Sąd w Belgii nakazuje Facebookowi zakończenie inwigilacji, grozi wysoką karą finansową

Kategorie: 

Źródło: Internet
Serwis społecznościowy Facebook, który szpieguje wszystkich ludzi łącznie z osobami niezalogowanymi, otrzymał ultimatum - ma zakończyć swoje nielegalne praktyki albo będzie płacić wysokie kary finansowe. W poniedziałek stwierdzono, że Facebook ma 48 godzin na dostosowanie się do decyzji belgijskiego sądu.

 

Ten popularny serwis został pozwany w czerwcu bieżącego roku przez belgijską komisję zajmującą się ochroną prywatności (BPC). Facebook został oskarżony o szpiegowanie zarówno użytkowników jak i osób niezalogowanych. Mowa jest o konkretnym pliku cookie o nazwie "datr", który umożliwia śledzenie naszej aktywności w sieci - oficjalnie do celów reklamowych. Stwierdzono iż stoi to w sprzeczności z prawem UE.

 

Sąd w Belgii uznał w poniedziałek, że Facebook działa w ten sposób nielegalnie i otrzymał czas 48 godzin aby zakończyć tę działalność. W przeciwnym wypadku, serwis będzie zmuszony płacić karę 250 tysięcy euro dziennie. Z kolei Facebook uznał, że nie inwigiluje użytkowników i ma zamiar odwoływać się od decyzji sądu.

 

W najbliższym czasie być może poznamy finał całej sprawy. Jeśli Facebook będzie musiał dostosować się lub zacznie płacić kary finansowe, pozostałe kraje Unii Europejskiej mogą pójść podobnym krokiem i uznać, że stosowana przez ten serwis społecznościowy polityka prywatności łamie prawo.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/11/09/us-facebook-belgium-idUSKCN0SY27220151109#Yst4WGqC51D6sVIg.97

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Adax

Przede wszystkim sądy powinny

Przede wszystkim sądy powinny się zająć wymuszaniem przez fb czy google podawania numeru telefonu przez użytkownika danego konta. Robią to pod pretekstem "sprawdzania wiarygodności konta" co stoi w absolutnej sprzeczności z prawem do zachowania anonimowości w sieci, i ogólnie z prawem do prywatności.

Portret użytkownika Bar

Szczelacie sie fb poczytajcie

Szczelacie sie fb poczytajcie o intel to wam dopiero skora scierpnie. Dzieki technologi ktora zastosowano w procesorach intel, uzytkownicy tego sprzetu moga byc inwigilowani bez trudu przez us nsa. FB jest dla kretynow co nie maja jak zagospodarowac wolnego czasu. A sam cokierek nie tak latwo pozwala na usuniecie konta. Tak wiec co jest grozniejsze swiadome tracenie czasu i wymiana spostrzezeniami czy nieswiadoma inwigilacja?

Portret użytkownika Mojeimię44

Jutro święto narodowe. 11

Jutro święto narodowe. 11 listopada. Z tej okazji chciałbym naszej Polsce życzyć samych sukcesów i solidarności. Oby jak najszybciej zalśnił Twój blask i rzucił światło na cały świat.
Dla was forumowicze mam za to do opisania dziś jedną z rzeczy którą zajmować się będzie Anastasis oraz jak będzie wyglądać Polska od strony zmiany genetycznej w roślinach i zwierzętach po roku 2044. Ci co czytają moje posty z pewnością wiedzą czym jest anastazis i jakie ma zastosowanie dla tych którzy jeszcze nie wiedzą szybko wytłumaczę. Anastasis to zaawansowane opragramowanie komputerowe stworzone przez iti Polska w roku 2037. iti Polska wówczas będzie firmą państwową a wykupi ona google, mikrosofta i inne Na początku genialne umysły które zapisały się w histori a stopniowo każdy będzie mógł odrodzić swojego zmarłego w tej krainie. Wystarczy do tego tylko próbka DNA. Dziś jednak chciałbym wam przedstawić jedną wpsaniałą rzecz którą da wam anastazja a która będzie tak fascynowała każdego że każdy będzie chciał z tego korzystać. Będzie to odczytanie z mózgu wydarzeń które dana osoba przeżyła. Załóżmy przeżyłaś/łeś coś niezapomianego w swoim życiu np. swój pierwszy raz albo ślub. Będziesz chciał/chciała do tego wydarzenia wrócić to nie będziesz sobie tego tylko przypominać. Wystarczy że podłączysz się do anastazji zrobisz zrzut danych (wspomoień) a ona połączy Twój mózg ze światem cyfrowym i odtworzy wszystkie wydarzenia. To nie będzie tylko wspomienie to będzie ponowne uczestniczenie w tych wydarzeniach. Wszystkie szczegóły będą tak realne że aż ciarki będą po skórze przechodzi, Jednak to nie wszystko. Najfajniejsze i najbardziej mnie samego bawiła tak zwana zabawa w pety. Chodzi w niej o to, że podłączając się pod anastazję można włączyć oprogramowanie symulacji życia pandy. Świetna zabawa. Czujesz wtedy wszystko to co czuje panda ale zachowujesz swoją świadomość. Ja najbardziej lubiłem zawsze bawić się w pande z dziewczynami bo można było z nim nawet uprawiać seks po pandziemu a było to zajefajne. Czuło się sierść na sobie. Czuło się jak panda.
Teraz przejdźmy do zmian genetycznych jakich dokonali naukowcy w naszym kraju. Zmiany genetyczne roślin i zwierząt będą wprowadzane bardzo szybko ale wszystko będzie kontrolowane. Przede wszystkim zwierzęta i rośliny po manipulacji nie będą płodne a żyć będą one w specjalnych parkach przypominających zoo ale bez krat. Zmiany genetyczne w zwierzętach drapieżnych doprowadzą do tego że tygrysy będą przyjazne jak labradory i nie chodziły wokół innych zwierząt roślinożernych. Najfajniejsze jednak będą hybrydy. Najmilej wspominam z hybryd latające pingwiny. Do tych parków nie można było wierzdżać samochodami . Można było tylko rowerami. Były one wszędzie jedne w wielkich miastach a inne przy jeziorach itd.  Pamiętam park w któwym był wodospad i takie wielkie kolorowe kwiaty które nigdy nie przekwitywały. Były one wielkości dużego arbuza i takl pięknie pachniały. Pamiętam też park z ławkami gdzie siedziało mnóstwo dzieci a drzewa były tak mocno w kwiatach jak wiśnie na wiosne tylko że kwitły one całym rokiem i były różnego koloru. 
Wiem że nie za dużo wam opisałem. Jednak gdyby nie święto niepodległości wcale bym tego nie robił. Możecie mi wierzyć lub nie ale właśnie tak będzie wyglądać Polska po 2045r. Tego wam z całego serca życzę. Mojeimię44
na koniec tradycyjnie trochę poezji
https://www.youtube.com/watch?v=wdGBY4WMU7o

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika koincydencja

Mojeimię44, śledzę ten serwis

Mojeimię44, śledzę ten serwis od bardzo dawna, ale po przeczytaniu wielu Twoich komentarzy, tym razem postanowiłam dodać coś od siebie. Nie rozumiem, jak osoba wierzącą w Boga może pisać, że seks po pandziemu jest czymś fajnym. Trochę zajeżdża to zoofilią. Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, aby mogli być jednością i w ten sposób się rozmanżać. Ty wypisujesz jakieś totalne brednie, które zaprzeczają wierze chrześcijańskiej. Tylko Bóg zna dzień i godzinę sądu ostatecznego, więc Ty jako zwykły śmiertelnik nie możesz być ponad Nim i opisywać przyszłych zdarzeń tak szczegółowo. Może za 5,10, 15 lat będzie koniec i co wtedy? Uważam, że celowo zwodzisz ludzi, albo wykrowałeś swój własny świat i zatopiłeś się w nim, całkowicie tracąc zmysły. Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj