Samsung planuje wypuścić w 2018 roku pierwszy składany smartfon

Kategorie: 

Źródło: IndVideos/YouTube

Chociaż mowa o składanym telefonie była już podczas targów Consumer Electronics Show (CES), temat na kilka lat ucichł. Niedawno jednak prezes działu telefonii komórkowej w firmie Samsung powiedział dziennikarzom, że firma planuje wypuścić składany telefon w ramach linii Galaxy Note w 2018 roku.

 

Mimo śmiałych ogłoszeń, Samsung posiada jednak trochę trudności w realizacji swojego projektu.

Kiedy uda nam się rozwiązać pewne problemy techniczne, nasz produkt będzie gotowy” – Powiedział Dongjin Koh, prezes w firmie Samsung.

Inne firmy zajmujące się elektroniką, także pracują nad giętkimi ekranami oraz możliwością ich składania. Firma Lenovo zaprezentowała już tablet, który może zostać złożony do urządzenia o wielkości smartfona, na tegorocznej konferencji Lenovo Tech World, która odbyła się w lipcu. Póki co nie wiadomo jednak, kiedy nowość będzie dostępna do zakupienia.

Smartfony w coraz większym stopniu stają się urządzeniami o wszechstronnej funkcjonalności. Wygląda na to, że składane ekrany będą początkiem dodawania także wszechstronności fizycznej do dzisiejszych kieszonkowych komputerów.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj