Samolot AWACS znowu krążył nad Polską - czy republiki nadbałtyckie są zagrożone?

Kategorie: 

Foto: Stanisław R. Ulatowski

Wczoraj w godzinach popołudniowych nad Polską znowu pojawił się należący do NATO samolot typu AWACS. Charakterystyczne półokrągłe smugi kondensacyjne widziano nad Mazurami.

 

Samoloty AWACS pojawiają się cyklicznie nad naszym krajem od początku kryzysu na Ukrainie, który potem przerodził się w otwartą wojnę. Należące do NATO samoloty zwiadowcze latały również nad Rumunią.

 

Jednak pojawienie się AWACS-a nad Polską było tym razem zupełnie nieoczekiwane. Niektórzy sugerują, że nie jest to przypadkowe i ma to związek z napiętą sytuacją za naszą wschodnią granicą. AWACS kołujący nad Mazurami może oznaczać, że szykuje się jakaś awantura w republikach bałtyckich.

 

Litwa niedawno przygotowała ulotkę dla mieszkańców, informująca jak zachować się na wypadek rosyjskiej agresji. Rząd tego kraju myśli o przywróceniu poboru do armii. Podobnie napięta sytuacja panuje na Łotwie i w Estonii, gdzie działają silne mniejszości rosyjskie, które łatwo mogą odegrać rolę zielonych ludzików, znaną z Abchazji, Naddniestrza i Ukrainy.

 

Oczywiście nikt oficjalnie nie potwierdza, że AWACS został wysłany do Polski w celu innym niż prewencyjny. Takie sygnały nie powinny jednak pozostawać niezauważone w kraju frontowym, jakim stała się Polska.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krystian

Osobiście i zdecydowanie

Osobiście i zdecydowanie jakby Rosja weszla do naszego kraju, na pewno bym nie chwycil za broń!!!!!!!!!!!!! i zachęcam każdegożeby tak postąpił!!!! Po pierwsze czego mamy bronic??? upadlych kopaln?? niemiecki przemysl?? sprzedajny rząd?? za co mam walczyc?? oddawac swoje zycie??? nie badzcie nawini!! jak sie chca mordowac to niech sie morduja Politycy!!!! bo oni za pieniadze sieje najwieksze zloO!!! a jak rosja do nas wkroczy to moze w koncu w tym kraju sie cos zmieni!!! Rosja caly czas chce zyc z nami w zgodzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! My od was kupimy tanio a my wam tanio sprzedamy!!!! Putin caly czas o tym mowi ale ktore media o tym wspomna!!!! zachecam wszystkim w razie W jak bedzie wojna odlozcie Bron i pojednajmy sie!!!! jedyny sposob najlepszy!!!!

Portret użytkownika Achhh

Ruski Troll... Wszystko

Ruski Troll... Wszystko pasuje nie walcz za Rząd, nie walcz za upadłe przedsiębiortwa, Putin srutin wielki mądry nikt nie słucha ok motyw najważniejszy NIE WALCZ ! ODSUŃ SIĘ ! NIE UTRUDNIAJ ! hehe dobre Ja wam nie poutrudniam, będziecie mieli jak 1920 ! a w plecy tym razem to się wam ktoś wbije np Chiny ze Swimi ziemiami i chęcią do syberi i oczywiscie piesek w postaci USA odrazu się zerwie bo będzie miał Swój powód do zagryzienia was. CO WY TU BANIALUKI LUDZIOM SPRZEDAJECIE ! Wy nie walczcie i nie utrudniajcie Wink My cały czas w na tarciu i juz pod waszymi granicami jesteśmy i to wy będziecie się odsuwali i lepiej nie walczcie ...

Portret użytkownika Krzychu

Tym jeb..ym U-SS-Manskim

Tym jeb..ym U-SS-Manskim satanistom marzy sie wojenka, robia wszytsko aby to wywołąć. Juz nieudaje im sie od roku i mam nadzieje,ze sie nie uda. To co ścierwa z mediów bełkocza i iwciskają popelinę to śmieje sie z tego bo to klamstwa!! Czym bardziej ścierwojady z mediów napinają tym bardziej musza to robić. Ruscy z banderowcami wcale nie walcza , tylko te amerykanskie k....y staraja sprzedać nam taki kit.

Portret użytkownika syriues

Tak wlasnie takie jakie sa

Tak wlasnie takie jakie sa widoczne wszedzie tam gdzie ich nie ma.Ten samolot raczej nie zostawia takich ze wzgledu na to,ze nie chcialby byc szybko znalezionym na niebie.A wiec adminie nie klam.Pokaz zdjecie toru lotu itd ,to wtedy mozesz pisac w taki sposob.
Ja mam pewne zdjecia ,ktore powala twoja ukladanke o normalnych kondensacjach.Wiec daj sobie spokoj robieniem w ciula ludzi
Nie masz takiego autorytetu bys decydowal o tym ktow ma w co wierzyc
 

Portret użytkownika piijo

Samolot AWACS służy również

Samolot AWACS służy również do rozpylania tego skażonego g,,,,,,,,,na.I pisanie że to zwiad elektroniczny,wybawca daleki jest od prawdy.To jest takasama prawda jak to że niema Chetrails i Haarpa,temu on służy.Ale co mądremu po rozumie kiedy prawda nie ma prawa ujrzeć światła dziennego.....

Portret użytkownika Spotter

Jak możesz twierdzić co jest

Jak możesz twierdzić co jest kłamstwem a co prawdą, skoro nie potrafisz i nie masz wiedzy aby zweryfikować informacje które się tobie podaje ?

I dobrze ci radzę, nie wchodź ze mną w polemikę na temat lotnictwa bo do tego potrzeba trochę wiedzy której ty nie masz, bo inaczej polegniesz na dzień dobry.

Samolot Boeing E-3-Sentry AWACS lata od początku konfliktu Rosji Ukraina i latać będzie dalej czy się to tobie podoba czy nie. A że ty masz jakieś chore teorie spiskowe to już nikogo nie interesuje.

Portret użytkownika Klaus

Jaki ty jesteś śmieszny

Jaki ty jesteś śmieszny człowieku uzasadnij najpierw dlaczego tak sadzisz iż AWACS zrzuca te wasze nieistniejące opryski i coś jeszcze jakie samoloty to rozpylają,jaki jest skład tego i gdzie jest fabryka co to tworzy bo z takim darciem się nic nie wskórasz.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Strony

Skomentuj