Sagittarius A* w rzeczywistości może być skupiskiem ciemnej materii

Kategorie: 

Źródło: NASA/Dana Berry/SkyWorks Digital

Powszechnie uważa się, że Sagittarius A*, ciemna masa w centrum Drogi Mlecznej jest supermasywną czarną dziurą, chociaż dotychczas nie udało się tego bezpośrednio zweryfikować. Tymczasem naukowcy z Międzynarodowego Centrum Astrofizyki Relatywistycznej (ICRA) odkryli wskazówki sugerujące, że Sagittarius A* może być olbrzymią masą ciemnej materii. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

 

Sagittarius A* to jasne i bardzo zwarte źródło radiowe znajdujące się w centrum galaktycznym Drogi Mlecznej. W 2013 roku astronomowie, korzystając z obserwatorium rentgenowskiego Chandra, zdołali wykonać zdjęcie tego obiektu w niespotykanej dotąd rozdzielczości. Zdjęcie powstało dzięki połączeniu obrazów rentgenowskich z Chandry z podczerwonymi emisjami uchwyconymi przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a. Pozwoliło to wyjaśnić, dlaczego materia wokół domniemanej supermasywnej czarnej dziury jest wyjątkowo słabo widoczna w konwencjonalnych metodach obrazowania rentgenowskiego.

 

Jednak w 2014 roku odkryto, że obłok galaktyczny oznaczony jako G2 dryfował bardzo blisko obiektu Sagittarius A*. Zamiast zostać przyciągnięty i wchłonięty przez domniemaną supermasywną czarną dziurę, obłok gazowy G2 po prostu dryfował dalej, a Sagittarius A* nie wywarł na niego żadnego wpływu.

Źródło: Serendipodous/Wikimedia Commons

Badania opublikowane w 2017 roku monitorujące tę interakcję sugerowały, że G2 nie był zwykłym obłokiem gazu. Zdaniem naukowców, musiały być obecne co najmniej dwa składniki, aby obłok mógł bez konsekwencji przejść tak blisko domniemanej supermasywnej czarnej dziury. Te składniki to rozszerzony, zimny obłok gazu o małej masie oraz bardzo zwarty segment przypominający obiekt pyłowy, który zdominował wykrytą emisję z G2, gdy ten przechodził w okolicy obiektu Sagittarius A*.

 

Jednak astronomowie z Międzynarodowego Centrum Astrofizyki Relatywistycznej (ICRA) uważają, że Sagittarius A* nie jest czarną dziurą, lecz ogromnym skupiskiem ciemnej materii. Aby to sprawdzić, zespół stworzył symulację Drogi Mlecznej, w której obiekt Sagittarius A* został scharakteryzowany właśnie jako masa ciemnej materii. Symulacja wykazała, że Droga Mleczna może istnieć i funkcjonować niemal w taki sam sposób również bez supermasywnej czarnej dziury. Co więcej, pobliskie gwiazdy typu S, związane ze źródłem radiowym Sagittarius A* wykazywały takie samo zachowanie, podobnie jak krzywa rotacji w zewnętrznym halo Drogi Mlecznej.

 

Astronomowie zaczęli sugerować, że masa obecna w centrum naszej galaktyki może składać się z cząstek o nazwie "darkinos", które należą do tej samej klasy co fermiony. Gdyby cząstki te zebrały się razem w ogromną masę, mogłyby posiadać te same cechy co czarna dziura, pomijając oczywiście jej ekstremalne właściwości, takie jak pożeranie wszystkich okolicznych obiektów.

 

 
 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Indoktrynacja

No i przyleci ufo i was

No i przyleci ufo i was uratuje przed globalistami i wrednymi zaprzedajnymi politykierami. I pozwalnia potwornie, bezwzględnych uciskujących lud urzędasów, pozwala ich szubrawców ze stołków i wygoni do uczciwej pracy. Aż im łobuzom odechce się wprowadzać coraz nowszysch podatków i ich durnych  regulacji. Za sądownictwo się zabierze bo dalekie są te płatne pasibrzuchy od sprawiedliwości. Lekarzy pozamyka w klatkach za to że się zeszmacili jak najgorsze łajzy. A panów prezydentów i bogaczy co sieją zament(bilowi i fauciemu by się to przydało) dobrze wybatorzy. Z celebrytami też powinni zrobić porządek a pozamykać w klatkach i takiego bigbradera im tam zrobić przed kamerami że by się pozesrywali "artyści" ich w dupe jego mać. No i z katolami rzymskimi oczywiście się gwałtownie rozprawi raz na zawsze. Ufole nie będą się cackać jak zobaczą co tu na tej ziemi się wyprawia. Ziemia ledwo zipie a te łobuzy  co ją niszczą teraz udają że trzeba coś z tym zrobić i pierdolą w TV że to wina zwykłych ludzi bo za dużo pierdzą i gazy cieplarniane zmieniaja nam klimat.

UWAGA! materiał z linku poniżej tylko dla foliarzy, a pozostali czytelnicy są proszeni o podłączenie się do swoich odbiorników telewizyjnych. Tam modnie i elegancko ubrana pani wam wszystko wytłumaczy w sposób śmieszny i przyjemny.

https://www.youtube.com/watch?v=qNzAdiNTKWU

 

 

 

Portret użytkownika wojo

Nikt nigdy nie przekroczył

Nikt nigdy nie przekroczył firmamentu - jesteś oszukiwany - nie ma czegoś takiego jak "przestrzeń"...

Nie ma czegoś takiego jak „obcy”; całe oszustwo „obcych” i „innych planet” jest wykorzystywane do oczerniania i banalizowania stworzenia Pana Jezusa Chrystusa.

Gdybyś mógł przejść przez firmament (co nie jest możliwe), powitałby cię ogromny zbiornik wodny zamiast próżni wyobrażonej „przestrzeni” – dlatego niebo jest niebieskie – patrzysz na ocean na niebie; tak jak oceany Ziemi są ciemne w nocy i niebieskie w ciągu dnia, tak ocean poza firmamentem jest ciemny w nocy i niebieski w ciągu dnia.

Jeśli nie wierzysz Biblii, *MUSISZ* UDAĆ SIĘ DO PIEKŁA...

Przestań grzeszyć - pokutuj i odrodź się na nowo, zanim będzie za późno.

Portret użytkownika axell69

Dostałeś w prawy  nadstaw

Dostałeś w prawy  nadstaw lewy - a teraz marsz   do  świątyni   zanieść   "co łaska"   w pokorze  ale z miłością   i wiarą   boś błogosławion  za to że uwierzyłeś a za twe datki (plus vat) nie łaska  jego spłynie   na ciebie .

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ParaliżUmysłowy

Panie Baronie! "a te

Panie Baronie! "a te światełka w nocy na niebie" na razie nie wiadomo czym one są, przez aparatu z dużym zoomem np nikon p1000 wyglądaja na poruszające się i świecące jak gdyby nie materialne objekty. Jak kropla wody migocząca w swiatle. Na razie wiemy tylko to co nam wmawiają. "kręci się ziemia czy czy te oceany" według tej waszej nauki to ziemia kręci się dookoła swej osi zekomo 1666km/h a oceany jakos stoją w miejscu są tam od lat na swoim miejscu, nic się nie przeleje. Małotego oceany ładnie ułożyły się na kulce, oczywiście tajemnicza grawitacja ich trzyma tak zaraz napisze baron. To że kamień spada na ziemię wcale nie dowodzi że istnieje jakaś tajemnicz siła która go przyciąga to proste kamień spada bo jest cięższy od powietrza więc musi spaść. Jakby był lżejszy to by poleciał.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Baronik i znowu  dyskusja o

Baronik i znowu  dyskusja o plaskiej Ziemi - nie znudzi sie wam to? Zadnego dowodu nie pokaza ,ze ziemia jest plaska bo padnie ich chora i sprzeczna ideaologia.

To ,ze Ziemia jest plaska jest obraza dla Stworcy , ktory stworzyl wszystko znakiem nieskonczonosci.

W Biblli jest napisane ,ze Ziemia jest kulista i tworzy okrag. ( mozna oczywiscie podpiac ,ze jest to obraz widziany z gory ( z firnamentu nieba) ale to znow przeczy Boskosci , czyli zamkniecia wszystkiego w nieskonczonosc.

Plaska ziemia jest im potrzebna do wprowadzenia UFO - dlatego nie chca jej ujawnic ,ze jest kulista , co widac przy zacmieniu Ksiezyca jaki cien pada na Ksiezyc. I plaskoziemcy to ludzie ktorymi latwo da sie manipulowac a wiec osoby niewierzace i majace slaby kregoslup moralny gotowy do zmian w fundamentach , w zbyt dziecinny sposob.

Jak na razie zaden z tych glupcow nie chce sie ze mna wybrac na Giewont z teleskopem by popatrzec na zblizenie KSIEZYCA a potem na zblizenie MOUNT EVEREST Smile

 

Portret użytkownika Majówka

Gwiazdy sie poruszają, nie

Gwiazdy sie poruszają, nie Ziemia. Między firmamentem a gwiadami jest woda. Jak Bóg zesłał potop to właśnie leciało 40 dni z tego miejsca. Myślisz że ziemskie oceany wody to z czego powstało przyleciało z kosmosu? ( nie ma kosmosu) Myśl tą łepetyną. 

Strony

Skomentuj