Samolot AWACS znowu kraży nad Polską

Kategorie: 

Foto: Radder

Większość redakcji polskich portali informacyjnych została wczoraj poinformowana o dziwnym samolocie, który zamiast lecieć na wprost kręcił koła. Po kolejnym kręgu stało się jasne, że jest to jakiś samolot wojskowy, a konkretnie słynny AWACS.

 

Zdaniem świadków do obserwacji przelotu doszło około południa. AWACS wykonał 7 kręgów, po czym odleciał. Na pokładzie tej wojskowej maszyny znajduje się zaawansowany system ostrzegania radarowego, umożliwiający rejestrację ruchu lotniczego aż po Ukrainę.

 

Obecność tego samolotu ma oczywiście związek z kryzysem politycznym i militarnym, z jakim mamy do czynienia u naszego wschodniego sąsiada. AWACS, czyli Airborne Warning and Control System - Lotniczy System Ostrzegania i Kontroli, został wysłany w naszą część świata prewencyjnie. Niektórzy jednak jego nagłe pojawienie się nad Warszawą i okolicami upatrują jako niepokojący znak.

Wydaje się jednak, że nie ma powodu do paniki, bo samolot AWACS lata nad Polską już od marca tego roku. Poza tym tak się składa, że wczoraj z wizytą w Warszawie przebywał nowy Sekretarz Generalny NATO, Jens Stoltenberg. W agendzie jego wizyty było między innymi spotkanie z załoga patrolującego naszą przestrzeń powietrzną AWACSa.

 

 

 

Źródła:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,cos-ciekawego-krazy-nad-warszawa,144682.html

http://wyborcza.pl/1,91446,16748365,Nowy_sekretarz_generalny_NATO_przyjezdza_do_Polski.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Matsuri

Widziałem dokładnie to samo

Widziałem dokładnie to samo okolice Warszawa-Radosć. Moze to ta sama sytuacja. Te okrągłe smugi utrzymywały się około godziny, rozszerzając się powoli i zasnuwając całe niebo mlekiem. Jeśli to awacs to też rozpyla chemtrails.

Portret użytkownika Admirał

Admin zlituj się.Weź pod

Admin zlituj się.Weź pod uwagę, że zaglądają tu ludzi, dla których lotnictwo nie jest wiedzą tajemną. Samoloty nie kołują w powietrzu! Kołowanie to etap poprzedzający lub kończący lot czyli jest to moment kiedy samolot porusza się na ziemi po lotnisku, pasie startowym,drogach kołowania etc. W powietrzu samolot krąży ale nie kołuje!

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika pilip

admin, żenada to sie wyprawia

admin, żenada to sie wyprawia z waszymi artykułami, pokazujesz tylko jakie masz podejscie do artykułów i czytelników. ktos ci zwraca uwage ze popelniles blad to ten błąd popraw i tez sie czegoś nauczysz przy okazji. staraj się zeby artykuły były idealne, błedy zdarzają się każdemu ale odpowiedz do czytelnika typu "po prostu żenada" jest chyba nie na miejscu szczegolnie ze ty jestes tutaj administratorem i tworzysz te stronę. rozumiem, że to jest ten poziom ktory reprezentujesz, w stosunku do nas czytelników, do tej strony i jej wiarygodności, jako twórca artykułów i samego siebie - gratuluje. do jednego wora z tallinnem. pewnie oczywiscie komentarz zablokujesz bo masz tak słabą psychike na krytyke ze poczujesz się mega urażony, co ?
Praca nad artykułami na ZnZ nie jest głównym zajęciem piszących tu artykuły. Spróbuj w czasie wolnym od pracy napisać kilka artykułów dziennie, nie zaniedbując pracy,siebie i swojej rodziny. Powtarzaj to codziennie przez długi okres czasu i wtedy zobaczymy co powiesz na temat drobnych błędów, wynikających czasem jedynie z przepracowania. Nie zapominaj także iż piszący tu artykuły zajmują się też aktywnie administrowaniem portalem, co zajmuje też sporo czasu_MONSTER 

Portret użytkownika Admirał

Pojęcie kołowanie we

Pojęcie kołowanie we frazeologii lotniczej jest zareserwowane tylko i wyłącznie dla etapu poruszania się samolotu po płycie lotniska zarówno przed startem jak i po lądowaniau i przy udziale swojego napędu. Dla dyletanta zarówno piszącego artykuł jak i czytelnika to niekiedy jeden pies. O ile czytelnika jestem wstanie zrozumieć bo nie każdy jest znawcą tematu o tyle autor artykułu powinien się bardziej wysilić i wykazywać większą czujność by unikać takich wpadek.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika wredota jedna

do: koczownik killa.

do: koczownik killa. prewencyjnie do ktoś mógłby ci przy[EDIT]lić w łeb. Mam nadzieje, że to wybitnie głupi żart i wyrzygasz z czasem te słowa jak dorosniesz. Życzysz Polakom, czyt. niewinnym ludziom, dzieciom grzyba? Mogłby jakiś wziąć takiego imbezyla na "warsztacik" i podreperować co się zepsuło w główce. Ręce opadają, a admin ma w dupie takie wypowiedzi i nie reaguje. Wstyd.
Nie dawaj się sprowokować koczownik killa znamy już z innych wcieleń_MONSTER

Portret użytkownika koczownik killa

Po ocenach widzę, że siedzi

Po ocenach widzę, że siedzi tu sporo cwaniaczków, FAŁSZawiaczkuff, zgnilizny która za kolejne kilka złotych na koncie skonsumowałaby ocean krowiego łajna. Jeden grzyb to za mało, bo ścierwo się rozmnaża nader szybko.

Strony

Skomentuj