Samochody z silnikami diesla, emitowanymi zanieczyszczeniami przyczyniają się do wielu tysięcy ofiar rocznie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rządy państw na całym świecie zaczynają już nie tylko walczyć ze zmianami klimatu, ale także rozważać zakaz samochodów z silnikami benzynowymi i diesla. Najnowsze badanie dajeku temu kolejny argument – nawet 10 tys. ludzi rocznie umiera przedwcześnie w UE z powodu zanieczyszczeń wytwarzanych przez silniki diesla.

 

Kiedy weźmie się pod uwagę tylko te silniki, które przekraczają dopuszczalne normy emisji tlenku azotu, to okazuje się, że w samym 2013 roku przyczyniły się one do śmierci 4560 osób. Zatem każdego roku prawie 5000 obywatelu UE umiera przedwcześnie tylko dlatego, że producenci pojazdów nie zawracają sobie głowy wytycznymi dla naszego zdrowia i wszelkimi sposobami próbują nagiąć przepisy a nawet łamać prawo.

 

Im bardziej skomplikowane cząsteczki są efektem spalania danego paliwa, tym bardziej przyczyniają się one do rozprzestrzeniania chorób układu krążenia i układu oddechowego. Chociaż spalanie benzyny również nie jest ekologiczne, to silniki diesla emitują znacznie więcej pyłów zawieszonych PM10 i PM2.5, które zalegają w naszych płucach. Pyły te szkodzą wszystkim, ale są szczególnie niebezpieczne dla osób z osłabionym układem immunologicznym, astmą, ludzi bardzo młodych i w podeszłym wieku – dla nich mogą okazać się śmiertelne.

 

Wśród badanych krajów (państwa Unii Europejskiej Szwajcarii i Norwegii) najgorzej wypadły Włochy. Zanieczyszczenie powietrza przez silniki diesla powiązano tam z 2810 śmierciami rocznie. Na kolejnych miejscach są Niemcy (2070 przedwcześnie zmarłych), Francja (1430) i Wielka Brytania(640). Problem oczywiście rozszerza się na inne źródła zanieczyszczeń powietrza. Elektrownie węglowe oraz przemysł budowlany przyczyniają się do około 425 000 zgonów w UE. W takiej sytuacji planowane zakazy sprzedaży samochodów z tradycyjnymi silnikami nie niewiele się zdają.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Bant
Portret użytkownika Bant

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Sroły-pierdoły. Badania

Sroły-pierdoły. Badania opłacone były przez firmy produkujący silniki benzynowe. Benzyniaki wydzielają bardziej rozdrobnioną smołę i na tym polega różnica. Lepiej włazi taki syf w płuca ludzi dlatego lobby depopulacyjne na siłę promuje benzynowe silniki.

Portret użytkownika Takija &Ketman

To co piszecie to pierdoły

To co piszecie to pierdoły dla naiwnych. Głównym trucicielem i zaśmiecajacycm różnym syfem są korporacje i przemysl chemiczny, farmaceutyczny, tramsport drogowy, itd.. Silniki samochodów osobowych wydalają rocznie tyle związków siary, co jeden wybuch średniego wulkanu. Ludziom wmawia się, że zaśmiecają i trują świat. a tak naprawdę, to kto produkuje reklamówki, worki foliowe, itd., które po jednokrotnym użyciu nadają się do wyrzucenia. Każdy market ma ich setki kg. A tumany typu timmermansów, Junckerów i im podobnych lewaków wmawiają, że banan ma być prosty, ślimak to ryba, a marchewka to owoc. I jak ma być dobrze na tym świecie skoro południe wpada o godz. 11.00, a północ o 23.00. Wariatkowo w stylu głupi i głupszy.

Portret użytkownika jakostak

Najpierw wykopują

Najpierw wykopują nieboszczyki żeby stwierdzić że zabił ich smog.

Teraz wąchają rury wydechowe.

Coraz bardziej podoba mi się ta teoria" globalnego ocipiena", chyba wstąpię do grynpizg czy jakieś hiper-super-eko-terrorystycznej kasty oś(mierdz)wieconych fanów ekologicznych samochodów i wyrobów z Chińskich fabryk. Przecież nie będę chodził w drewniakach czy słomianych gaciach niszcząc nature.

( czytając podobne artukuły dostaję mdłości po pierwszych linijkach, wynika z nich że wczoraj coś zbadali, ale to zmarło/zginęło/wydarzyło się 10 lat wstecz, odkryli trucicieli używając ich w drodze do pracy, a najlepsze że ci "nałkofcy" nie robą tego charytatywnie, tylko za wielkie dotacje dbają o nasze zdrowie...kto im je daje? o_O)

Portret użytkownika karolxt

"cząsteczki wielkości atomu" 

"cząsteczki wielkości atomu"  ha ha - tak samo się znasz jak na zanieczyszczeniach. Nie istnieją żadne cząsteczki chemiczne wielkości atomów. A wiesz dlaczego? Bo cząsteczki składają sie z atomów, więc każda nich będzie wieksza od atomu.

Silniki DIESLA wytwrzają mnóstwo szkodliwych substancji i to w dużej ilości. Używanie ich bez katalizatrów to trucie ludzi. Najbardziej szkodliwe są ciężarowki i autobusy miejskie. Szczególnie w autobusach miejskich używanie silników na olej napędowy pownno byc zakazane. No chyba że będą to układy gdzie sinik DIESLA (z katalizatorami) pracujący w bardzo optymalnych warunkach, napędza tylko prądnicę, a dalej wszystko jest na prąd.

Portret użytkownika Dr Piotr

Lepiej niech podadzą

Lepiej niech podadzą oficjalnie, ile osób umiera od leków i terapii farmakologicznych lub błędnie przepisanych specyfików, bo lekarze to teraz głównie sprzedawcy leków. Prym wiodą przeciwbólowe leki NLPZ, statyny, chemioterapie i wiele innych. I bynajmniej nie mówimy tu tylko o ludziach śmiertelnie chorych, lecz szukających doraźnej pomocy przy lekkich problemach ze zdrowiem. Liczba ofiar idzie w setki tysięcy rocznie.

Portret użytkownika ola

Jest to czysta propaganda, bo

Jest to czysta propaganda, bo wystarczyło tylko ,że w 2010r, na Islandii wybuchł wulkan Eyyafyadlyoyukyudl i zapylenie atmosfery planety było takie jak wszystkich diesli kopcących przez prawie 6 lat.Jeden wulkan narobił tyle szkód, a rocznie znacznie mniejszych wybucha ok.100 na Ziemi. Wyprodukowanie samochodów elektrycznych to tragedia dla środowiska, nie mówiąc o kosztach, no ale lobby i tak przeforsuje pomysł. I jeszcze jedno gdyby wywalił jeden z superwulkanów na Ziemi mielibyśmy epokę lodowcową,a pył pokryłby całą planetę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Niewch nie pierdolą!!

Niech nie pier**lą!!

To, że śmiertelność populacji się zdziesiękrotniła w stosunku do lat 80-tych ub wieku wynika nie z "silników benzynowych, czy disla" lecz z planowanego programu depopulacyjnego pn. "CHEMITRAILS", SZCZEPIENIA "OCHRONNE" a właściwie środowiska roztworowe szczepioneki zanieczyszczone arsenem, rtęcią i innymi metalami ciężkimi, uszkadzającymi ukłąd odpornościowy i neurologiczny!)

 Zawarte w dyspersjach atmosferycznych składniki CHEMITREAILS zawieraja nanocząsteczki (cząsteczki wielkości atomu) Strontu, Baru Alluminium, oraz pozbawione kodu DNA patogeny komórkowe, dające środowisko na rozwój nowotworów. Metale zawarte w chemitrails w swojej nanocząsteczkowej strukturze, przenikają bez przeszkód przez błony komórkowe organizmów ludzkich powodując:

1. mikrozakrzepy - co u ludzi po 50-tym roku życia powoduje zatory, zakrzepy, udary i zawały serca

2. zmiany zwyrodnieniowe komórek - rak

3. bezpłodność, uszkadzając mechanizmy rozrodcze u mężczyzn i kobiet

 NIECH NIE PIER**LĄ KOCOPOŁÓW!!!

 Toi, że wpływ cywilizacyjny dokłada swoje to tylko mała cząstka prawdy.

 PRZECZ z NWO i jego kundlami!!

 

 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

i do tego wszystkiego

i do tego wszystkiego promieniotwórcze toksyczne bardzo małe izotopy z Fukushimy Daiichi ze stopionych reaktorów które wlazły we WSZYSTKO i są zwyczajnie nie widzialne a maszyny żeby to wykryć np. w mięsie mleku czy grzybach są nie dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba.
Moim zdaniem NWO rząd światowy już dawno istnieje, bo wszyscy zgodnie w każdym kraju ukrywają apokalipsę z Fukushimy w Japonii.

Portret użytkownika klakson

dobrze kombinują zaraz

dobrze kombinują zaraz zakarzą pojazdów nie spełniających norm euro 3 i wtedy wszyscy sobie kupią nowe auta.... ale skąd ludzie wezmą kasę na auto? Też mają rozwiązanie - kredyt!

Brawo!

Strony

Skomentuj