Samolot Solar Impulse 2 okrążył Ziemię bez paliwa

Kategorie: 

Źródło: Solar Impulse 2

"Przelecieliśmy 40 tysięcy kilometrów bez paliwa" - ogłosiła załoga samolotu Solar Impulse. Maszyna wylądowała na lotnisku w Abu Zabi 26 lipca dokładnie o godzinie 4:05 czasu lokalnego. Jest to pierwszy samolot napędzany energią elektryczną który okrążył naszą planetę.

 

Dwaj piloci Andre Borschberg i Bertrand Piccard mieli bardzo trudne zadanie do wykonania. Lot wcale nie był łatwy i trwał ponad 16 miesięcy. Samolot wyposażony w 17 tysięcy paneli słonecznych posiada rozpiętość skrzydeł porównywalną do samolotu Boeing 747, choć waży ponad 2300 kilogramów i potrafi poruszać się z prędkością maksymalną do 140 km/h.

 

Solar Impulse musiał wiele razy lądować aby naładować swoje akumulatory a wyruszenie w dalszą podróż było możliwe tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych. Ostatni lot z Kairu do Abu Zabi trwał ponad 48 godzin i był dość niebezpieczny ze względu na ekstremalne temperatury.

Jednak mimo trudności, piloci osiągnęli swój cel - wykonali pierwszy w historii lot dookoła świata samolotem, który nie wykorzystał ani jednej kropli paliwa. Ten przełomowy wyczyn przejdzie do historii i ma przede wszystkim zachęcić ludzkość do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 543210

Witam,

Witam,

link nie jest skierowany do osób, które uważają, że Ziemia jest płaska, tylko do tych, którzy się nad tym zastanawiają. Tych co tak uważają (wierzą w to) i tak się nie da przekonać. Mam nadzieje, że pomogłem chociaż kilku poszukiwaczom prawdy.

http://mcastronomia.blogspot.com/2016/07/mcgoris-20-science-woo-czyli-ziemia.html

P.S.

Mam otwarty umysł, jeśli ktoś ma coś konkretnego na ten temat (coś czego nie ma w linku), popartego niezaprzeczalnymi dowodami i badaniami, to proszę zamieścić, jeśli będzie miało to ręce i nogi to dam się przekonać.

Wszystko jest względne...

Portret użytkownika eva11

keri - woda chyba nie

keri - woda chyba nie musialaby przyjmowac ksztalt kuli jesli przyciaganie byloby prawda ?

co do wkleslosci to jest duzo pomiarow i na to,ze jest prosta na odcinku wiekszym niz 9 mil ...

 

niedaleko mnie jest rzeka gdzie woda plynie pod gore, a nawet nie plonace drzewo ....tylko tak ciekawostka ...

dla mnie straszne wisiec na kuli jak i wewnatrz kuli ....

 

Strony

Skomentuj