Samsung rozpoczął pilotażowe testy transparentnych ciężarówek

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Wyprzedzanie ciężarówek lub jakichkolwiek pojazdów bywa nieraz bardzo niebezpieczne. Dlatego znana na całym świecie firma z Korei Południowej chce rozwiązać ten problem i jednocześnie ograniczyć liczbę wypadków samochodowych, wprowadzając tzw. transparentne ciężarówki.

 

Technologia opracowana przez korporację Samsung jest właściwie banalnie prosta ale może okazać się zarazem niezwykle skuteczna. Jej działanie polega na tym, że umieszczona z przodu ciężarówki kamera rejestruje jezdnię i przekazuje obraz w czasie rzeczywistym na wielki ekran, który składa się z czterech wyświetlaczy przymocowanych do tylniej części pojazdu.

Źródło: Samsung

Takie rozwiązanie posiada oczywiste zalety - kierowcy samochodów mogą spojrzeć na ten ekran i dowiedzą się czy wymijanie ciężarówki w danym momencie jest bezpieczne. Wyświetlacze są odporne na każde warunki pogodowe i będą działać również w nocy.

Źródło: Samsung

Samsung rozpoczął właśnie testy pilotażowe w Argentynie w mieście La Plata i potrwają one 4 miesiące. Lokalizację wybrano ze względu na zbyt dużą ilość wypadków drogowych w tym regionie. Technologia ta będzie miała właśnie ograniczyć ryzyko wypadku do minimum. Południowokoreańska firma już najbliższej przyszłości chce udostępnić swoją technologię na cały świat.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/samsung-rozpoczal-w-argentynie-testy-swoich-przezroczystych-ciezarowek

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zadzak

ha :) Masz rację, tam gdzie

ha Smile Masz rację, tam gdzie wypatruje się nadjeżdżających aut jest czarny krzyż i nic nie widać. Ciekawe ile ważą te panele bo dla niektórych przewoźników waga ma duże znaczenie, żeby nie przekroczyć dopuszczalnego nacisku na jedną oś. Długość pojazdu też jest wykorzystywana do maksimum, dlatego u nas jest bardzo mało ciągników z wystającym przodem.

Portret użytkownika Takitam

Nie mam nic przeciwko wysokim

Nie mam nic przeciwko wysokim zarobkom firmy Samsung jeżeli poprawi to bezpieczeństwo na drogach. Pomysł niegłupi. Tylko utrzymanie w czystości monitorów umieszczonych z tyłu ciężarówki, tam gdzie jest najwięcej kurzu i błota wydaje mi się nierealne.

Skomentuj