Samolot spadł na portugalski Lidl

Kategorie: 

Źródło:

Samolot spadł na ciężarówkę, która wyładowywała towar w Lidlu na terenie Lizbony.

 

Samolot rozbił się na szczycie ciężarówki, która wyładowywała towar w portugalskim Lidlu. Zginęły cztery osoby na pokładzie oraz co najmniej jedna na lądzie. W ogniu stanął, przynajmniej jeden dom razem z większością samochodów na parkingu.

 

Niepotwierdzone źródła donoszą, że na ziemi zginąć miał kierowca ciężarówki, natomiast cztery inne osoby pracujące jako obsługa marketu miały odnieść rany. Pierwsze nagrania z miejscu wypadku pokazują płonącą ciężarówkę, w tle słychać wybuchy oraz krzyki uciekających ludzi.

 

Samolot miał eksplodować jeszcze w powietrzu, spadając na market około 11 czasu lokalnego. Pojazd był zarejestrowany w Szwajcarii, należał do firmy zajmującej się implantami ortopedycznymi. Rozbił się chwilę po starcie i początku lotu do południowej Francji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor


Komentarze

Portret użytkownika alpen

Żeby tak chociaż jeden RC

Żeby tak chociaż jeden RC-model (drone - dla ignorantów) spadł na jakiś Lidl to by dopiero pismakom zawory przez dwa tygodnie nie trzymały. A tak - to luz. Kolejny samolot (1000'e razy tyle masy co "dron") się rozwalił - luzik. Teraz w DE minister transportu wprowadził nam regulację, iż maksymalnie możemy latać do 2kg, bo jest dużo zdarzeń z ... dronami (ten termin prawnie w DE nawet nie istnieje). Za cały zeszły rok nikt nie zginął od RC-modelu. Zresztą czy ten limit 2kg powstrzyma terrorystę od ataku? Jak? Zabawki RC ma w kazdym sklepie. A wystarczyłaby jedna prosta solucja - każdy modelarz RC ma być ubezpieczony. Rynek już by wyliczył wariatom stawkę, a normalnym skromną opłatę. Tak samo trochę, jak przy jeżdżeniu autem.

Skomentuj