SARS-CoV-2 może zakłócić barierę krew - mózg w mózgu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nadal nie ma podstawowych dowodów na bezpośrednią infekcję mózgu koronawirusem, ale istnieje wiele oznak, które na to wskazują. Najnowsze badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców pokazuje, że SARS-CoV-2 może zakłócać barierę krew - mózg, czyli główną barierę ochronną mózgu.

Ostatnie miesiące pandemii pokazały, że od 30 do 80% pacjentów doświadcza różnych powikłań neurologicznych od zawrotów głowy i halucynacji po udar, dlatego naukowcy uważają, że SARS-CoV-2 wpływa na komórki ośrodkowego układu nerwowego. Nowe dane naukowców z Temple University pokazują, że SARS-CoV-2 wywołuje stan zapalny w komórkach śródbłonka, które tworzą barierę krew - mózg.

 

To pierwsza praca pokazująca prawdopodobieństwo takich zdarzeń, które mogą zniszczyć barierę ochronną mózgu, potencjalnie prowadząc do śmierci neuronów.

 

Po pierwsze, naukowcy ustalili, że receptor ACE2, który jest uważany za główne narzędzie wnikania SARS-CoV-2 do komórek, jest również obecny w układzie naczyniowym mózgu. Okazało się, że u osób z nadciśnieniem i otępieniem ekspresja ACE2 była znacznie wyższa niż u osób zdrowych. Co może tłumaczyć cięższy przebieg ich choroby i wysoką śmiertelność.

 

Następnie naukowcy przeprowadzili eksperymenty z hodowlą komórkową, wstrzykując spiczaste białka SARS-CoV-2 do komórek tworzących barierę śródbłonkową. Różne fragmenty białek prowadziły albo do obniżenia funkcji bariery ochronnej, albo do jej bezpośredniego uszkodzenia. Warto zauważyć, że nie wszystkie fragmenty białek wiążą się z ACE2, co oznacza możliwość przerwania integralności bariery krew - mózg nawet bez „głównego receptora”.

„Nasze wyniki potwierdzają hipotezę, że SARS-CoV-2 lub jego kolce białkowe krążące we krwi mogą powodować zmiany w barierze krew - mózg w kluczowych obszarach mózgu” – powiedział Servio Ramirez, współautor badania. Dodał, że to wyjaśnia neurologiczne objawy związane z COVID-19.

Należy zauważyć, że nawet łagodne zapalenie układu nerwowego może być bardzo niebezpieczne dla mózgu. Najbardziej narażeni na takie ryzyko mogą być pacjenci z COVID-19, u których wystąpiły już powiązane patologie naczyniowe.

 

Tymczasem nie jest jeszcze jasne, czy wirus może przenikać do neuronów i komórek glejowych znajdujących się za barierą krew - mózg. Dalsze badania powinny to ustalić, aby ocenić ryzyko poważniejszych i długotrwałych powikłań COVID-19 w mózgu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Piętaa

Pytacie o zarażonych to tak 

Pytacie o zarażonych to tak 

 

-kolega ma pozytywny ponieważ w pracy wykryto innym to i mu też jest na L4 i taki jest chory że wczoraj mu 8 piw zawiozłem kolega ma 36 lat

 

-- babcia z dziadkiem okolice 65+ pozytywne testy na covid dziadek taki chory że sprząta przy domu a babcia na FB udostępnia jakieś reklamy lokalnych przedsiębiorców 

 

-druga babcia chora duszności 83lata w piątek dostałem info że czeka na wymazobus (brak info coś się dowiem dopiszę) w tym samym domu ciotka 65lat)chora krzyczy babci wyłącz telewizor skoro jej tak mówi to pewnie ciotka jest chora jak co roku a że na urodzinach mnie słuchała a nie telewizji to krzyczy wyłącz telewizor 

 

-ja lat 30 dwa razy telefon od sanepidu że mam kwarantannę za każdym razem dostawałem gorączki po telefonie żona była zdrowa a i tak nas wysłali drugi raz w pracy miałem ujemny wynik testu ale po telefonie z sanepidu automatycznie ze zdrowego zrobiłem się chory chodź od początku wiem że to pandemia strachu  

Portret użytkownika Czasy ostateczne

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=agrltca0ZgA&t=97s

MODLITWA o ZBAWIENIE  Drogi JAHUSZUA ha MASZIJACH (prawdziwe hebrajskie Imię ) 

(JEZUSIE CHRYSTUSIE z j. greckiego ) 

Przyjmuję Ciebie teraz jako mojego PANA i ZBAWICIELA, Ty jesteś BOGIEM, którego kocham. Wierzę, że zapłaciłeś cenę za moje grzechy na Kalwarii, umarłeś i trzeciego dnia zmartwychwstałeś.

Proszę Cię, abyś wstąpił do mojego serca, przebaczył moje grzechy i oczyścił mnie z wszelkiej nieprawości. Przykro mi, że grzeszyłem i przepraszam, odwracam się od tych grzechów.

Dziękuję, że napełniasz mnie Twoim DUCHEM ŚWIĘTYM i dajesz mi pragnienie do służenia Tobie poprzez wszystkie dni mojego życia. Proszę, abyś żył we mnie dla Swojej Chwały.

Dziękuję, że dajesz mi pragnienie czytania Twojej Biblii. Daj mi proszę mądrość, abym mógł ją rozumieć.

Dziękuję, że miłujesz mnie i zbawiasz moją duszę, a moją wiarę wzmacniasz, abym pewnego dnia mógł być z Tobą w Niebie! Wypełnij mnie teraz Twoim ŚWIĘTYM DUCHEM i ocal mnie z ręki złego. W Twoim Imieniu JAHUSZUA zanoszę tę modlitwę.

Nie pozwól mi Panie zapomnieć, iż wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są Chwały BOŻEJ. Po to właśnie przybyłeś Ty, aby ocalić nas, grzeszników. Dlatego właśnie nazywamy Cię naszym Zbawicielem! Amen.

Portret użytkownika Proton

Ciebie to już chyba po*liło

Ciebie to już chyba po*liło do reszty, co ma do tego jakiś wymyślony bożek na potrzeby siania zamętu...? 

Skoros k*a taki ten bóg łaskawy to dlaczego niczego niewinne dzieci w Afryce umierają z głodu w meczarniach, żeby co k*a zbawienia dostać

Skoros istniejesz typie rzekomo nazywany mesjaszem to nawroc mnie i daj znaka hahaha żebym w ciebie uwierzył 

Portret użytkownika syriues

Jak sie wsadza dlugiego

Jak sie wsadza dlugiego badyla do nosa,to moze sie to stac.nic innego.

Musze z przykroscia stwierdzić ze znak bestii to sobie mozecie sami dac gdy jestescie slugami zlego.juz wtedy go macie .

Bog dopusci tylko tych do siebie.ktorych warto miec przy sobie i tych którzy na to zasługują, pokutę męczeństwo wiara.nie jakis lekki leniwizm tylko praca nad soba.nie jakies metody manipulacji tylko prawdziwa szczerość. Z Bogiem 

Portret użytkownika Maryjan_66

Jestem sobie i  mnie też w

Jestem sobie i  mnie też w zasadzie nie ma
W ten sposób łącząc te dwa różne stany
Nową definicje  słowu pandemia
JA nadałem, tak świetnie wypromowany

Jestem już wszędzie, w każdej statystyce
Nie ma mnie tylko dlatego, bo nikt nie znalazł
Jestem w mediach, necie, na uwagi szczycie
Nie ma tam, gdzie jedynie w mediach panuje marazm

Nie ma już raka, chorób serca, cukrzycy ni grypy
Nie znajdziesz już wokół siebie niedomagań innych
Bo te problemy są  jakby aktualnie  na niby
A JAM pozostał teraz wśród głównych winnych

Mam objawów mnóstwo, są one wszelakie
Bo od wszystkiego wziąłem sobie ich po trochu
Inne zarazy stały się jedynie hakiem
Za który JA chwytam by dodać popłochu

Czy masz wiedzę czy jej też nie masz
W kwestii: ‘To JA Ciebie akurat dopadłem’?
Bez lekarstwa na MNIE – mi to bez znaczenia
Lecz strach na szyi Twoim staje się imadłem

Nie tnij teraz palca, i nie łam też nogi
Autem ostrożnie jedź  i bez wypadków
Bo jak karetka  wokół Ciebie swoje już zrobi
JA w szpitalu będę czekał w ramach dodatków

I żadna to złośliwość tutaj z mojej strony
Że tak na Ciebie JA czyham wielostronnie
Jestem po prostu hojniej  zewsząd opłacony
do... a nawet wyobraź sobie i … po-zgonnie

A jak już Cię dorwę, nieszczęście się stanie
Że wygram z Twym ciałem i nie będzie to ściema
To pośmiertne me istnienie nie będzie badane
Bo jak mówiłem wcześniej – w zasadzie to mnie nie ma

Dla mnie jednak to nowe wznoszone są szpitale
Szczepionki też zamówione co ich działanie nieznane
I sprzęt drogi kupowany - ten w rządowej chwale
Od kogo, za ile i po co? – to już nie sprawdzane

Wszyscy, co zachorowali mówią – ‘Przecież jestem!’
Przeszli przeze mnie piekło lub traumę psychiczną
Znaleźli mnie w sobie tym światowym testem
Co z każdym dniem mą liczbę robi bardziej magiczną

Czy rok temu byłem, 5 , 10 czy też nawet dwadzieścia
Nikt już tego nie pamięta co wtedy leczono
Ważne jest, że  od oficjalnego mego nadejścia
W końcu MNIE  nazwano i armię wytoczono        

Po co się pytasz istnieję, i dlaczego teraz?
Odpowiedzi szukaj u tych, co z wielkim zapałem
Antidotum na MNIE wcisną Ci, i to wierz mi - nie raz
Z hasłem przewodnim:  'Ja sam tego przecież właśnie chciałem..'

Portret użytkownika baca

na razie najlepszym plusem

na razie najlepszym plusem dodatnim pandemi ściemowirusa jest likwidacja benjamina natanjachu i tej jego świnki piggy...
jednego zbrodniarza mniej i oby wirus działał tak dalej.... reszcie zbrodniarzy ku bolesnej przestrodze Smile
obecnie osrani są ze strachu więc głowy do góry... niedługo ta mega ściema dobiegnie końca razem z jej wykonawcami... głowy do góry i młotki w dłoń bo jak nie sierpem to młotem czerwoną hołotę wyleczyć się da...

 

Strony

Skomentuj