Samolot pasażerski Arabii Saudyjskiej uszkodzony przez grad

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Samolot Airbus A330 linii lotniczych Saudi Arabian Airlines został uszkodzony w dziobie i przedniej szybie w kokpicie po tym, jak grad uderzył w niego podczas podejścia do lotniska Dżudda w Arabii Saudyjskiej.

 

Airbus A330-300 o numerze rejestracyjnym HZ-AQ25 zbliżał się do Dżuddy lotem SV-452 z Chartumu w Sudanie. Po ulewnych deszczach i ulewnym gradzie nad Dżuddą, lot SV452 wszedł do poczekalni na dużej wysokości krążąc przed lądowaniem, aby poczekać na poprawę pogody.

Załoga początkowo podjęła próbę podejścia do lądowania, ale potem wspięła się z powrotem na 6 km i zajęła pozycję do kolejnego podejścia. Lot SV452 ostatecznie wylądował na drugim podejściu, ale napotkał ciężki grad i turbulencje.

Samolot wylądował bezpiecznie o godzinie 11:14, około 45 minut po wejściu do pierwszego przedziału. W zdarzeniu nikt nie został ranny, ale samolot Airbus został poważnie uszkodzony przez grad.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj