SARS-CoV-2 prawdopodobnie może blokować sygnały bólu

Kategorie: 

Źródło: tg

Wyobraź sobie śmiertelnego wirusa, który uodparnia Cię na ból, a zanim zdasz sobie sprawę, że jesteś zarażony, będzie za późno. Ostatnie odkrycia naukowców sugerują, że tak może działać koronawirus, tłumacząc jego niewiarygodnie szybkie rozprzestrzenianie się po całej planecie i przytłaczającą liczbę ofiar, która przekroczyła już milion.

 

 

Jak dotąd wszystkie badania nad SARS-CoV-2 , czyli koronawirusem wywołującym Covid-19, skupiały się na tym, jak wirus atakuje komórki za pomocą białka ACE2. Jednak, jak się ostatnio okazało, istnieje inny sposób przedostania się wirusa do komórek, który pozwala mu zainfekować układ nerwowy i uodpornić ofiary na ból.

 

Rajesh Hannah, profesor farmakologii na Uniwersytecie Arizony, bada, w jaki sposób sygnały bólowe są generowane w komórkach, które są następnie przekazywane do mózgu i powodują, że odczuwamy ból. Hannah zwróciła uwagę na wyniki dwóch badań, które dowiodły, że białka kolców na powierzchni SARS-CoV-2 wiążą się z białkiem neuropiliny-1 i mogą je wykorzystać do przedostania się do komórek wraz z białkiem ACE2.

 

W normalnych warunkach neuropilina-1 kontroluje wzrost naczyń krwionośnych oraz wzrost i witalność neuronów, ale wiążąc się z naturalnym białkiem VEGF-A (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego A), pobudza sygnały bólowe w komórkach, które są przekazywane przez rdzeń kręgowy do mózgu i powodują uczucie bólu. Jednocześnie wiadomo, że w próbkach biologicznych pacjentów z Covid-19 aktywność neuropiliny-1 jest zwiększona, podobnie jak w neuronach odczuwających ból w modelach zwierzęcych.

 

W badaniach laboratoryjnych z wykorzystaniem neuronów zespół Hannah odkrył, że wiązanie białek kolców SARS-CoV-2 z neuropiliną-1 zmniejsza intensywność sygnałów bólowych, co oznacza, że może ona również działać uśmierzająco na ból u ludzi. Neuropilina-1 blokuje białko VEGF-A, hamując w ten sposób wrażliwość neuronów na sygnały bólu i obniżając próg bólu.

 

Dalsze badanie struktury receptorów neuropiliny-1 pomoże opracować leki ukierunkowane na to ważne białko, które pomoże poradzić sobie nie tylko z Covid-19, ale także z chorobami takimi jak rak.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Zaza

Bardzo ciekawe badanie, bo

Bardzo ciekawe badanie, bo pokazuje, że Sars2 zombifikuje układ nerwowy podobnie jak toksoplazmoza. Jak wiemy toksoplazma uzuwa objaw strachu, więc zakażony sam eksponuje sie na zagrożenie i zwiększa ekspresje horoby. Jeśli Sars2 ma ten sam mechanizm, to zakażeni mają tendencję do lekceważenia bezpieczeństwa i sami zwiększają współczynnik R.  Ten wirus jest genialny.

Portret użytkownika euklides

Jako, że COVID w wersji

Jako, że COVID w wersji objawowej, objawia się bólem głowy, bólami mięśniowymi i innymi bólami. Bezobjawowa śmiertelna choroba, która spowodowała pandemię po której zmarło mniej osób niż przed rokiem. Ku..a ten wirus zabił logikę!

Portret użytkownika ARTUR

Już wiem dlaczego ma być

Już wiem dlaczego ma być zakazany ubój rytualny . Zapewne odezwały się już głosy że wszechmogącego wirusa można ubłagać ofiarą rytualną czyli zarżnięciem byka , jest to nie wsmak rządzącym gdyż dochodzi do powstania ogólnoświatowej wiary która też  będzie miała przywileje finansowe . Ale na wszystko jest sposób , wcześniej z braku byka poświęcano w ofierze dziewicę , ale w naszych czasach chyba jednak prościej o byka .

Portret użytkownika SlawomirF

Były MZ niejaki Szumowski

Były MZ niejaki Szumowski zaraził się bezobjawowo...

Nic tak nie działa na świadomość ludków, jak osoba publiczna, celebryta, sportowiec, który zaraża się koroną. Jak ktoś znany przyzna się do choroby, znaczy, że jest groźna i naprawdę istnieje... Wielu ludzi niestety daje się nabrać

Strony

Skomentuj