Saudyjski reżim który zwalcza wolność słowa w swoim kraju, potępia Syrię za naruszanie praw człowieka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wybranie Arabii Saudyjskiej na przewodniczącego Rady Praw Człowieka w ONZ było ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich a organizacje zajmujące się prawami człowieka były wręcz oburzone. Saudyjski reżim, który odbiera podstawowe prawa swoim własnym obywatelom, potępił Syrię za pogarszającą się sytuację ludności na jej terytorium.

 

Arabia Saudyjska zaproponowała na forum ONZ rezolucję potępiającą naruszanie praw człowieka w Syrii a kolesiowski układ w tej organizacji sprawił, że została ona przyjęta wystarczającą ilością głosów. 115 państw przyjęło rezolucję, 51 krajów wstrzymało się od głosowania a 15 kolejnych, w tym Rosja i Chiny, wyraziły sprzeciw.

 

Jest to doprawdy zdumiewające, że państwo Bliskiego Wschodu stosujące prawo szariatu, które mocno ogranicza wolność słowa i stosuje karę śmierci oraz kary cielesne kojarzące się nam raczej z okresem średniowiecznym, stoi na straży praw człowieka.

 

Reżim ten bardzo chętnie korzysta z nowych możliwości. W Jemenie, gdzie wraz z innymi państwami arabskimi prowadzi wojnę przeciwko szyickiej organizacji zbrojnej która zajęła część kraju, ma poprowadzić śledztwo w sprawie prawdopodobnie popełnionych zbrodni wojennych... do których sam miał się przyczynić. Wcześniej Arabia Saudyjska potępiła także niektóre państwa Europy za rzekome łamanie podstawowych praw uchodźców i zmusiła ONZ do rezygnacji z walki o prawa osób LGBT. 

 

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania uważają, że państwo Saudów z powodzenie mogło zostać przewodniczącym Rady Praw Człowieka, ponieważ kraj "robi wszystko" aby poprawić sytuację tamtejszej ludności. Szkoda tylko, że tych zmian po prostu nie widać a reżim skazuje na śmierć kolejnych "przestępców".

 

 

Źródło: http://www.sott.net/article/306952-Saudi-Arabia-condemns-Syrian-human-rights-violations

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Prawda o ONZ jest jeszcze

Prawda o ONZ jest jeszcze bardziej szokująca !!!!

Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych przekroczył kolejną granicę, publikując we wrześniu 2015 raport dotyczący występowania chorób wenerycznych oraz wirusa HIV w populacji mężczyzn współżyjących z innymi mężczyznami oraz z chłopcami. Już we wstępie dokument definiuje kategorię „MSM” jako mężczyzn aktywnych seksualnie w relacjach z innymi przedstawicielami tej samej płci, precyzując, że pod tym terminem należy rozumieć także „osoby młode”, czyli liczące sobie pomiędzy… 10 a 24 lat. Oznacza to, że termin MSM obejmuje zarówno homoseksualistów, biseksualistów i heteroseksualistów podejmujących aktywność seksualną z mężczyznami z pobudek poza-seksualnych (np. prostytucja), lecz także homoseksualnych pedofilów oraz ofiary pedofilii – czyli nieletnich chłopców. Co ciekawe, w raporcie pojawia się natomiast wzmianka o tym, że „wśród MSM powszechne jest występowanie przemocy w kontaktach intymnych” oraz, że występuje u nich „większa częstotliwość korzystania z alkoholu i narkotyków niż w ogóle męskiej populacji”. Jak to tłumaczą autorzy? Otóż alkohol i narkotyki mają „pomóc przełamać zahamowania społeczne i podnieść poczucie pewności siebie w poszukiwaniu partnerów seksualnych”, a także „zapewnić psychologiczne wzmocnienie doświadczeń seksualnych, pomóc osiągnąć zdolność do uprawiania seksu przez dłuższy czas oraz obniżyć poziom seksualnych zahamowań”. Narkotyki mogą również „pomagać w poradzeniu sobie z diagnozą HIV i uniknąć lęku przed odrzuceniem przez społeczność ze względu na pozytywny wynik HIV”.Współautorem raportu jest Światowa Organizacja Zdrowia, a podpisało się pod nim wielu rzeczników „praw seksualnych” interpretujących prawa człowieka przez pryzmat „Zasad Yogyakarty”: http://www.pch24.pl/onz-promuje-perwersyjne-praktyki-seksualne,39550,i.html#ixzz3sKMpcV6H

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika eva11

Panie magister,nie mozna

Panie magister,nie mozna znalezc zrodla tej informacji w podanym przez pana linku...
wiem,ze to napewno nie bajki i onz stac na takie brednie i przedstawianie tragicznych informacji jak cos normalnego,
ale dziwne,ze nie mozna przeczytać orginalu tego raportu...

Portret użytkownika abc

Nie jest to bezpośrednie

Nie jest to bezpośrednie przełożenie, ale za obecny stan paranoi, łapówkarstwa, zdrady i głupoty na najwyższych  stołkach odpowiadamy my - czy to w Brukseli, czy w ONZ.
Te urzędnicze ściery są rekrutowane wsród niedo.ebów umysłowych poszczególnych państw, potem są promowane na najwyższych urzędników gdzie mają okazje rozp.olić swój kraj wedle życzenia bankierów i milionerów typu Soros, a na koniec w nagrodę wysyła się ich na najwyższe urzędy (ONZ, UE) gdzie siłą rozpędu dalej się szmacą na rozkaz.
A wina społeczeństw polega na tym, że gdy jeszcze mogą ich wybierać to mają w du.ie takie rzeczy jak spotania bilderbergów na których uczestniczy np. minister finansów (który po spotkaniu odpowiada dziennikarzom, że to nie ich sprawa co urzędnicy i ministrowie robią na prywatnym przyjęciu organizowanym przez najbardziej bogatych i zeszmaconych bankierów).
Przez kilka lat media nie informowały o takich (np. spotkania bilderbergów) rzeczach, a nawet gdy zaczęły - to dziesiątki wynajętych troli internetowych piało, że to fantastycznie, że polscy ministrowie spotykają się z takimi bogaczami - i miliony przygłupów zaczęły nawet temu przyklaskiwać.
W innych państwach jest podobnie. I dlatego za własną zgodą mamy takie cuda jak wybranie arabii saudyjskiej na przewodniczącego rady praw człowieka czy  zakrywanie zapowiedzi islamistów (że mają zamiar wyrżnąć Europę)  - szantażem miłosierdzia i koniecznością sprowadzenia następnych milionów.

Portret użytkownika U_P_Adlina

zakłamanie zachodu i jego

zakłamanie zachodu i jego dekadencja są juz widoczne nawet dla średnio inteligentnych ludzi. Jeszcze tylko imbecyle wierzą w pozytywne wartiości zachodnich "demokracji". Postawienie zwyrodniałego reżimu ssaudów na czele Rady Praw Człowieka przy ONZ to już szczyt obłudy. Reżim ssaudów obcina ludziom mieczem głowy w publicznych egzekucjach za np. branie udziału w manifestacji. Kobiety nie mają tam żadnych praw. Czym jest ta zasrana ONZ że taki zbrodniczy twór jak państwo ssaudów stoi tam na takim stanowisku? Ta organizacja to ku..wa jeden żart z prawa? To po prostu jaja z ludzi!! ONZ jest kontrolowana przez pejsów i to nie ulega wątpliwości. Czy oni naprawdę uważają że ludzie są tak głupi i nie widzą, że na czele Rady Praw człowieka stoją ludzie, którzy codziennie bestialsko te prawa gwałcą?! Że na czele tej rady stoją jedni z największych zwyrodnialców tego swiata??!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ufoson

"Czy oni naprawdę uważają że

"Czy oni naprawdę uważają że ludzie są tak głupi i nie widzą" - a co 'ci ludzie' zrobili do tej pory, żeby to zmienić? Nic. Więc chyba są głupi.
Jest jednak jakiś postęp. Budzimy się, komunikujemy, zbieramy... i chyba dlatego ktoś chce Europę cofnąć mentalnie o 1500 lat wstecz. W ostateczności maja jeszcze asa w rękawie - ogólnoświatową wojenkę - w razie, gdyby wszystko inne zawiodło.
Ciężkie czasy, kto by pomyślał...

Strony

Skomentuj