Samobójczy zamach terrorystyczny w Stambule, są zabici i ranni

Kategorie: 

Źródło: twitter

Jak informują światowe agencje w stolicy Turcji doszło do samobójczego zamachu terrorystycznego. W jego wyniku zginęło przynajmniej 10 osób a 15 zostało rannych. Wśród ofiar mogą być turyści z zachodniej Europy.

 

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze pod Błękitnym Meczetem w Stambule. Do eksplozji doszło około godziny 10 czasu lokalnego na placu Sultanahmet w jednej z najstarszych dzielnic miasta. Z informacji podawanych przez media tureckie wynika, że zamachu dokonano w okolicy pomnika bizantyjskiego cesarza Teodozjusza.

 

W tej chwili władze nie są w stanie powiedzieć, kto stał za zamachem. Oczywiście domyślnie zakłada się sprawstwo Państwa Islamskiego, ale nie można też wykluczyć, że to robota Kurdów. Policja prewencyjnie odcięła dostęp do placu Sultanahmet, a z doniesień świadków wynika, że ciągle ściągają tam służby.

Rzekomy moment wybuchu na CCTV - źródło: twitter

Nie wiadomo jeszcze czy zginęli obywatele innych krajów, ale na pewno wśród rannych znajdują się Niemcy i Norwegowie. Według dostępnych informacji kilka osób jest w stanie krytycznym, a w stambulskich szpitalach trwają operacje celu ratowania życia poszkodowanych. Padają sugestie, że bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

A czy ktoś z WAS jeszcze

A czy ktoś z WAS jeszcze pamięta, jak tam podczas demonstracji przeciwko POLITYCE psa erdogana była wielka manifestacja, TUŻ PRZED SAMYMI TAM WYBORAMI??? I został tam odpalony wielki ZAMACH, GDZIE ZGINEŁO PONAD 100 DEMONSTRANTÓW WÓWCZAS!!! I właśnie po tym zamachu, ten pajac wygrał wybory, a właściwie wygrało jego ugrupowanie przejmując tam PEŁNIE WŁADZY!!! Teraz kiedy jest tam WOJNA DOMOWA Z KURDAMI, odpala ten szczwany lis podobny numer, bo nic, jak STRACH, NIE POMAGA LEPIEJ SPRAWOWAĆ WŁADZY, NAD MASAMI. TYLKO OBY TYM RAZEM TEMU złemu człekowi SIĘ, NIE UDAŁO OMOTAĆ TAMTEN NARÓD > . No nie oszukujmy się, bo chyba już wszyscy tu wiemy, że isis to pierwotne dziecko erdogana i nawet już, od dawna stara się spłacać swego OJCA CHRZESTNEGO, a będąc bardziej precyzyjnym, to spłaca się synalkowi erdogana!!!

Portret użytkownika achiles

Czy ktoś z was pamięta SZOPKĘ

Czy ktoś z was pamięta SZOPKĘ psa erdogana z SAMOBÓJCĄ, na moście, gdzie on niby przejeżdżał właśnie i jego ochroniarze " uratowali " tego niedoszłego samobójcy i podprowadzili, go do erdogana limuzyny, a ten niby go ratując, przez komórkę sobie rozmawiał i jak się potem okazało, że ten " niedoszły samobójca ", to pies służb turasów, a erdogan, jest jego zwierzchnikiem obecnie naczelnym? Jeśli nie to poszukajcie wieści o tym zdarzeniu prawdziwych, a znajdziecie z pewnością!!! TAK JEST I TYM RAZEM, TYLKO RÓŻNICA POLEGA, NA TYM, ŻE TEN DZISIEJSZY SZALENIEC, NAPRAWDĘ SIĘ ZABIŁ I ZABIŁ WRAZ Z SOBĄ JESZCZE PARU " BOGA DUCHA WINNYCH "LUDZI.  Właśnie tak dziś zło na BIEDNE MASY DZIAŁA, bo LUDY obojetnie gdzie i niestety też i u NAS, to jest massa BEZMÓZGICH YETII, o czym kiedyś LIS powiedział, na ANTENIE i nie można się z nim, nie zgodzić, CHOCIAŻ MOŻNA I NALEŻY, GO NIE LUBIĆ. 

Strony

Skomentuj