydzi są bardziej wiarygodni od Ewangelistów? Tak to prawda pra,pra,pra ŻYDZI SĄ WIARYGODNI W OSZUSTWIE .AMR jesteś rodzajem, tu ujmę delikatnie gendera religijnego.Chcesz uchodzić za światowego,nowoczesnego ,rozświetlającego ciemnotę.Przykro mi ale tym kagankiem, którym machasz dookoła ,rozświetlasz  jedynie swój prowincjonalizm,obskurantyzm,nienawiśc ....Nie wiem czy jakiś rabe nie splamił się z tobą czynem niegodnym a ty w syndromie sztokholmskim usiłujesz zrzucić winę na KK.

"Tam gdzie pojawi się żyd, tam jest odwieczny konflikt interesów"

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

I kto tu jest k....a

I kto tu jest k....a terrorysta? Amerykanie oficjalnie niby sie wycofali z wspierania wojny z jemenem jako sojusznik arabii saudyjskiej a nieoficjalnie ( co pewnie wyjdzie z czasem) to sami im te bomby podwiesili. Cos czuje, ze za to bedzie odwet i to nie maly na szatanach zjednoczonych. Widac, ze amerykanie przegrywac nie potrafia a to byla jedna z pierwszych oznak do czego antychryst jest zdolny. 

Mam cos dla was. Nowa analiza filmu pet goat II

https://youtu.be/8wJ9zfPj_fc

Bardzo ciekawe opracowanie ale jak dla mnie to osoba, ktora reprezentuje w tym filmie Jezusa faktycznie nim jest a nie jak probuje sie nam wmowic, ze to antychryst. 

ja uwazam, ze to nie jest antychryst a prawdziwy Jezus. po pierwsze pieprzyk ma po przeciwnej stronie niz obama, po drugie oko na czole to nie kod kreskowy kozlow i nie jest to oko horusa w piramidzie a oko opacznosci Boga. Ryby ktore wskakuja do lodzi to raczej symbol porwania chrzescijan tak jak bylo napisane to w bibli. po trzecie Jezus przechodzi przez jakis portal co symbolizuje sily nieziemskie a wiadomo, ze szatan jest uwieziony na ziemi, czyli nie moze to byc antychryst. Na koncu jest upadek kosciola poniewaz jest on niepotrzebny skoro jezus zyje i upadek piramid czyli symbolu antychrysta. Dodatkowo ta lodka, ktora plynie Jezus moze symbolizowac nowa arke przymierza taka jaka jest opisana w bibli czyli zestaw praw dzieki, ktorym ludzie mimo, ze powinni umrzec beda zyli wiecznie. ten chlopiec, ktory jest ubrany na bialo to moze byc jakis aniol pomocnik jezusa działajacy w Azji lub na bliskim wschodzie ale zapewne nie jest to Jezus gdyz nie ma zadnych jego cech. jezus plynie nieprzytomny co moze oznaczac, ze jest on narkomanem albo alkocholikiem, ktory sie nawrocil i zrozumial kim jest a czarna aureola na koncu i tak jest zlota czyli tak jakby jego zycie mimo zlego postepowania zostalo oczyszczone. Byc moze tez cpac i sie odurzac dlatego, ze nie moze zniesc swiata w jakim zyje mamy te gorace serce na jego klatce. Czyżby upadek z milosci do ludzi? tak mi sie to kojarzy. No i jeszcze jedno. Ginie pod koniec Jezusowi korona ciernista czyli przestaje cierpieć za ludzi a on sam odzyskuje świadomość kim jest. 

Aha i jeszcze jedno w czasie gdy Jezus schodzi na ziemie Obama zaczyna sr..c w gacie jeżeli byłby to szatan to przecież dalej by się cieszył. To taka moja interpretacja i nie musicie się z nia zgadzać w każdym razie film bardzo interesujacy. Fajnie by bylo gdyby ktos z "naszej" strony zrobil analize tego filmu. 

Portret użytkownika MiamiVibe

Pet Goat to w moim mnienaniu

Pet Goat to w moim mnienaniu filmik ogłupiający ludzi, aby połechtać ich ego i sprawić aby poczuli się odkrywcami wielkiego światowego spisku, bo częściowo wydarzenia z filmiku pokrywają się z tym co się dzieje w rzeczywistości. Diabeł to sprytne bydlę i uważacie że pokaże motłochowi filmik anonimowy, w którym na tacy pokazuje swoje prawdziwe zamiary ?? W filmiku są zawarte tylko fantazje twórcy i jego prywatna wizja. Prawda jest taka, że prawdziwa walka trwa na poziomie duchowym każdej jednostki ludzkiej, między marnością materialną a doskonałością duchową przekazaną nam przez samego Boga w postaci cząstki zwanej duszą. Dusza to wolność i zaspokojenie wszytskiego, natomiast materializm to ciągła zachłanność i ostateczna zagłada.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Masz rację...Jezus schodząc

Masz rację...Jezus schodząc na Ziemię zajeb*ał 1 mln demonstrantów bombami. Obama się cieszy i saudy również. Taki sprzymierzeniec jest mile widziany... Wzywajcie osły jeszcze "wszystkich świętych" i "mateczkę" jego, to armagedon mamy zapewniony!

Wymieniajcie imiona demonów i wzywajcie ich dalej. To dla nich zaproszenie do żniw waszych utrapionych i ogłupionych duszyczek!

 Im więcej skowyczecie o ratunek do swoich demonów, tym większa cisza wam odpowiada, jeno, że coraz bardziej krwawa...

Strony

Skomentuj