Saudowie ostrzegają Kanadę przed powtórką zamachu na WTC

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Henrique Oscar Loeffler/CC BY-NC-ND 2.0

Kanada skrytykowała Arabię Saudyjską za zamykanie w więzieniach aktywistów, którzy walczą o prawa człowieka. Saudowie rozgniewali się do tego stopnia, że postanowili zawiesić stosunki dyplomatyczne i wszystkie nowe umowy handlowe oraz inwestycje. Co więcej, saudyjska organizacja młodzieżowa zamieściła na swoim profilu na Twitterze bardzo specyficzną grafikę, która ewidentnie nawiązuje do zamachu na WTC, lecz tę opracowano w wersji kanadyjskiej.

 

Grafika opublikowana przez grupę Infographic KSA przedstawia samolot pasażerski kanadyjskich linii lotniczych Air Canada, który leci w kierunku wieży CN Tower w Toronto. Celowo bądź zupełnie przypadkiem, w co raczej trudno uwierzyć, grafika nawiązuje do zamachu na WTC i odebrano ją jako groźby, skierowane w kierunku Kanady.

W obecnym konflikcie między Arabią Saudyjską a Kanadą, największą uwagę skupia właśnie ta grafika. Umieszczono na niej również arabskie powiedzenie: „Ten, kto wtrąca się w nieswoje sprawy, znajduje tam to, z czego nie będzie zadowolony”. Komentatorzy przypominają, że spośród 19 zamachowców na wieże WTC, aż 15 było obywatelami Arabii Saudyjskiej i wygląda to tak, jakby zagrożono właśnie porwaniem samolotu pasażerskiego i rozbiciem go o kanadyjską wieżę CN Tower.

Grafika została szybko usunięta z Twittera pod natłokiem krytyki. Grupa Infographic KSA wyjaśniła, że jej dwuznaczność była zupełnie przypadkowa i miała raczej symbolizować powrót kanadyjskiego ambasadora z Arabii Saudyjskiej. Jednak grafika w oryginalnej wersji wciąż krąży po sieci i raczej niewiele osób uwierzyło, że samolot lecący w kierunku wieży jest dziełem przypadku, zwłaszcza, że Arabia Saudyjska jest obwiniana o dokonanie zamachu z 2001 roku.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Dziennikarz Piotr Kraśko nie

Dziennikarz Piotr Kraśko nie wytrzymał długo w roli prowadzącego w programie śniadaniowym. Od dyrektora programowego stacji TVN, Edwarda Miszczaka, dostał propozycję prowadzenia programu pod wiele mówiącym tytułem „Wracajcie, skąd przyszliście”.Program ma być z gatunku reality-show. Piotr Kraśko zabierze ze sobą w trasę trzech przeciwników europejskiej polityki migracyjnej i trzech jej zwolenników. Przemierzą trasę, jaką przemierzają migranci – od Niemiec poprzez Austrię, Węgry, Bałkany, Grecję aż do Kurdystanu.Jak zapowiadają przedstawiciele stacji, Kraśko i jego towarzysze mają żyć jak imigranci: bez telefonów czy portfeli. Cel programu, opisywany przez Kraśkę, sugeruje, że TVN planuje kolejną indoktrynację Polaków. - Chcieliśmy się dowiedzieć, czy to dobrze, że w Polsce ich nie przyjmujemy choć w innych krajach są ich setki tysięcy. Czy chcą zbudować w Europie kalifat, czy po prostu ułożyć tu sobie życie. Chcą nakazać nosić kobietom burki czy raczej cieszyć się naszą wolnością. Ta podróż mogła zmienić nasze poglądy. Ale tak naprawdę zmieniła nas samych – opowiadał o programie Piotr Kraśko.Z kolei jedna z najważniejszych osób w TVN, która podpisuje zgody na wszystkie formaty programowe, Edward Miszczak, przyznał, iż program jest „w pewnym sensie misyjny”. Uczestnicy programu będą pokazywać widzom historię spotkanych imigrantów, a także obraz ich życia.Program „Wracajcie, skąd przyszliście” będzie emitowany jesienią tego roku. Planowana jest emisja czterech odcinków.: http://www.pch24.pl/czy-krasko-przekona-polakow--by-przyjmowali-imigrantow--tvn-pomoze,62118,i.html#ixzz5NrlGA8jb

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Napiszcie o tym:       

Napiszcie o tym:       

Zaczęła się polityczna cenzura internetu

W ciągu ostatnich kilku dni konta (Facebooka, Youtube, Spotify, Instagrama, Tweetera i innych.) dużych niezależnych działaczy i mediów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zostały zawieszone. 6 sierpnia, w jeden dzień, konta Alex Jones Show na Facebooku, YouTube, Apple, Spotify i Pinterestcie zniknęły. W wyniku tego filmy i wiele innych informacji jakie przekazywaliśmy od lat na tej stronie nie są już dostępne. Zablokowano również konta Ron Paul Institute for Peace and Prosperity, antiwar.com, Tommyego Robinsona.

Portret użytkownika Stefano

Jeżeli ktoś uwieży że atak

Jeżeli ktoś uwieży że atak zrobili gwałciciele kuz na wtc to gratuluję życia w błogiej nieświadomości. Taka operacja to planowane działanie i znajomości chociażby sterowaniem i nawigacją samolotu. W pentagon wali rakieta tomahawk, a nagrania na yt to potwierdza o dziwo nie usunięte. Za tym stoi wysoko postawiona władza no i oczywiscie ci z pejsami.  

Skomentuj