Samolot pasażerski wypadł z pasa startowego z powodu ulewnego deszczu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Samolot pasażerski linii Southwest Airlines znalazł się poza pasem startowym z powodu niesprzyjających warunków pogodowych – donosi NBC News.

 

Incydent miał miejsce, gdy liniowiec przewożący 117 osób wylądował na lotnisku w Los Angeles. Na śliskiej nawierzchni samolot poślizgnął się i wyjechał poza granice pasa startowego. Maszynę udało się zatrzymać i nikt nie został ranny.

 

Jeden z pasażerów udostępnił zdjęcie z tego, co się wydarzyło na swoim koncie na Instagramie. „Jesteśmy żywi. Samolot znajdował się kilka metrów od parkingu z samochodami. Szaleństwo” - napisał.

 

We wrześniu samolot Air Niugini uderzył w morze po nieudanej próbie pilota lądowania na lotnisku Weno (Mikronezja). Do incydentu doszło z udziałem samolotu Boeing 737-800, przewożącym 46 pasażerów ze stanu Pohnpei do stanu Truk. Według relacji naocznych świadków samolot nie dotarł do pasa startowego.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Skomentuj