Satelity zwiadowcze USA wykryły chińskie statki, które prowadziły nielegalny handel z Koreą Północną

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Nicolas Raymond/CC BY 2.0

Korea Północna od lat jest w stanie omijać międzynarodowe sankcje, aby zapewnić sobie przetrwanie i rozwój programu jądrowego. Jednak dotychczas oficjalnie nie było wiadome kiedy to następuje i kto pomaga w omijaniu sankcji. Należące do Stanów Zjednoczonych satelity zwiadowcze potwierdziły, że Korea Północna po cichu prowadzi nielegalne w świetle sankcji wymiany handlowe na morzu ze swoim największym sojusznikiem.

 

Południowokoreańska gazeta Chosun Ilbo podaje, że od października zaobserwowano około 30 transakcji handlowych, które zostały dokonane między północnokoreańskimi a chińskimi statkami i obejmowały sprzedaż olejów. Według zdjęć satelitarnych, wymiany odbywały się na Morzu Żółtym w pobliżu Chin. Niektóre zdjęcia pokazują nawet nazwy statków handlowych.

We wrześniu, Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła sankcje na Koreę Północną, które radykalnie ograniczają eksport rafinowanych produktów naftowych do tego państwa. Następnie w listopadzie Departament Skarbu USA nałożył kolejne sankcje na sześć północnokoreańskich firm handlowych i transportowych po tym, jak udostępniono zdjęcia satelitarne wykonane 19 października, na których widać należący do Korei Północnej statek Ryesonggang 1 wprowadzący nielegalną wymianę handlową z chińską jednostką.

 

Stany Zjednoczone wprowadziły również sankcje na chińskich handlowców, którzy prowadzą biznes z Koreą Północną. Przemyt produktów naftowych do Pjongjngu może odbywać się na dużą skalę, dlatego wydaje się to mało prawdopodobne, aby władze Chin nie miały nad tym kontroli. Można nawet założyć, że Chiny po prostu wspierają Koreę Północną, aby uniknąć jej destabilizacji i upadku oraz nie dopuścić do wielkiego kryzysu na Półwyspie Koreańskim i masowego napływu uchodźców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika hammer2022

Jestem ciekaw o co tak

Jestem ciekaw o co tak naprawdę chodzi w tej Korei Północnej.
Rozumiem,że reżim Kima ===
-tanie organy do przeszepów i krew
-tani pracownicy
-zespoły uszczęśliwiające
oraz:
-posiada dobre siły cybernetyczne
-składy broni chemicznej i biologicznej
-składy broni powyżej wymienionej w swoich ambasadach na terenie wielu krajów
-i jeden Bóg,Wielki Architekt,Diabeł czy kto tam wie

wielu walczących o 'prawdę' jest sługusami tych,którzy rządzą światem

Portret użytkownika ono mat opeja

Polnocno Amerykance

Polnocno Amerykance przygotowuja sobie grunt of kolejnych chlopcow do bicia. Tak na zas. Propaganda swoje musi robic. Trzeba ludzi przygotowac, ze zli sa wszyscy, tylko My sa wielcy. Fajni. Gdybym nie znal grupy bilderberg, pomyslalbym, ze to walka o imperializm jest prawdziwa. Ale to sie nie klei. Ichni sie wszyscy dobrze znaja i swietnie bawia. Zbrodniarze to ich elyta. Ktos jeszcze wierzy ze adolf popelnil swoje zejscie? Ktos widzeial choc jednego krula (bledy zamierzone), ktory odpowiedzial? polityka, ktory dopowiedzial? Swiatlego, wiekuistego, ktory odpowiedzial? Jeynie My odpowiadamy, nie ichni.

PS Amerykanscy chlopcy potrzebuja niesnasek w europie, bo im sie drukarki z braku tuszu zacinaja przy drukowaniu kasy. A tak jak w europie sie tluka, to ichni supportuja wszystkie strony, by kazdy mial po rowno, rowne szanse... Shok A jeszcze lepiej niech azje do tego dolaczyc, to juz.... echhh malyna. W koncu to nie na ichnim kontynecie. A czemu nie na bliskim wschodzie? A czemu nie. A czemu nie... Jugoslawia... Ludzie zyli w zgodzie. Komu to przeszkadzalo?

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Zenek ;)

"Satelity zwiadowcze USA

"Satelity zwiadowcze USA wykryły chińskie statki, które prowadziły nielegalny handel z Koreą Północną"

-i to zapewne tym "MAGICZNYM KIMOWSKIM WĄGLIKIEM" o jakim ostatnio strasznie głośno

Tym z nalepkami "DEMOKRACJA READY",,,,,

czy "APPROVED BY JEROZOLIMA".... o jakich prasa zawsze zapomina wspominać....

Portret użytkownika rtty4

Dziwne te satelity. Statki

Dziwne te satelity. Statki chińskie zobaczyły, ale nie widzą pól makowych, nie widzą statków mafii wożącej między innymi arabusów z isis do Europy, nie widzą kilometrowych kolejek cystern isis kradnących ropę, nie widzą wielogodzinnych rajdów isis po pustyniach itd.
Nauka i technika miały tworzyć idealne miejsce dla wszystkich, miały dawać możliwości latania w kosmos, rozwój intelektualny, a są kradzione przez korporacje i bogatych psychopatów do manipulowania ludźmi.
Wszystko jest utajniane i chowane, a ludziom zamiast edukacji wciska się do głowy rozdrobnioną sieczkę ze szczątków informacji sprzed setek lat - przecież taka podstawówka to informacje sprzed setek czy tysiąca lat! Pitagoras, Tales, Newton, trygonometria - dzieciaki są w stanie pojąć to wszystko przez jeden rok zamiast 6 czy osiem. Tylko warunek: edukacja to nie ma być rządowy plan odmóżdżania i prania mózgów pod dyktando planów rządzących partii.
Jednak zamiast nauki jest wkuwanie rozpierdzielonych dat historycznych i interpretacji wydarzeń opracowanych przez instytuty na zlecenie rządzących tak, żeby gówniarze, gdy dostaną prawa wyborcze, nie stawali okoniem przy prowadzeniu polityki państwa. Do tego dochodzą tysiące godzin rozpatrywania "co autor miał na myśli pisząco o niebieskich firankach" albo kolejne setki godzin rozpatrywania ewidentnie schizofrenicznych wytworów tzw poetów czy innych poparańców. A potem jeszcze religia. Ta religia co miała być prowadzona gościnnie, za darmo, bez ocen, bez wpływu na świadectwo - ale chyba nikt nie jest zdziwiony obłudą, kłamstwem i cynizmem korporacji od tysiąca lat doskonalącej się w obłudzie, kłamstwie i cynizmie.
W efekcie masy mają w mózgi wtłoczoną schizofrenię humanistyczno-religijną, z dodatkiem umiejętności dodawania i mnożenia na niewielkich liczbach całkowitych - przecież 80% społeczeństwa nie jest w stanie obliczyć nawet tego ile zarabia przed kradzieżą podatków (i nie mówię o niejednoznaczności przepisów).
Powoli dochodze do wniosku, że przyczyną wszystkich wojen i nieszczęść są spreparowane przez rządowych specjalistów humanistyczne pierdoły wciskane dzieciom do głów. Dowód: jeszcze nigdy nie widziałem wojny wywołanej przez matematyka przeciwko krajowi twierdzącemu, że np. Pitagoras nie istniał, albo że ułamki zwykłe są lepsze niż dziesiętne, albo, że zaokrągla się do dziesiątego miejsca po przecinku zamiast do piątego.

Skomentuj