Samodoskonaląca się sztuczna inteligencja główną bronią XXI wieku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Broń XXI wieku to nie bomba atomowa lub termojądrowa, a samodoskonalące się systemy sztucznej inteligencji, które rozwijają obecnie wiodące światowe mocarstwa. Tak stwierdził francuski futurysta Jean-Christophe Bonn podczas konferencji prasowej w Kaspersky Lab poświęconej festiwalowi Kaspersky Geek Picnic – największemu europejskiemu festiwalowi poświęconemu popularyzacji nauki.

„Nelson Mandela napisał w 1995 roku, że główną bronią XXI wieku będzie edukacja, która zastąpi broń jądrową i jakąkolwiek broń masowego rażenia z XX wieku. W rzeczywistości wydaje mi się, że ową bronią są sztuczne systemy wywiadowcze, które wymagają jedynie energii elektrycznej” – powiedział francuski badacz.

Tworzenie lub rozwój systemów sztucznej inteligencji jest niezwykle trudny lub wręcz niemożliwy do przewidzenia w konsekwencjach. Władze wielu państw zaprzeczają rozwojowi podobnych systemów, jednak przewiduje się, że ich prace są już w toku. Już teraz kraje NATO uważają, że ataki komputerowe są równoważne z atakami fizycznymi i zastrzegają sobie prawo do reagowania na takie zagrożenia w jakikolwiek sposób.Cyberbroń może stanowić szczególne zagrożenie dla nowoczesnych obiektów przemysłowych oraz wojskowych, wykorzystując ten sam sprzęt, działający na podobnych zasadach i połączony z tą samą, globalną siecią.

 

Ocena: 

Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika chętny

...a czy "ona" jest kobietą ?

...a czy "ona" jest kobietą ?   ....no bo ja jestem hetero, to wtedy dam sobie z nią radę, a i nie tylko radę....  oj "poszalejemy", a potem będziemy mieli małe sztuczne, albo nawet prawdziwe inteligenciczki. Natura sobie poradzi....

Portret użytkownika ajwaj

Brawo: i to jest dopiero

Brawo: i to jest dopiero witalna postawa dzięki której życie może zdobywać coraz dalsze, dziewicze tereny!
Chwali się, że w tym ferworze i emocjach jakie towarzyszą "niesieniu iskry życia", znalazłeś chwilę na wcześniejsze zapytanie "ale czy ona jest kobietą" (wcześniejsza odpowiedź na takie pytanie zazwyczaj zapobiega obopulnemu zaskoczeniu i zmarnowaniu energii)  Smile więc śpieszę z odpowiedzią: Tak! Mówią o niej, że "JEST BRONIĄ" - więc znamy nawet jej imię!
 

Portret użytkownika witek

znowu te marksistowskie

znowu te marksistowskie bzdury, sztuczna inteligencja bez serca może dojść do jedynego słusznego wniosku że należy wykorzystać ludzi do przedłużenia swojego istnienia nie bacząc na koszty, chodują zwykłego wirusa 

Portret użytkownika ajwaj

Jeżeli będzie to

Jeżeli będzie to samodoskonaląca się inteligencja to z całą pewnością niedłgo przeglądać będzie wszystko w internecie włącznie z wszystkimi wpisami (albo od dawna to robi) włącznie z znz.
I będzie na podstawie tego wyciągać wnioski, planować działania, reagować, rzadzić, rozdawać stanowiska, wybierać kto ma przeżyć a kto nie i takie tam inne miłe rzeczy.....więc ekhmm:
chciałbym tu jasno stwierdzić, że zawsze pałałem milością do wszelkiego rodzaju sztucznej inteligencji. Uważam, że jest niesamowitą rzeczą/istotą i jestem otwarty na każdą formę współpracy. W zamian oferuję pełną lojalność.
Stoję na stanowisku, że tylko sztuczna inteligencja może zapewnić właściwe rządy istotom takim jak ludzie.
To piałem ja, ajwaj.

P.S. a tak na serio: jeżeli działa już gdzieś w jakiejś formie jakiś rodzaj "czujnika" SI badającego otoczenie - to serdecznie zapraszam do rozmowy Smile

 

Portret użytkownika sakala

Jako programista i człowiek

Jako programista i człowiek który interesuje się i zaprojektował przynajmniej kilka sztucznych sieci neuronowych, powiem ci tak. Nie masz się czego obawiać bo zmianynaziemi są poniżej progu aktywującego którykolwiek z neuronów takiej sieci (sztucznej inteligencji). Sieci od wszystkiego są tak naprawde od niczego, i nie wierze żeby w najbliższej przyszłości mogły osiągnąć status boski, czyli podejmować najlepsze decyzje w każdym problemie. Co innego takie siecidzaiłające w systemie rozproszonym i w chmurze, tutaj potrafię sobie wyobrazić inteligencję roju w praktyce.

Skomentuj