SARS-CoV2 zaraża na świeżym powietrzu w zaledwie 0,1% przypadków. Noszenie masek jest bezsensowne

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Nowe dane pokazują, że tylko jeden z tysiąca potwierdzonych przypadków Covid-19, jest wynikiem zarażenia na świeżym powietrzu. Jak donosi Irish Times, spośród 232 164 przypadków Covid-19 zgłoszonych do 24 marca tego roku, 262 z nich było wynikiem takiej transmisji wirusa. Stanowi to zaledwie 0,1% ogółu przypadków.

 

Zgodnie z danymi irlandzkiego Centrum Nadzoru Ochrony Zdrowia (HPSC), które stale monitoruje liczbę zachorowań, jedyne znane przypadki zakażeń związane z przebywaniem na świeżym powietrzu, w skali kraju składają się na 21 ognisk ze 124 przypadkami zachorowań na budowach i 20 ognisk związanych z aktywnością sportową i fitnessem, w których było 131 przypadków. Stosunkowo niewielka liczba przypadków wynikających z transmisji na zewnątrz pomieszczeń, znajduje swoje odzwierciedlenie w badaniach naukowych.

 

Badanie 1245 przypadków w Chinach wykazało, że tylko trzy osoby zostały zarażone na zewnątrz. Według przeglądu pięciu globalnych badań nad transmisją na Uniwersytecie Kalifornijskim, szanse na zarażenie się Covid-19 w pomieszczeniach są 19 razy większe niż na zewnątrz. Badacz z Uniwersytetu w Canterbury, profesor Mike Weed, zbadał 27 000 przypadków Covid-19 na podstawie 6 000 różnych źródeł danych. Jego wniosek jest dość prosty, zakażenia na zewnątrz są tak rzadkie, że występują w granicach błędu statystycznego.

Weed, podchodzi przy tym do do swoich wniosków z pewną rezerwą. Jak powiedział, spotkania na świeżym powietrzu są bezpieczne, jeśli towarzyszy im odpowiednie zarządzanie ryzykiem. Na przykład, ludzie mogą być dopuszczeni na imprezy sportowe, jeśli przestrzegane są zasady dotyczące zgromadzeń w obiektach zamkniętych. Ed Lavelle, profesor biochemii w Trinity College w Dublinie, twierdzi, że te nowe odkrycia są, naprawdę świetną wiadomością i potwierdzają wiele dowodów ze Stanów Zjednoczonych”, które wykazały, że funkcjonowanie na zewnątrz jest bezpieczne.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze na początku tego miesiąca informowaliśmy o wyniku nowego badania naukowego, które dowodzi, że wpływ światła słonecznego na rozprzestrzenianie się koronawirusa jest 8 razy większy niż sądzono. badaniu eksperymentalnym przetestowano wpływ promieniowania UV na SARS-CoV-2 w symulowanej ślinie. Zanotowano, że wirus był inaktywowany po wystawieniu na działanie symulowanego światła słonecznego przez 10-20 minut. Naturalne światło słoneczne może być zatem skutecznym środkiem dezynfekującym co tłumaczyło by też niższe prawdopodobieństwo zarażenia na świeżym powietrzu.

 

Irlandzki rząd, wyraził niedawno zgodę na prowadzenie zajęć sportowych na świeżym powietrzu od 26 kwietnia. Mowa tu zarówno o otwarciu boisk, pól golfowych i kortów tenisowych. Atrakcje dla turystów, na świeżym powietrzu, takie jak ogrody zoologiczne i zabytki, mogą zostać ponownie otwarte od 5 maja. Decyzja irlandzkiego rządu, to krok w dobrą stronę dla mieszkańców tego kraju, który przy odrobinie szczęścia, nakieruje również i nasze władze na tory logicznego postępowania.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Biuqs

Przy takich artykułach podaje

Przy takich artykułach podaje się źródła do przeprowadzonych badań, choćby do artykułów opublikowanych na łamach magazynów o odpowiednim Impact Factor . Cytowanie na zasadzie „coś gdzieś ktoś napisał/powiedział” z góry można włożyć między bajki.

Portret użytkownika Sica83

Ja jestem tylko ciekawa skąd

Ja jestem tylko ciekawa skąd oni biorą te dane? Jak doszli do wniosku ,że ponad 200 osób zarazilo się na świeżym powietrzu? Oznaczałoby to, że te osoby przez co najmniej 10dni nie wchodziły do żadnego pomieszczenia:D

Portret użytkownika tubylec

Skąd się biorą dane? Z

Skąd się biorą dane? Z chciwych łbów sprzedajnych lekarzy i naukowców, którzy zrobią wszystko aby pandemia trwała. Wszystkie te dane to pisane na kolanie bzdury, bo coś trzeba w papiery wpisać więc najlepiej wpisać tak żeby były z tego duże pieniądze.

Portret użytkownika Przerywa Milczenie

Wg rządu 95% infekcji w Pl to

Wg rządu 95% infekcji w Pl to wariant brytyjski. Znam się troszkę na tym i muszę powiedzieć, że to bardzo (ale bardzo) dziwne, by w 3-4 mce wariant raptem 40-70% bardziej zakaźny zdominował całkowicie populacje. Statystycznie jest to wręcz niemożliwe, by startując od zera, przy tej zaraźliwości i wskaźniku ok 50-70 infekcji na 10000 ludzi wystarczył kwartał na taki stan.

To byłoby możliwe jedynie w sytuacji, gdyby okres zakażenie/inkubacja/przeniesienie wynosił 2-3 dni.

A tak przeciez być nie może, bo jużby obleciał planetę 20x.

I coś tu śmierdzi.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Śmiedzi np to, że lekarze

Śmiedzi np to, że lekarze zaakceptowali pojęcie "wariant". Kiedyś były to szczepy, grupy, co dotyczyło faktycznych obserwacji. A teraz mamy symulacje komputerowe bardzo wątpliwej zgodności z prawdą. Wariant wirtualny. Czysto teoretyczny i jaki mendialny!

No i gdzie te ALBUMY ze zdjęciami familijnymi wirusów?? Tyle się o nich mówi, a oprócz grafiki komputerowej nikt autentycznego zdjęcia nie pokazał. No taki bohater współczesnych zawirowań społecznych, a nie chce wyjść z cienia. Nieśmiały jakiś, czy skromny nadmiernie ?

Przecież internet powinien być zalany setkami, tysiącami zdjęć z napisem "Wanted !!!" i focia. Jak na Dzikim Zachodzie. A tu nic.

Jak ja bym chciał sobie pooglądać taki "Atlas Wirusów", albo "Galerię Najgroźniejszych Dla Ludzkości Wirusów i Ich Wariantów", "Intymne Życie Wirusów", "Przegląd Sezonu-Wirusy na rok 2021", albo "Klasyfikacja Wirusów Na Podstawie ich Zjadliwości"-album. "Pasteur-Droga Do Sławy"-pamiętniki ilustrowane. "Śladami Patogenów-Wirusy". " Na Skraju Percepcji: Wirusy"-nowe trendy wirusologii. Albo, no nie wiem, coś zajebistego, gdzie ujęta będzie etymologia odkrycia i sposoby radzenia sobie z : Dzikimi Watahami Wirusów-przegląd wiedzy-ostatnie 100 lat sukcesów !

Qrwa byle cewelebryta pierdolnie coś głupiego w mediach i już setki fotek, paparazi, wywiady, " z kamerą u..." A tu nic. Nędzna grafika komputerowa. W kółko kopiowana z jednego źródła i koniec.

To dopiero jest dziwne !! Coś tajna to nałóka, ta wirusologia. Tylko dla wtajemniczonych w najwyższym stopniu ! Dla innych zakaz oglądania.

Hmmm... .

Portret użytkownika Mojeimię44

Jan Pospieszalski. W swoim

Jan Pospieszalski. W swoim programie warto rozmawiać pokazał prawdę i nie ukrywał ani swoich ani gości poglądów. Prawdopodobnie stracił pracę ale zrobił dla Polski wiele by otworzyć nam oczy. TVP reżimowa telewizja zdejmuje programy za prawdę. Cześć i chwała bohaterom

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

szaliczek i ksztalt uszu

szaliczek i ksztalt uszu świadczy że to żydowski pederasta...

mogę się mylić ale nie myślę żeby mu przyświecala prawda... raczej podżeganie do kolejnych podziałów...

ps. co konkretnie zrobił on dla Polski?

program w ścierwomediach?

 

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

tak mi się coś wydaje że w

tak mi się coś wydaje że w jednym z programów Jana Pospieszalskiego tematem było korzystanie z portali takich jak ZNZ robiąc skuteczną reklamę, pana redaktora bardzo lubię bo przynajmniej wygląda że stara się być obiektywny i pokazuje różne strony medalu, telewizora nie mam ale jego programy czasami oglądałem na vod.

 

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Strony

Skomentuj