Samsung opatentował latający ekran

Kategorie: 

Źródło: Samsung

Samsung otrzymał patent na dron z ekranem do wyświetlania informacji, który można dostosować do ruchów i widoku użytkownika. Na przykład urządzenie może pochylić się w stronę odbiorcy wiadomości, obracając wirniki, informuje The Verge.

 

Zasadniczo drony są nadal używane do rozrywki i filmowania z dużej wysokości, ale coraz więcej firm zaczyna wykorzystywać je do dostarczania i innych aplikacji, które wymagają interakcji z klientami. Z tego powodu inżynierowie muszą opracować nowe technologie komunikacji między dronami i ludźmi. Na przykład Amazon zaproponował bezzałgowce z diodami LED, przez które są emitowane informacje, także audio, przy okresowej zmianie częstotliwości obrotów silników.

 

Inżynierowie Samsung wybrali inną koncepcję i opatentowali latający dron ze specjalnym wyświetlaczem. Powinien on  stale tak ustawiać swoją pozycję wyświetlacza, aby znajdował się w najbardziej dogodnej dla użytkownika pozycji, nawet jeśli dana osoba chodzi i zmienia kierunek widoku. W tym celu inżynierowie zaproponowali dwa rozwiązania. W jednym przykładzie wykonania dron może mieć obrotowe wirniki, przez które może się obracać z położenia poziomego do prawie pionowego. Druga wersja projektu oznacza, że rama drona pozostanie w pozycji poziomej, a tylko ekran będzie się obracał.

 

Autorzy patentu proponują wyposażenie takiego latającego ekranu w system rozpoznawania przeszkód i sterowanie takim dronem za pomocą poleceń głosowych lub gestów. Ponadto dron może mieć system nawigacji oparty nie tylko na GPS, ale także wykorzystujący sygnały Wi-Fi do orientacji.

 

Drony - wyświetlacze o innym wyglądzie istnieją już nie tylko w postaci patentów, ale także jako prawdziwe prototypy. Na przykład, Japończycy stworzyli latającą kulę z wyświetlaczem i obrotową ramą z LED.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj