Sąd w Wielkiej Brytanii zgodził się na ekstradycję Juliana Assange'a do USA

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Sąd apelacyjny w Londynie uznał, że słynny demaskator Julian Assange może być deportowany do Stanów Zjednoczonych. Wystarczyło zapewnienie ze strony Amerykanów, że skazany nie zostanie surowo potraktowany. Jednak w przypadku ekstradycji do USA, Assange może zostać skazany nawet na 175 lat więzienia.

 

Przypomnijmy - w styczniu 2011 r. sąd w Londynie orzekł, że Julian Assange nie powinien być odsyłany do Stanów Zjednoczonych. Wzięto pod uwagę jego fatalny stan zdrowia i ryzyko popełnienia przez niego samobójstwa, a także nikłe szanse na sprawiedliwy proces w USA. Jednak prawnicy reprezentujący amerykańskie władze odwołali się od tej decyzji i złożyli "zapewnienia".

 

Brytyjski sąd został zapewniony przez Amerykanów, że Assange nie zostanie poddany surowym procedurom a na jego wniosek mógłby odbyć karę więzienia w Australii. I to w zupełności wystarczyło, aby uznać, że australijski demaskator jednak może być deportowany do USA, a ryzyko popełnienia samobójstwa jest zerowe. Teraz to prawnicy Assange'a będą odwoływać się od tej decyzji do Sądu Najwyższego.

 

Sprawa demaskatora, który ujawnił amerykańskie zbrodnie wojenne w Afganistanie i Iraku oraz wykradł i udostępnił tajne dane, ciągnie się od wielu lat, a nabrała tempa w kwietniu 2019 r., gdy władze Ekwadoru postanowiły go wydać brytyjskiej policji. Assange został siłą wyciągnięty z ambasady Ekwadoru w Londynie i zabrany do więzienia Belmarsh w Londynie. Miesiąc później Stany Zjednoczone postawiły mu nowe zarzuty i zagroziły mu karą do 175 lat więzienia.

 

Decyzja w sprawie Juliana Assange'a może być zapowiedzią zbliżającej się jego deportacji do USA. Oczywiście nie należy liczyć tutaj na sprawiedliwy proces - Amerykanie potraktują go jak szpiega i zdrajcę, a przypomnijmy, że zgodnie z tamtejszym prawem demaskator mógłby zostać skazany nawet na karę śmierci.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Czy Można Podać Komuś

"Czy Można Podać Komuś Substancję, Po Której Wyśpiewa Całą Prawdę Bez Zająknięcia"

W większości krajów używanie "serum prawdy” jest uważane za formę tortur i zakazane.
Mimo to poszukiwania "substancji prawdy” trwają. 

Do lat 60. eksperymentowano z meskaliną i LSD (którą w CIA nazwano nawet „najlepszym agentem wywiadu”), wyniki były jednak różne. Obecnie za najbardziej obiecującą substancję uważa się TIOPENTAL - (Pentotal Sodu), który jest UŻYWANY np. PRZEZ ANESTEZJOLOGÓW PODCZAS ZABIEGÓW CHIRURGICZNYCH. W niewielkich dawkach WYWOŁUJE GADULSTWO i relaksację, poczucie bycia na granicy snu i jawy, rozśmiesza i pozytywnie nastawia do ludzi. W dodatku znosi wyższe funkcje psychiczne takie jak autorefleksja, samokontrola itp.
Jeśli przesłuchiwana osoba postanowiła milczeć, to PO TIOPENTALU JEST JEJ BARDZO TRUDNO TRZYMAĆ JĘZYK ZA ZĘBAMI, a przyjazne nastawienie i nieopamiętanie sprawiają, że MOŻE MÓWIĆ RZECZY, KTÓRE W NORMALNYCH WARUNKACH POZOSTAŁYBY TAJEMNICA.
Czy PO TAKICH SUBSTANCJACH LUDZIE naprawdę nie są zdolni kłamać? Raczej należałoby powiedzieć, że STAJĄ SIĘ BEZKRYTYCZNI. NIE OZNACZA TO JEDNAK, ŻE MÓWIĄ PRAWDĘ. Mówią to, w co wierzą, nawet jeśli jest to wersja, którą sami sobie spreparowali. A ponieważ stają się też podatni na sugestie, tak jak w hipnozie, to mogą mówić rzeczy, których oczekuje od nich druga osoba.
Dlatego informacji uzyskanych dzięki substancjom psychoaktywnym nie dopuszcza się w procesach sądowych. Zresztą w większości krajów używanie "serum prawdy” jest uważane za formę tortur i zakazane.
Mimo to poszukiwania "substancji prawdy” trwają. 

https://wspolczesna.pl/czy-mozna-podac-komus-substancje-po-ktorej-wyspiewa-cala-prawde-bez-zajakniecia/ar/10459224

Portret użytkownika Ruchomy Cel

W latach 50-tych Skopolamina

W latach 50-tych Skopolamina (Hioscyna) była wykorzystywana przez CIA jako „Serum Prawdy”

Preparaty na rynku polskim zawierające Hioscyne (Butylobromek Hioscyny)

Buscolysin (roztwór do wstrzykiwań).
Buscopan (czopki).
Buscopan (tabletki powlekane). Buscopan Forte (tabletki powlekane).
Scopolan (czopki).
Scopolan (tabletki drażowane)
Hioscyna (butylobromek hioscyny) + Metamizol

Portret użytkownika mordo schab ciało

Zawsze mnie zastanawiał

Zawsze mnie zastanawiał medialny dym kręcony wokół tego gościa związany z jego słynną ekstradycją, te marsze i protesty, coś jak u nas tematy aborcyjne. Ciekawe, czy to taki zamulacz umysłów, żeby przepychać jakieś wały. Nie twierdzę, że jest on tajniakiem, ale może w ten sposób go wykorzystali do sztucznego podburzania nastrojów.

Strony

Skomentuj