Sąd w Oklahomie ogłosił, że seks oralny z nieprzytomną ofiarą nie jest gwałtem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zaskakujący finał sprawy gwałtu miał miejsce w Oklahomie. Nastolatek wraz ze swoimi znajomymi po libacji alkoholowej wykorzystał nietrzeźwość swojej koleżanki i zgwałcił ją, lecz sąd z jakiegoś powodu uznał iż nie możemy w tym przypadku mówić o gwałcie, ponieważ jego ofiara nie była do końca przytomna i nie stawiała oporu.

 

Powyższe oświadczenie wywołało powszechne i uzasadnione oburzenie. Libacja alkoholowa miała miejsce w jednym z parków. 17-latek widząc w jakim stanie jest jego koleżanka proponował że odwiezie ją do domu swoim samochodem, do którego nie potrafiła wejść samodzielnie. Świadkowie potwierdzają że była mocno odurzona i zaczynała tracić świadomość. Młody przestępca dowiózł ją do domu jej babci, po czym wciąż nieprzytomna trafiła wreszcie do szpitala.

 

Lekarze wykryli u niej nie tylko obecność alkoholu, ale także ślady napaści na tle seksualnym - potwierdzono że na ustach i nogach ofiary znaleziono materiał DNA nastolatka. Problem w tym, że młody gwałciciel stwierdził iż to ona namówiła go do seksu oralnego, z kolei ofiara nie pamięta niczego poza wydarzeniami w parku.

 

Sąd sztywno trzymał się przepisów i uznał że incydentów tego typu nie można nazywać gwałtem gdy ofiara jest pod wpływem środków odurzcających i/lub nieprzytomna. Co więcej, nie znaleziono żadnych śladów używania siły więc uznano że nikt jej rzekomo nie zmuszał do czynności seksualnej. Wielu prawników jest tym mocno oburzonych - tak wielkie luki prawne torują drogę gwałcicielom, którzy za swoje czyny nie będą musieli odpowiadać przed sądem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Medium

W świetle orzeczenia sądu

W świetle orzeczenia sądu należy uznać, że np. nekrofilia (seks z trupem) jest w pełni dozwolona i nie jest żadnym zboczeniem.

Ponadto najwyższy czas skrytykować degradującą moralnie i społecznie kulturę spożywania trucizny zwanej alkoholem. To doprawdy najgroźniejszy z narkotyków!

 

Portret użytkownika kruger73

Problemem nie jest spożywanie

Problemem nie jest spożywanie alkoholu. Sam spożywam alkohol dość często ale w umiarkowanych dawkach np. wino do obiadu, whisky do wieczornego relaksu, piwo latem... i nie widzę w tym nic złego. Problemem jest po pierwsze brak umiaru po drugie zły dobór towarzystwa. Alkohol towarzyszy ludziom od dawna tylko trzeba nad nim zapanować zanim on zapanuje nad wami. To nie jest produkt do spożywania przez ludzi o słabych charakterach.

Portret użytkownika Pseudonick

Sprawa wątpliwego wyroku w

Sprawa wątpliwego wyroku w sprawie gwałtu podczas libacji między obawami przed zamachem stanu w Egipcie i załamaniem wolnorynkowej idei w Szwajcarii, śmiesznie to wygląda If you know what I mean ;) 

 

(tego nie powinno tutaj być) 

Portret użytkownika Medium

Nigdy nie wiesz, gdzie jest

Nigdy nie wiesz, gdzie jest drugie, a gdzie trzecie i czwarte dno jakiejkolwiek informacji.

Przykładem - liczby ofiar w katastrofach wmieniane przez różne agencje informacyjne. Bałagan może być tylko pozorny.

 

Portret użytkownika Mija1992

Gdy czytam komentarze co

Gdy czytam komentarze co niektorych to jestem za kastracja! Mysle panowie ze jesli ktoregos razu zechlejecie sie do nieprzytomnosci i jakis homos wyzeluje wam dupska bedzie to jak najbardziej w porzadku....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ty byś tylko kastrowała

ty byś tylko kastrowała wszystkich facetów. Masz jakieś zastępcze środki? Po pierwsze tej dziewczynie nikt dupska nie wyzelował a po drugie jakby facet chlał do nieprzytomności, to by pedał mógł go wykorzystać i wina jest po stronie nieprzytomnego.. Ale gdyby pedał podał coś, aby ten był nieprzytomny to byłby gwałt. Czego durna babo nie rozróżniasz tych subtelności?

Portret użytkownika psychologspołeczny

Ta rura co się dała wyruchać

Ta rura co się dała wyruchać powinna dostać dożywocie bo inaczej taka pijaczka bezmyślna może zepsuć życie jakiemuś porządnemu chłopakowi co się w niej zakocha. A ten co ją wykorzystał powinien dostać order za zasługi ku przestrodze dla potomnych

Portret użytkownika Adafsffcf

Ty rura ciekawe jak tobie

Ty rura ciekawe jak tobie facet wsadzi przyrodzenie tam gdzie trzeba dopiero bys zawyl jak wilk do krzezyca. Niestety pedofile i gwalcicuele oraz przemoc w rodzinie to faceci i ty sie  do tego gatunku zaliczasz. Nue wiadomo kiedy i tobie palma odbije. 

Strony

Skomentuj