Sąd w islamizowanej Francji nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ploërmel to niewielkie miasteczko we francuskiej Bretanii, które stało się niedawno sławne z powodu pomnika Jana Pawła II, który zaczął przeszkadzać miejscowym masonom. Francuski sąd nakazał usunięcie krzyża, którego obecność w przestrzeni publicznej jest podobno pogwałceniem ustawy o laickości państwa z 1905 roku.

 

Donos na pomnik złożyło tak zwane "stowarzyszenie wolnomyślicieli" (Libre Pensée du Morbihan), które uznało, że krzyż, znajdujący się na szczycie pomnika stanowi "ostentacyjny symbol religijny". Ta grupka ateistów usiłuje doprowadzić do usunięcia pomnika papieża Polaka już od 2009 roku. Tym razem są blisko osiągnięcia swojego celu.

 

Pomnik Jana Pawła II w Ploërmel, którego autorem jest rosyjski rzeźbiarz, gruzińskiego pochodzenia Zurab Cereteli, może zostać albo zdekompletowany, czyli zdemontuje się wieńczący go krzyż, albo musi zniknąć z przestrzeni publicznej. Mówi się też o możliwości przeniesienia monumentu do kraju, w którym chrześcijaństwo nie jest jeszcze zwalczane w takim stopniu jak we Francji. 

 

Gotowość przyjęcia pomnika zadeklarował już polska premier Beata Szydło. Wcześniej podobnie twierdziły władze węgierskiego miasta Tata. Mer Ploërmel, Patrick Le Diffon , ma jeszcze nadzieję, że uda się tego uniknąć. Planuje on zmianę klasyfikacji miejsca gdzie stoi monument, aby nie można było twierdzić, że to teren publiczny.

 

Walka z chrześcijaństwem trwa we Francji właściwie od czasu rewolucji francuskiej. To właśnie wtedy stworzono koncepcję rozdziału państwa od Kościoła, co miało zapewnić brak wpływów religijnych na sprawy państwowe. Jednak jest to przestrzegane bardzo wybiórczo i właściwie nie dotyczy islamistów. Burki co prawda są zabronione, ale i tak modlący się publicznie muzułmanie są tam codziennością. Tylko, że francuscy ateiści baliby się wystąpić tak jawnie przeciwko islamistom, bo mogłoby to się dla skarżących skończyć bardzo nieprzyjemnie, a chrześcijan można dowolnie atakować, bo najwyżej nadstawią drugi policzek.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pan obywatel

chyba sam sie nie słyszysz,

chyba sam sie nie słyszysz, francja była jedny z pierwszych krajów chrześcijańskich w europie, koniec religi w tym kraju oznacza jego schyłek. a co do nauki JPII nawet jak bym dał ci wykład to i tak nie zrozumiesz, 

Portret użytkownika danielov

Chca usuwać krzyże to niech

Chca usuwać krzyże to niech sobie je usuwają nie widze najmniejszych przeciwskazań. Co możemy ? Walczyc o krzyż az poleje się krew? Ale Niech to robią u siebie, zresztą niedlugo i tak syf i malaria zje Francje , Niemcy , Belgię i reszte zachodniej europy. Kuzyn był na wakacjach w Cannes i mu mieszkający tam polacy mowili , że ceny nieruchomości w najdroższych dzielnicach, na promenadzie leca łeb na szyję , bo ciapaki obok krzycza ze i tak to wszystko przejmą. Ludzie zainwestowali setki tysięcy a nawet miliony euro w apartamenty i teraz odkupic tego nikt nie chce. Jeden sie zesrał w wagonie w pociągu przy ludziach. 

Portret użytkownika Medium

Może Ty lukas2016 tego nie

Może Ty lukas2016 tego nie widzisz, bo wszystko, co zwieńczone krzyżem jest święte, ale ten pomnik wygląda mi na masoński, albowiem wyraźnie wybijają spod łuku triumfalnego dwie masońskie kolumny, łuk jest jakby przymały do nich, źle je łączy. W dodatku jest zgrzyt pomiędzy skromną sylwetką a otaczajaącym łukiem triumfalnym.

Ten pomnik na pierwszy rzut oka jest szkaradny, jednakże z tej szkarady można to i owo doczytać.

Portret użytkownika Zenek ;)

Normalnie news godny

Normalnie news godny ogłoszenia co najmniej rocznej ŻAŁOBY POLINOWEJ a wszelakie płaczki kruchtowe powinny swoimi łzami podnieść co najmniej o kilometr poziom WSZELAKICH WÓD GRUNTOWYCH bo taka powinna być boleść po tym ŚWIĘTOBLIWYM PAPE ŚWIATOWEJ PEDOFILII.... jaki swoim obliczem ZAPEWNIŁ JEJ BEZKARNOŚĆ.

Portret użytkownika Alien1974

Dlaczego akurat za naszego

Dlaczego akurat za naszego pokolenia ma dojść do zniszczenia Watykanu? Przede wszystkim dlatego,.że Pan Najwyższy nie jest wszechmocny, ale dostatecznie mocny, by to, co zostało zapowiedziane wypełniło się. I jest jeszcze jeden ważny powód. Ludzie dziś korzystają z globalnego przepływu informacji (net) i mogą się (będą mogli) o tym dowiedzieć. 

Portret użytkownika Tomasz123

Dlatego jeszcze nie doszło do

Dlatego jeszcze nie doszło do zniszczenia Watykanu:2 List Piotra3;8,9                  (8) O tym jednym zaś nie zapominajcie, umiłowani, że jeden dzień dla Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. (9) Nie odwleka Pan ogłoszonej obietnicy - choć niektórzy sądzą, że odwleka - lecz jest dla was wspaniałomyślny, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do nawrócenia. 

Portret użytkownika Alien1974

A tu fragment z Apokalipsy,

A tu fragment z Apokalipsy, który mów o zniszczeniu Watykanu  

 

2 I głosem potężnym tak zawołał: 
«Upadł, upadł Babilon - stolica1. 
I stała się siedliskiem demonów 
i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, 
i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, 
3 bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, 
i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, 
a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».

Nakaz ucieczki

4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: 
«Ludu mój, wyjdźcie z niej2, 
byście nie mieli udziału w jej grzechach 
i żadnej z jej plag nie ponieśli: 
5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba, 
i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. 
6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, 
i za jej czyny oddajcie podwójnie: 
w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! 
7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, 
tyle jej zadajcie katuszy i smutku! 
Ponieważ mówi w swym sercu: 
"Zasiadam jak królowa 
i nie jestem wdową3, 
i z pewnością nie zaznam żałoby", 
8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: 
śmierć i smutek, i głód; 
i będzie ogniem spalona, 
bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził. Ap. św. Jana 18

Portret użytkownika lipka

Wszystko zależy od podejścia

Wszystko zależy od podejścia do tzw. problemu.

Strażnica pisze "Skoro Babilon Wielki dysponuje tak ogromnym bogactwem i władzą, nie może chodzić po prostu o miasto Babilon nad Eufratem w Mezopotamii".

Oczywiście! Babilon to było królestwo Nimroda, prawnuka Noego, tak można przeczytać w Biblii, więc nie kto inny doprowadził do upadku Babilon ale właśnie Nimrod - "sądził bowiem, że jedynym sposobem oderwania ludzi od bojaźni Bożej (od wiary) jest całkowite uzależnienie ich życia i pomyślności od potęgi władcy".

Wypisz wymaluj jesteśmy świadkami powstawania nowej potęgi, nieliczni zgromadzili ogromne majątki i stają się potężnymi władcami bluźniąc Bogu. Ale zaraz, oto z dawnego Babilonu tworzy się Babilon symboliczny, współczesny, ubierając w niego kogo? kobietę, symboliczną kobietę! Nie tylko. Powoli wszystko staje się symboliczne tylko dlaczego dotyka ten symbol miliony ludzi bez względu na płeć? Otóż Babilon to symbolika władzy, władzy żydowskiej i tak jak kiedyś Nimrod zniszczył swoje królestwo tak dziś żydzi niszczą już nie tylko siebie i swój naród ale cały świat.
I upadnie wielki Babilon ale tylko wtedy gdy żydowska władza nie zostanie odsunięta bo zagłada czeka cały cywilizowany świat.. I niech nikt mi nie mówi, że to dzięki żydom rozkwitła cywilizacja, bo gdyby nie żydzi bylibyśmy jako cywilizacja o wiele dalej niż ma to miejsce dziś. Żydzi zatrzymują rozwój gdy nie widzą w tym swojego zysku, można wręcz powiedzieć, że żydzi inwestują tylko w to: co niszczy - bo trzeba wciąż odbudowywać (brak stabilizacji); inwestują w to co zabija - bo trzeba leczyć, ratować, odzyskiwać (strach o rodzinę i zdrowie); inwestują w "smycze" - na których trzymają władców, polityków, duchownych i zwykłych ludzi by rządzić zza ich pleców i rzadzić wszystkim z czego zbudowany jest ten świat (pęd do materializmu).
A przepowiednie?! przepowiednie stały się religią mediów, to tak jakby dziś gadające głowy z telewizora miały patent na prawdę, by każdy gadający miał rację czy mówi prawdę czy kłamie.

Pytanie po co ktoś na siłę szuka wielkiego babilonu wskazując tego, tamtego albo jeszcze innego, taką ofiarę, przypisując jej jakieś mityczne grzechy, wieszcząc wielki upadek; czy chodzi o zemstę? zniszczenie lub zagarnięcie podstępem bogatych terenów wzniecając wojny, konflikty, eksodus ludności z tych rejonów? Udupienie Europy to jakby dwie pieczenie na jednym ogniu bo gdy jedni tracą drudzy się bogacą.

Strony

Skomentuj