Samochód-bomba wybuchł w Bagdadzie - 48 zabitych

Kategorie: 

Źródło: Jim Gordon/CC BY 2.0

Minimum 48 ludzi zostało zabitych w zamachu bombowym przy użyciu samochodu w Bagdadzie. Był to trzeci taki atak w stolicy Iraku w ciągu ostatnich trzech dni, zdradzają media oraz służby bezpieczeństwa.

 

Samochód pełen ładunków wybuchowych eksplodował w pobliżu salonu samochodowego na południu miasta. Rannych w wyniku tego zdarzenia zostało ponad 50 osób. Odpowiedzialność zamach wzięło tak zwane „Państwo Islamskie”, które za cel wzięło irackie zgromadzenia szyickie.

 

Dodatkowo jak dotąd doliczono się przynajmniej 24 ofiar śmiertelnych z zamachów, które miały miejsce we wtorek i środę. Na początku 2017 roku przez Bagdad przelała się fala samobójczych zamachów terrorystycznych, która jednak prędko szybko się wyciszyła – aż do teraz.

 

Reporter AFP obecny na miejscu czwartkowego zamachu opisywał, że widział wiele spalonych wraków pojazdu oraz wszechobecną krew na ziemi.

 

Służby bezpieczeństwa zdradzają, że był to zamach przeprowadzony w niezwykle zatłoczonej ulicy, skutkiem czego jest najbardziej krwawy zamach ostatnich miesięcy. Przez większość dnia dało się dostrzec dym po wybuchu, który unosił się nad zaatakowaną przez terrorystów częścią miasta.

 

Służby medyczne ostrzegają, ze liczba ofiar nadal może wzrosnąć z powodu ciężkiego stanu wielu rannych.

 

Okazuje się, że salony samochodowe są jednym z najdogodniejszych celów ataków terrorystycznych – bojownicy islamu bez podejrzeń mogą zostawić samochód pełen ładunków wybuchowych zaparkowany w pobliżu innych, co wywołuje następnie reakcję łańcuchową i doprowadza do ogromnych strat w ludziach.

 

ISIS nasiliło swoje ataki na irackie cele cztery miesiące temu, odkąd armia Iraku dołączyła do antyterrorystycznej koalicji wspieranej przez USA w celu odbicia Mosulu, ostatniej twierdzy tak zwanego Państwa Islamskiego na swoim terenie.

 

Na ten moment wschodnia część miasta pozostaje pod kontrolą armii irackiej oraz sił z nią sprzymierzonych, gdy bojownicy nadal kontrolują zachodnią część miasta.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

W ten sposób zydostwo się

W ten sposób zydostwo się mści na cywilach za ostatnie bombardowania irackiego lotnictwa w tym ubicie kilku żydowskich "instruktorów" robiących na posadzie hersztów terrorystycznej organizacji judaistycznej zwanej ISIS... właśnie dokonującej zaplanowanego w telaivie HOLOKAUSTU LUDNOŚCI TUBYLCZEJ i Iraku i Syrii.... z nadzieją na Iran.

 

Skomentuj