Sao Paulo - największe miasto na półkuli południowej, traci źródła wody

Kategorie: 

Źródło: Internet

Brazylijska aglomeracja Sao Paulo, w której mieszka 20 milionów ludzi, ma poważne problemy. Niebezpiecznie kurczą się jej zasoby wody pitnej.

 

Sześć ze zbiorników retencyjnych obsługujących miasto jest zapełnionych tylko w 5,6%. Tak niski stan wody jest spowodowany przez najgorszą od 84 lat suszę nękająca Brazylię.

 

Brazylijskie megamiasta, takie jak Sao Paulo czy Rio de Janeiro, zamieszkuje aż 80% ludności Brazylii. Rozwijają się one na tyle szybko, że zaczyna brakować wody dla zwiększającej się liczby mieszkańców.

Jeśli trwająca w Brazylii susza pogłębi się, jej skutki spowodują nie tylko kłopoty z zapewnieniem wody pitnej dla mieszkańców aglomeracji, ale wpłyną też na całe rolnictwo, które jest bardzo ważną gałęzią gospodarki tego kraju.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj