Samsung zaprojektował pierwszy telewizor o pionowej orientacji

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi pierwszy wertykalny telewizor, przeznaczony głównie dla młodego pokolenia, uzależnionego od mediów społecznościowych.

Samsung Sero posiada 43-calowy ekran, który jest w pełni funkcjonalny zarówno w poziomym trybie wyświetlania, jak i w pionowej orientacji. Nowy model umożliwi oglądanie treści na telewizorze w taki sam sposób jak na smartfonach.

 

Pionowe oglądanie filmów stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne wśród użytkowników mediów społecznościowych, glównie za sprawą aplikacji, takich jak Instagram czy Snapchat.

 

Ponad 500 milionów osób każdego dnia korzysta z funkcji Instagram Stories, dzieląc się wertykalnymi filmami i zdjęciami ze swoimi znajomymi. Samsung postanowił wykorzystać aktualny trend i wyjść na przeciw oczekiwanom młodego pokolenia, tworząc pierwszy telewizor o pionowej orientacji.

 

W przyszłym miesiącu 43-calowy model Sero trafi do sprzedaży w Korei Południowej. Klienci będą mogli go nabyć za "jedyne" 12 500 funtów. Rzecznik Samsunga przyznał, że na chwilę obecną nie ma planów dystrybucji modelu w Europie, ale wszystko będzie zapewne uzależnione od wyników sprzedaży w Azji. 

 

Internauci zareagowali na innowację Samsunga głównie negatywnie, a wielu z nich zakwestionowało przydatność wertykalnych transmisji, zaznaczając, że nie ma powodów, dla których młodzież miałaby porzucić smartfony na rzecz dużo droższych i nieporęcznych telewizorów.

 

Starsze pokolenia również z całą pewnością nie zainteresują się inwestycją w model Sero, więc obecnie nic nie wskazuje na wielki komercyjny sukces Samsunga. Wszystko zostanie jednak zweryfikowane w praktyce po wypuszczeniu telewizora na rynek.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy nietypowy projekt Samsunga. W styczniu firma zaprezentowała telewizor zbudowany z płytek, dzięki którym można rozszerzać lub zmniejszać rozmiar ekranu. Producenci coraz poważniej myślą o elastycznych urządzeniach, które można zwijać, tak aby zabierały mniej powierzchni.

 

Nowe technologie mogą jednak prowadzić do większej awaryjności, co najlepiej widać w przypadku składanych smartfonów, które miały zawojować rynek, a tymczasem stały się tematem do internetowych żartów. Czy takie wynalazki naprawdę są nam potrzebne?

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika JackBB

Ja mam stary monitor do pc z

Ja mam stary monitor do pc z yiiama (czy jakoś tak) i mogę go obrócić o 90° a w systemie w ustawieniach wystarczy zmienić orientację ekranu o te 90° i wszystko. W bankach sklepach itp. Itd. Już daaawno widziałem telewizory w pionie, więc nie wiem co to za nowość... 

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Skomentuj