Samotne życie przyspiesza starzenie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy odkryli w toku obserwacji osób starszych, że samotne życie przyspiesza proces starzenia się ludzkiego organizmu szybciej niż przeciętnie z powodu palenia tytoniu czy życia w dysfunkcyjnym środowisku. Praca została opublikowana w czasopiśmie Aging. Poinformowała o tym we wtorek służba prasowa biostartupu Deep Longevity.

 

Czynniki psychiczne i psychospołeczne należą do najbardziej wiarygodnych predyktorów jakości życia i zdrowia jednostki, ale w przeszłości były w większości ignorowane przez naukę. Nowe badanie wykazało, że uwzględnienie tych czynników spowolni psychologiczne starzenie się populacji.

 

Naukowcy zainteresowali się tym, jak różne czynniki psychologiczne i społeczne wpływają na proces fizjologicznego i komórkowego starzenia się organizmu. W tym celu przeanalizowali dane zebrane przez ich kolegów z Chin w ramach projektu monitorowania CHARLS. Wzięło w nim udział ponad 11 000 starszych osób w Chinach, które regularnie przeszły badania i wywiady, a także oddały próbki krwi, co pomogło naukowcom śledzić zmiany w ich stanie wraz z wiekiem.

 

Eksperci wyodrębnili biomarkery starzenia się z krwi uczestników CHARLS i porównali ich stężenia z warunkami, w jakich żyli i poziomem stresu, którego doświadczali. Analiza wykazała, że ​​samotność i towarzyszące jej czynniki społeczne i psychologiczne wpływają na starzenie się. Zwiększają tę liczbę o dodatkowe 1,65 roku. Palenie i inne złe nawyki oraz życie w niesprzyjających warunkach miały mniejszy wpływ na starzenie się komórek.

 

Uwzględnienie tego czynnika w polityce społecznej pozwoli poszczególnym państwom świata spowolnić psychologiczne starzenie się ludności. Naukowcy podsumowali, że zmniejszy to obciążenie systemu opieki zdrowotnej i wydłuży średnią długość życia.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q.

A ja powiem coś z goła

A ja powiem coś z goła przeciwnego, samotne życie w którym towarzystwo kogokolwiek wybiera się tylko gdy samemu się tego chce oszczędza wielu stresów, nerwów i zdrowia. Jest takie powiedzonko: z wami to tylko osiwieć można.. 

Nie ma bardziej wk****cych sytuacji gdy ktoś namolny wtrynia się do czyjegoś życia bez zaproszenia i wyraźnej potrzeby a takich kretynów nie brakuje.  A są to osobnicy umysłowo upośledzeni, którzy nie rozumieją co to taktowne zachowanie, prawo do świętego spokoju i zachowania własnej nienaruszalnej przestrzeni wokół siebie. Prawo do wolności oznacza także wolność do bycia samemu bez przymusowego towarzystwa.

Portret użytkownika axell69

Dotyczy tych w artykule oraz

Dotyczy tych w artykule oraz kilka osób z ZnZ  , czyli  szczególnie  dotycz ciula @BA   innego  ciula @insztalatora  - samotność potrafi  poprzestawiać  w garnkach nie jedną  potrawę   a co dopiero w zjebanych łbach 

Przepraszam za wulgaryzmy , trudno  opisać  pogląd i aspekt socjologiczny  na  wielowątkowość  tu wrzucanych komentarzy  bez prawdziwego chamskiego języka Polskiego , nie chodzi mi o brak argumentów  bo są , namolnych  wrzutek  które nie mają  żadnej wartości  w czasach teraźniejszych ..... obiecywane  zbawienie  odezłego  nie nadchodzi  i prawdopodobnie nigdy  nie nadejdzie a było tyle okazji , sąd ostateczny  idzie  jak burza  jak amnestia  z Kijowa chociaż droga chujowa  i mesjaszy cytowanych   -  trudnych czasach dla nas  , jednak są tu debile   którzy nawet na głód  i brak kasy  na rachunki  za prąd i ogrzewanie  zastąpywać chcą  cytatami  i innymi  kłamstwami . 

Dokąd to zmierza ?? do nikąd  bo osobniki  wymienione w tym tekście  są tu po to by  odciągać nas od   głównych  zmartwień dnia  codziennego  oraz od prawdy , zauważcie że  za kazdym razem gdy pojawi się kometarz  z faktami to za chwilkę jest BA   z biblią  i przesuwa ten koment na stronę  drugą lub dalszą  , to jest działanie celowe  i z tego  co  zauwazyłem między wierszami   ten osobnnik wcale nie jest jechowy . moim zdaniem pracuje   dla  kurii i watykanu  , działania Polskiego KK  znamy z historii naszego karaju  jako wywrotowe  i antypolskie . 

Mozecie  minusować , mam to  w dupie ,  jednak żaden minus   nie  zakryje  prawdy  która  jest JEDNA  kłamst  tysiące  a nawet setki 

Portret użytkownika spokoluz

Równiez kilka razy napisałem

Równiez kilka razy napisałem to co ty gdyż też to zauważyłem - zadaniowcy do przesuwania rzeczowych komentarzy tak aby przesuneły się na drugą lub dalszą stronę i przerywają rzeczową wymianę zdań.  Wklejki są z dużymi obrazami lub kilkoma naraz i powtarzane wielokrotnie lub lista cytatów na którą zaraz jest odpowiedź z drugą listą cytatów z tekstem a czapy wziętym lub całkowicie nie na temat. Cytaty są w 80% te same z pozmienianą kolejnością. Na zapytanie jest jakaś ściema lub obrażanie lub całkowita cisza w przypadku rzeczowych zapytań .

Najwyraźniej chcą zamazać obraz bo cusik się szybko zbliża aby jak najmniejsza liczba osób się zorientowała i podzieliła się spostrzeżeniami ostrzegając innych.

Zaraz sie podkleją intelygenty Gargamel i Dracula bo jeszcze ich tu nie było a zaczyna się rzeczowa dyskusja nad spostrzeżeniami jak działa siatka wywiadowczo - dywersyjna moherowych potómkuf.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika axell69

metodyczne działanie na obraz

metodyczne działanie na obraz męczeństwa  biblijnego , wrzucałem tu  urywki  arta odnośnie Egiptu  i egipskiej wiedzy o bibli i joszki , egipt nie posiada żadnych zapisków  na temat  tych wyżej  jak i nie psiada żadnych  wpomnień   o szydach   których by wygnali   z domu niewoli   jak i w bibli nie ma żadnych adnotacjo odnośnie  piramid   i tak  np.

"Pierwszą podpowiedzią było to, że ST nigdy nie wspomniał o piramidach. czyniąc autorów tego dokumentu pierwszymi i jedynymi odwiedzającymi Egipt, którzy nigdy nie wspomnieli o tych wywołujących grozę budowlach. "

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/klamstwa-starego-testamentu/

Co do zgrai  bękartów  rabina - cóż  , ich namolność  jest  większa  niż mój czas  który mogę poświęcić  na ZnZ  , jestem człowiekiem zawodowo aktywnym , czyli muszę zapierdalać  jak kazdy normalny męszczyzna ;)  jednak w miarę  czasowych mozliwości  będę wspierał i pisał prawdę  bo nic  ważniejszego  od prawdy nie ma i tylko tak mozemy sobie  pomóc , nie znamy  przyszłości  i to jest  najfajniesze w tym tu i teraz   a nie kurna że  kniga donosi , lub archanioł pedofil przepowiedział  lub joschka strugany na krula polski 

Portret użytkownika spokoluz

coś na wesoło

coś na wesoło

Kowalski był producentem gwoździ.
Poszedł do agencji reklamowej, aby ta zrobiła mu reklamę.
Po tygodniu miał się zgłosić co też uczynił.
Przychodzi i puszczają mu projekcję.
Golgota, na krzyżu Jezus, a obok niego napis:
"Gwoździe Kowalskiego przebiją wszystko".
Kowalski obrażony mówi:
- Panowie, to nie może tak być. Zróbcie coś innego.
Zgodzili się i kazali przyjść za tydzień.
Po tygodniu Kowalski znowu pojawia się w agencji, a tam:
Golgota, Jezus przybity do krzyża i napis:
"Gwoździe Kowalskiego utrzymają wszystko".
No to Kowalski się zdenerwował i z oburzeniem krzyczy:
- Paniewie, ja jestem człowiek religijny i w mojej reklamie nie może być Jezusa. Koniec i kropka.
Zgodzili się i kazali przyjść za tydzień.
Po tygodniu Kowalski pojawia się i po raz 3 puszczają mu reklamę:
Golgota, pusty krzyż i napis:
"Gdyby użyli gwoździ Kowalskiego to by nie uciekł"

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Fred flinston

A na co liczysz tutaj jak

A na co liczysz tutaj jak komentarze wchodzą po tak długim czasie to nie ma szans na normalną wymianę informacji.przy tym mało tu ludzi jest sensownych co potrafią przekazać rzeczy ważne.wiekszosc jak w sieci to tzw Waster Time.

Skomentuj