Sąd Najwyższy zalegalizował eutanazję w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa orzekł, że od tej pory nie będzie już konieczne otrzymanie prawomocnej zgody, aby odłączyć pacjentów od aparatury podtrzymującej ich przy życiu.

Decyzja sądu sprawiła, że od teraz łatwiej będzie dokonać eutanazji na terenie Wielkiej Brytanii. Jeśli lekarze dojdą do porozumienia z rodziną, że najlepszym rozwiązaniem będzie skrócenie życia chorego, ponieważ nie widać oznak wskazujących na jakąkolwiek poprawę jego stanu zdrowia, personel medyczny nie będzie musiał zwracać się do sądu o pozwolenie. 

 

Sąd Najwyższy stwierdził, że decyzja nie narusza Konwencji Praw Człowieka, na co wskazywali przeciwnicy eutanazji. Rodziny, które w przeszłości musiały długimi miesiącami czekać na prawne pozwolenie, aby skrócić męki swojego bliskiego, przyznały, że postanowienie sądu powinno pomóc familiom w radzeniu sobie z tragedią.

Przeciwnicy idei podkreślili z kolei, że głodzenie pacjentów nie jest humanitarnym sposobem na zakończenie życia chorych. Nie ulega wątpliwości, że decyzja Sądu Najwyższego będzie miała ogromny wpływ na tysiące rodzin zamieszkujących Wielką Brytanię, których bliscy znajdują się w stanie wegetatywnym.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

I bardzo dobrze. W końcu

I bardzo dobrze. W końcu trzeba zrobić miejsce dla biednych uchodźców. Po co marnować środki na utrzymywaniu przy życiu jakiegoś białego Angola skoro nie będzie już płacił podatków. Tyle zastraszonych dzieci z Afryki czeka na zasiłek na otarcie łez po cierpieniach jakich doznali w ciagu swojego 30-sto letniego życia.

Brawo Anglicy!  Wspierajcie partie czynem! Umierajcie przed terminem!

Portret użytkownika euklides

Eutanazja i aborcja to tylko

Eutanazja i aborcja to tylko wstęp do uśmiercania z różnych powodów mniej wartościowych jednostek. Niedługo można się spodziewać "skracania męk" niepełnosprawnym i psychicznie chorym. Ale to nadal tylko wstęp do pozbywania się przeciwników politycznych i czystek rasowych. To wszystko już było, ale tamto to był tylko test.

Portret użytkownika dd

Jeszcze samobójstwo albo

Jeszcze samobójstwo albo wyrok najbliższych nazywany eutanzają jakoś jestem w stanie zrozumieć. Ale jeżeli dobrze rozumiem to decyzji nie podejmuje sam zainteresowany ani najbliższa rodzina - to wówczas już nie można mówić o eutanazji.

Portret użytkownika alojzy

Ależ się nowych nereczek i

Ależ się nowych nereczek i serduszek pojawi. Już nie trzeba będzie wydawać kasy na jeżdźenie po różnych miejscach konfliktów, do lamusa odejdzie podkupowanie baz danych i lekarzy wojskowych na całym globie, odpadnie użeranie się z miejscową policją która nie czasami rozumie powagi sytuacji i nie zgadza się z tym, że "ludzie muszą znikać".
Teraz wystarczy w spokoju przejrzeć półoficjalnie bazę i zadzwonić do odpowiedniego lekarzyny.

Portret użytkownika alojzy

W Polsce na pewno nie -

W Polsce na pewno nie - jesteś dawcą z automatu, nawet rodzina nie ma nic do powiedzenia. A zawdzięczamy to %^&@ Relidze.
NIe wiem jak jest na wyspach, ale po sprawie Alfiego już się można domyślić

Skomentuj