To samotny policjant zastrzelił zamachowców w hiszpańskim Cambrils, zanim ci zabili jeszcze więcej niewinnych ludzi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Okazuje się, że to samotny policjant zastrzelił czterech z pięciu podejrzanych, którzy byli w aucie, które wjechało w pieszych w nadmorskim, hiszpańskim mieście Cambrils.

Pasażerowie samochodu mieli przy sobie topór oraz noże, dodatkowo ubrani byli w tzw. „pasy szahida”, które służą do przeprowadzania zamachów samobójczych. Cała sytuacja miała miejsce kilkanaście godzin po tym, jak inny ekstremista w Barcelonie wjechał w tłum ludzi vanem, zabijając 13 z nich.

 

Policja twierdzi, że zamachowiec z Barcelony, który zdołał im zbiec, może znajdować się wśród zabitych w Cambrils. Zdaniem służb niewykluczoną opcją jest, że ściśle współpracował z tą grupą zamachowców.

„Dochodzenie wskazuje nam taki obraz sytuacji, jednakże na ten moment nie ma ostatecznego dowodu na potwierdzenie tego,” powiedział prasie przedstawiciel kalatońskiej policji, Josep Luis Trapero.

Dodał również, że pomimo wszelakich szkoleń przechodzonych przez policjantów, oficerowi z Cambrils nie było łatwo zabić aż czterech zamachowców. Prawdopodobnie tylko dzięki odwadze tego anonimowego człowieka udało się uniknąć większej liczbie ofiar.

 

Atak w Cambrils rozpoczął się, gdy Audi A3 wjechało w ludzi spacerujących na plaży, wzdłuż wybrzeża. Stało się to we wczesnych godzinach w piątek. W pewnym momencie samochód dachował, niestety nie przeszkodziło to zamachowcom, którzy opuścili go i rzucili się na ludzi uzbrojeni w noże.

 

Policja w swoim raporcie twierdzi, że czwórka terrorystów została zastrzelona na miejscu zbrodni, natomiast piąty z nich zaledwie kilkaset metrów dalej. Kelner Joan Marc Serra Salinas zeznał, że usłyszał strzały na promenadzie Cambrils:

„To było bang, bang, bang. Strzały, więcej strzałów. Krzycząc rzuciłem się na ziemię na plaży.” stwierdzil jeden ze świadków

Burmistrz Cambril pochwalił „szybkość i skuteczność” służb porządkowych, dzięki którym to okropne zdarzenie nie stało się jeszcze większym horrorem.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika keri

Burmistrz pochwalił

Burmistrz pochwalił policjantów, którzy zastrzelili terrorystów.

Czy on nadal jest burmistrzem, a policjanci nie są w areszcie? Jeśli tak, to gratuluję Hiszpanii właściwej oceny sytuacji.

Hujowe gady za zabicie terrorystów pewnie rozmyślają nad sankcjami.

PS. "Ch.j" jest cały a "huj" obrzezany, co widać graficznie. Nazywanie politykierów hujni jewropejskiej ch.jami to bezczeszczenie dobrego imienia ch.ja.

Portret użytkownika Bee

Nie poznaje kolezanki..

Nie poznaje kolezanki...rozumiem, ze to po udanej imprezie ta trzezwosc sytuacji...

Gdyby komukolwiek zalezalo na ludziach...juz od dawna w miejscach glownego ruchu turystycznego na dachach siedzieliby zatrudnieni dodatkowo panowie od prawidlowych reakcji na szykujace sie niebezp....jednak jak widac jest to wydatek za wysoki...

Bez urazy;)

Portret użytkownika witek

tak naprawdę ta sytuacja z

tak naprawdę ta sytuacja z terroryzmem to działanie wg zasady dziel i rządź, nie powinniśmy mówić o terrorystach ale o tych którzy za tym stoją (dowód -manifest z Ventotene wymieniony jako jedyny w białej księdze UE zakładający likwidację granic i suwerennych państw narodowych) i powinni zostać natychmiast usunięci i osądzeni (komunizm w Polsce jest zakazany), wymieniam ich nazwiska: Merkel, Juncker, Timmermans, Schulz,  Verhofstadt, Tusk, Thun und Hohenstein, Hubner

Portret użytkownika Akamai

Zapominiałeś o jeszcze jednym

Zapomniałeś o jeszcze jednym palancie.

„25 lat po swej śmierci Altiero Spinelli wciąż dodaje nam sił i wskazuje kierunek europejskiego projektu. Jego zaangażowanie w Europę nie ma sobie równych; jego poświęcenie dla sprawy jeszcze bardziej zintegrowanej unii jest dziś inspiracją dla wielu Europejczyków..."

Jerzy Buzek w 25 rocznicę śmierci twórcy "Manifestu z Ventotene."

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj