Sąd w islamizowanej Francji nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ploërmel to niewielkie miasteczko we francuskiej Bretanii, które stało się niedawno sławne z powodu pomnika Jana Pawła II, który zaczął przeszkadzać miejscowym masonom. Francuski sąd nakazał usunięcie krzyża, którego obecność w przestrzeni publicznej jest podobno pogwałceniem ustawy o laickości państwa z 1905 roku.

 

Donos na pomnik złożyło tak zwane "stowarzyszenie wolnomyślicieli" (Libre Pensée du Morbihan), które uznało, że krzyż, znajdujący się na szczycie pomnika stanowi "ostentacyjny symbol religijny". Ta grupka ateistów usiłuje doprowadzić do usunięcia pomnika papieża Polaka już od 2009 roku. Tym razem są blisko osiągnięcia swojego celu.

 

Pomnik Jana Pawła II w Ploërmel, którego autorem jest rosyjski rzeźbiarz, gruzińskiego pochodzenia Zurab Cereteli, może zostać albo zdekompletowany, czyli zdemontuje się wieńczący go krzyż, albo musi zniknąć z przestrzeni publicznej. Mówi się też o możliwości przeniesienia monumentu do kraju, w którym chrześcijaństwo nie jest jeszcze zwalczane w takim stopniu jak we Francji. 

 

Gotowość przyjęcia pomnika zadeklarował już polska premier Beata Szydło. Wcześniej podobnie twierdziły władze węgierskiego miasta Tata. Mer Ploërmel, Patrick Le Diffon , ma jeszcze nadzieję, że uda się tego uniknąć. Planuje on zmianę klasyfikacji miejsca gdzie stoi monument, aby nie można było twierdzić, że to teren publiczny.

 

Walka z chrześcijaństwem trwa we Francji właściwie od czasu rewolucji francuskiej. To właśnie wtedy stworzono koncepcję rozdziału państwa od Kościoła, co miało zapewnić brak wpływów religijnych na sprawy państwowe. Jednak jest to przestrzegane bardzo wybiórczo i właściwie nie dotyczy islamistów. Burki co prawda są zabronione, ale i tak modlący się publicznie muzułmanie są tam codziennością. Tylko, że francuscy ateiści baliby się wystąpić tak jawnie przeciwko islamistom, bo mogłoby to się dla skarżących skończyć bardzo nieprzyjemnie, a chrześcijan można dowolnie atakować, bo najwyżej nadstawią drugi policzek.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pan obywatel

chyba sam sie nie słyszysz,

chyba sam sie nie słyszysz, francja była jedny z pierwszych krajów chrześcijańskich w europie, koniec religi w tym kraju oznacza jego schyłek. a co do nauki JPII nawet jak bym dał ci wykład to i tak nie zrozumiesz, 

Portret użytkownika danielov

Chca usuwać krzyże to niech

Chca usuwać krzyże to niech sobie je usuwają nie widze najmniejszych przeciwskazań. Co możemy ? Walczyc o krzyż az poleje się krew? Ale Niech to robią u siebie, zresztą niedlugo i tak syf i malaria zje Francje , Niemcy , Belgię i reszte zachodniej europy. Kuzyn był na wakacjach w Cannes i mu mieszkający tam polacy mowili , że ceny nieruchomości w najdroższych dzielnicach, na promenadzie leca łeb na szyję , bo ciapaki obok krzycza ze i tak to wszystko przejmą. Ludzie zainwestowali setki tysięcy a nawet miliony euro w apartamenty i teraz odkupic tego nikt nie chce. Jeden sie zesrał w wagonie w pociągu przy ludziach. 

Portret użytkownika Medium

Może Ty lukas2016 tego nie

Może Ty lukas2016 tego nie widzisz, bo wszystko, co zwieńczone krzyżem jest święte, ale ten pomnik wygląda mi na masoński, albowiem wyraźnie wybijają spod łuku triumfalnego dwie masońskie kolumny, łuk jest jakby przymały do nich, źle je łączy. W dodatku jest zgrzyt pomiędzy skromną sylwetką a otaczajaącym łukiem triumfalnym.

Ten pomnik na pierwszy rzut oka jest szkaradny, jednakże z tej szkarady można to i owo doczytać.

Strony

Skomentuj