Sahara znów pokryta śniegiem. To już piąta taka anomalia od prawie 40 lat

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Nietypowe opady śniegu nawiedziły Algierię. W niedzielę biały puch pokrył Ain Sefra i północną część Sahary. W pobliżu miasta spadło nawet 40 centymetrów śniegu.

 

Mieszkańcy tamtejszego miasta, położonego w zachodniej części Algerii niedaleko granicy z Marokiem byli mocno zaskoczeni. Śnieg w tej części świata to bardzo nietypowe zjawisko, które jest jednak coraz częściej obserwowane w ostatnich latach.

W mieście Ain Sefra śnieg miał kilka centymetrów grubości, lecz poza miastem było go nawet 40 cm i utrzymywał się przez większość dnia. Niskie temperatury przybyły do północnej Afryki z powodu wysokiego ciśnienia w Europie.

Śnieg na Saharze był widziany po raz ostatni w 1979 roku, nie wliczając w to nietypowe opady, które przydarzały się w ostatnich latach. Niemal 39 lat temu miała miejsce silna śnieżyca, która trwała tylko przez pół godziny. Mieszkańcy doświadczali opadów śniegu w 2005, 2012, 2016 i 2017 roku. Wygląda na to, że anomalne opady śniegu na Saharze przestają być czymś nietypowym i mogą stać się nową normalnością dla tego regionu

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj