Satelity NASA wykryły nad USA dużą koncentrację metanu

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy z NASA wykorzystujący technologie satelitarne odkryli dziwną anomalię atmosferyczną nad południowo-zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych. Zarejestrowano wysokie stężenie metanu. Dla uczonych było to nieoczekiwane odkrycie, którego przyczyny nie są znane.

 

Wysoki poziom metanu nie jest zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców Stanów Zjednoczonych, jednak skoncentrowanie w jednym miejscu dużej ilości tego gazu jest czynnikiem wpływającym na ocieplenie klimatu. Jako źródło metanu wskazywano początkowo instalacje do szczelinowania hydraulicznego.

 

Jedna z hipotez zakłada też, że metan wypuściły kopalnie węgla. Nie są to jednak informacje potwierdzone. Nie można wykluczyć, że metanowa anomalia powstała w sposób naturalny, na przykład z emisji z dna Atlantyku.

 

Ze względu na fakt, że metan jest jednym z gazów najbardziej zatrzymujących ciepło naukowcy martwią się o wzrost jego zawartości w atmosferze. Emisje tego gazu są bardzo trudne do śledzenia, ponieważ wiemy tylko o niektórych miejscach, w których występują.

 

Na zdjęciach satelitarnych obszar koncentracji metanu w atmosferze oznaczono w kolorze jasnoczerwonym i występuje on w na obszarze tak zwanych Four Corners, które obejmują stany Nowy Meksyk, Kolorado, Arizona i Utah.

 

 

Na podstawie: NASA

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika debet

A tymczasem Al Gore jeździ po

A tymczasem Al Gore jeździ po całym świecie szukając naiwniaków którzy uwierzą w globalne ocieplenie posługuje się badaniami naukowymi szkoda że nie powie że ci naukowcy zostali przekupieni zresztą korupcja jest wszędzie 

Portret użytkownika Medium

Mocny ma łobuz

Mocny ma łobuz horoskop:
http://www.astro.com/astro-databank/Gore,_Al
Większość astrologów nie przejmuje się tzw. małymi aspektami, a mnie one fascynaują. No i u niego właśnie jest potrójny septyl (3/7) pomiędzy Merkurym i Neptunem, planetami które w połączeniu winny dać ni mniej ni więcej, a próbę uczciwości. Jeśli człowiek zagra nieczysto - z góry współczuję!
A kiedy i jak - nie chce mi się przeliczać...
 
 

Strony

Skomentuj