Satelita NASA spadnie na Ziemię w najbliższych dniach. W Kijowie rzeczywiście coś spadło

Kategorie: 

Źródło: NASA

Należący do NASA satelita RHESSI, który waży ponad 270 kg i służy do badania Słońca, wkrótce spadnie na Ziemię. Chociaż przewiduje się, że większość statku spłonie w atmosferze, niektóre elementy mogą wydostać się na powierzchnię. Szacuje się jednak, że prawdopodobieństwo wyrządzenia komuś krzywdy wynosi 1 do 2467.

 

RHESSI został wystrzelony w 2002 roku i działał do 2018 roku, pomagając badaczom badać rozbłyski słoneczne i koronalne wyrzuty masy za pomocą spektrometru wrażliwego na promieniowanie rentgenowskie i gamma. Satelita ten był jednym z najbardziej udanych satelitów słonecznych, a spektrometr RHESSI był szczególnie ważny do pomiaru fotonów o wysokiej energii, które powstają w wyniku rozbłysków słonecznych i koronalnych wyrzutów masy. Dane te pomogły naukowcom lepiej zrozumieć procesy fizyczne zachodzące na Słońcu i opracować modele, które mogą przewidywać przyszłą aktywność słoneczną.

Według ekspertów szansa na to, że jakiekolwiek elementy RHESSI spadną na Ziemię, jest bardzo niska - porównywalna do szansy na wygranie w loterii. Większość satelity powinna spłonąć w atmosferze, co nie stanowiłoby zagrożenia dla ludzi i mienia. Mimo to, eksperci z NASA monitorują ruch satelity i przygotowują się do jego powrotu na Ziemię. Jeśli jakiekolwiek części aparatu zostaną znalezione na ziemi, zostaną natychmiast usunięte i zbadane, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat aktywności słonecznej.

 

Tak się składa, że dzisiaj w nocy nad Kijowem zaobserwowano coś co mogło być ostatnim akordem deorbitacji satelity RHESSI. Od razu to zasugerowano w wielu źródłach. Jednak ze względu na to, że działo się to w państwie objętym działaniami wojennymi, strona ukraińska stwierdziła, że ta prawdopodobna deorbitacja była skutkiem działania ukraińskiej obrony rakietowej. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby można było zestrzelić taki obiekt z kosmosu poruszającyc się często z wielkimi prędkościami. 

Być może kijowski bolid to przypadek, bo NASA oficjalnie zaprzeczyło, że ma z tym jakiś związek ich satelita. Oznacza to, że obiekt może jeszcze spaść gdzieś na Ziemi.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Żeby cię pogrążyc do końca

Żeby cię pogrążyc do końca artykuuł z głupiej wiki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pocisk_balistyczny

czym jest pocisk balistyczny.

A tak poza - to jestes humanistką - to wyzlo z analizy co pizesz i wklejasz. Z analizy czyli umysłu mate-fizyko-chem-biol nie masz nic - a dlaczego zapytasz zapewne ? a dlatego , że opisałem teoretycznie hipersonika trzystopniowego a ty wkeiłas art z rakietą dwustopniową , o której napisałem , że wynoszą takimi obiekty na orbitę - nie połączyłaś faktów ale zaczęłaś wojenkę aby mmnie zdeprecjonowac i zbić jak psa.

Co wyszło z tego - twoja niewiedza i niemożliwość połączenia dwóch tak spójnych faktów jak rakieta dwu i trzy stopniowa,

Nie ma o czym z toba dyskutować.

kolejny raz na forum udowodniłem ci , że chcesz tylko zaistnieć i bić innych , poprawiać , edukować i prostowac wg. swojego mniemania i światopoglądu - nie ze mną te numery.  Smile

Nie odpisuj więcej i rób co ci edy zalecił.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Nad kijowem została

Nad kijowem ( nie przypadkowo ) została zaprezentowana możliwość uderzenia rakietą hipersoniczną z podwójnym doładowniem bez głowicy bojowej.

Rakieta hipersoniczna przenosi w sobie ładunek miotający i rakietę z głowcą bojową - hipersonic ma prędkość np. 10 tys km/h , ładunek miotający wystrzeliwuje rakietę z głowić bojową przyspieszając ją o np. 3 tys km/h a rakieta z głowicą odpalając przyspiesza o kolejne np. 3 tys km/h - rakieta z głowicą osiąga w sumie 16 tys. km/h prędkości kinetycznej .

Parametry prędkoścui to tylko przykład - równie dobrze może być 15 + 4+4 = 23 tys. km/h

Może to być także hipersonik z podwójnym ładunkiem miotającym i pociskiem z głowicą bojową.

Na jaką głębokość wbije się sama tylko swoją siłą kinetyczną ? Dla mnie to był pokaz siły i ostrzeżenie.

Żadnen meteoryt tak się nie spala - osiąga temeraturę krytyczną i wybucha i ewentuualne wybuchy pośrednie ale wokół a tu mamy potrójne błyski - jeden silny i dwa równorzędne jednokierunkowo.

Wiem - minusów będzie masa ale kto z was rozważył  możliwość użycia wielostopniowej rakiety hipersonicznej ? Przecież wielostopniowe rakiety niosą na orbitę - to dlaczego mają nie miotać ładunkami bojowymi.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

To nie hypersoniczna rakieta,

To nie hypersoniczna rakieta, te wyglądają inaczej w locie

Zmobilizowałeś mnie do poszukiwań i znalazłam coś, co widać na wielu filmach o tzw. meteorytach:

http://burathanews.com/arabic/news/237207 - z automatycznego tłumacza:

Kula ognia, zauważający w wielu krajach, w tym w Iraku, jest drugim stopniem rosyjskiej rakiety balistycznej, ponieważ te części lub stopnia spadają przez kilka godzin po starcie rakiety" - cytuje gazeta poinformowane źródło, który wolał nie podawać swojego nazwiska ze względu na delikatność tematu, stwierdzając, że "kula ognia, zauważający w wielu krajach, w tym w Iraku, jest drugim stopniem rosyjskiej rakiety balistycznej. 

Portret użytkownika spokoluz

Nowoczesne rakiety

Nowoczesne rakiety balistyczne kacapów  jak np. Kindżał czy Sarmat to hipersoniki.

Lep dalej pierogi jak Ci Edy polecił a nie szukaj bzdur w necie.

Jak odpisujesz Mi zawsze dodaj - "w drodze wyjątku" bo nie życzę sobie Twoich bezzasadnych wypocin w odpowiedziach a jak Ci nie pasuje do wal do pał - wychodza Ci podobno najlepiej leniwe.

A co do hipersoników to start i uderzenie zostały utrwalone na wideo - w locie jeszcze chyba nie nikt tego nie nagrał bo nie ma takiej technologii aby mogła za tym obiektem hipersoniczym podążać i nagrywać.

A to na złączonym pierwszym obrazku to komputerowa symulacja torpedy o napędzie rakietowym.

Tobie po prostu brak wiedzy i szukasz jakichś z doopy wziętych spaminfo z netu aby nie tylko mnie zbić jak psa i udowodnić sowją wyższość . Nie zauważyłaś - za każdym razem kładę twoje kontrargumenty jak kombajn zboże.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Tez się tak cieszę jak to

Tez się tak cieszę jak to pokazałaś , że nigdy już żaden chłam humanistyczny od ciebie nie będzie zaśmiecał moich postów Smile

Tylko nie zrób z gęby doopy - trzymam cie za słowo - jeśli odpiszesz kiedykolwiek na mój post  to znaczy , że twoja gęba to zwykła doopa.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kwazar

Ciekawostka pocztówkowa z

Ciekawostka pocztówkowa z Kijowa, Właśnie ...podobno ....(bo wszystko dziwnie wygląda) ...ruszyła wielka ofensywa "banderowców na onuce" Ruskie głośno trąbią, że ta ofensywa nie ma najmniejszych szans na powodzenie. Ukry głośno trąbią, że ta ofensywa jest decydująca i będzie zwycięska Zaś jak wieść gminna niesie, pod nosem szemrana, to wszyscy są zgodni co do jednego, ta ofensywa nie ma żadnych szans na powodzenie. Dodatkowo w tym szaleństwie nikt nie wie o co chodzi i po co, tylko straty w ludziach rosną wszystko w błocie grzęźnie i krew się leje. Mino tego KRWAWEGO NONSENSU na Kijów nic jeszcze nie spadło.Nawet jankom ruscy powiedzieli czego im robić nie wolno i gdzie jest CZERWONA LINIA w prowadzeniu tej ukro ofesywy. Z dalszych niezbyt wesołych wieści, to jest i taka ciekawostka Otóż całkiem oficjalnie ogłoszone jest że:  Pekin i Moskwa tworzą sojusz wojskowy i rzucają wyzwanie Pentagonowi. Tako rzekł Chiński minister obrony Li Shangfu po przyjeździe do Moskwy i na dowod rzucił ogromnym pakietem strategicznych porozumień...... No i fajnie. A jak jest na prawdę ? A kto kto to kuźwa może wiedzieć ????!!! Wszystko co się dowiedziałem w internacie zeznałem jak na spowiedzi. 

Portret użytkownika Medium

Cóż za zbieg okoliczności,

Cóż za zbieg okoliczności, satelita właśnie nad Kijowem pada i wygląda jak bolid Biggrin

https://ru.wikipedia.org/wiki/RHESSI#Сход_с_орбиты

[Zejście z orbity 
Od jesieni 2022 r. pada na ziemię. 19 kwietnia 2023 r. na niebie widziano pewien meteor. Jednak w NASA donieśli, że urządzenie Rhessi jest na orbicie. Od 12 godziny czasu moskiewskiego 20 kwietnia 2023 r. apogeum wynosiło 180 km, perygeum 172 km. O godzinie 15 czasu moskiewskiego zszedł z orbity nad Afryką.]

Czyli wiadomość można zaliczyć do nieprawdziwych.

Portret użytkownika heniek1

to kacapy z

to kacapy z Pizdiecnovosibirovki kacapskim narodnym pierdnięciem strąciły usmanskiego satelitę v spokoloozny sposoob

strzeżcie się wszyscy bo my kacapy załatwimy was kacapskim atomnym oddechem kiszki stolcowej
prosto z Pizdiecnovosibirovki

Strony

Skomentuj