Są pierwsze wyniki skanu radiowego, który ma wykryć czy dziwna asteroida Oumuamua jest statkiem kosmicznym obcych

Kategorie: 

Źródło: Wizualizacja artystyczna

Jak wiadomo ostatnio cały astronomiczny świat został zszokowany pojawieniem się w naszej przestrzeni kosmicznej niezwykłego obiektu, który ze względu na swoją trajektorię i kształt jest poważnie rozważany jako prawdopodobny statek kosmiczny obcych. Astronomowie uczestniczący w projekcie Breakthrough Listen, prowadzili wczoraj nasłuch radiowy tej dziwnej cylindrycznej "asteroidy", która jest pierwszym znanym nam obiektem tego typu pochodzącym spoza naszego układu.

 

 

Według oficjalnego komunikatu nie zdołano jeszcze wykryć żadnych obcych sygnałów radiowych. Naukowcy przeanalizowali dane, które obejmowały nasłuch prowadzony w zakresie od 1,7 do 2,6 GHz, po czym donieśli, że nie wykryto żadnych sygnałów o charakterystyce wskazującej na sztuczne pochodzenie obiektu. Eksperci podkreślają jednak, że trwają prace nad przetwarzaniem danych z pozostałych zakresów częstotliwości radiowych, aż do 12 GHz.

Tak zwana "asteroida" Oumuamua została odkryta w październiku 2017 roku. Ustalono, że to ciało niebieskie ma czerwony kolor powierzchni i mierzy około 800 metrów. Sensację wzbudził, podczas gdy asteroida ma wydłużony kształt przypominający cygaro. Według naukowców wiek tego obiektu szacowany jest na miliardy lat i musiało upłynąć około 45 milionów lat od czasu gdy okrążył inną gwiazdę niż Słońce.

Nasłuch radiowy dziwnego cylindrycznego obiektu Oumuamua, odbędzie się to dzięki wspomnianemu programowi Breakthrough Listen, który został uruchomiony przez Stephena Hawkinga w 2015 roku za pieniądze rosyjskiego miliardera Jurija Milnera oraz szefa Facebooka, Marka Zuckerberga. W ramach wartego ponad 100 milionów dolarów projektu badawczego wykorzystuje się dostępne metody astronomiczne w celu poszukiwania dowodów istnienia cywilizacji pozaziemskich.

 

Uwagę ekspertów zwrócił właśnie ten niezwykły obiekt, który początkowo miał być kometą potem planetoidą z innego systemu planetarnego niż Układ Słoneczny, a teraz nawet Instytut SETI nie wyklucza, że może to być artefakt Obcych lub ich sonda badawcza, która zapuściła się do naszego systemu. 

Radioteleskop Green Bank w USA - źródło: wikipedia

Sesję nasłuchu radiowego wykonano wczoraj. Wykorzystano do tego celu największy na świecie w pełni sterowalny radioteleskop Green Bank w Stanach Zjednoczonych. Obiekt znany jako Oumuamua został  przeskanowany w czterech zakresach pasma radiowego od 1 do 12 GHz. Być może dzięki temu uda się odkryć coś sensacyjnego, lub przynajmniej dowiedzieć się nieco więcej na temat tego dziwnego cylindrycznego obiektu.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rama

 Na Ziemi znajduja sie

 Na Ziemi znajduja sie wszystkie mozlliwe formy zycia. Kosmici to nic innego, jak Ziemianie, poczawszy odpantofellka. Jest tyke form zycia, tak nieprawdopodobnych. Wszechswiat zostal stworzony tylko po to, zeby stworzyc warunki do zycia na jednej jedynej planecie o nazwie Ziemia. Nigdzie indziej, tylko tu.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

" Jak wiadomo ostatnio cały

" Jak wiadomo ostatnio cały astronomiczny świat został zszokowany pojawieniem się w naszej przestrzeni kosmicznej niezwykłego obiektu, który ze względu na swoją trajektorię i kształt jest poważnie rozważany jako prawdopodobny statek kosmiczny obcych. "

Wstęp do artykułu na poziomie wypracowania z gimnazjum...

Portret użytkownika inzynier magister

szokowa wiadomość ! "W sieci

szokowa wiadomość ! "W sieci pojawił się teledysk, na którym kilkuletnie dzieci śpiewają wraz z wytatuowanymi „muzykami” słowa: „jestem dzieckiem diabła”. Jak twierdzą mieszkańcy Holandii, piosenka ta jest tam bardzo popularna.''Jestem dzieckiem diabła/ Mamo nie musisz płakać/ Nie potrzebuję przemówienia, nie potrzebuję kwiatów/ Rzuć alkohol i narkotyki na moją trumnę/ Mam nadzieję, że to zagrasz na moim pogrzebie/'' - to słowa piosenki nagrano w studiu muzycznym, z udziałem dzieci, które mają na głowie plastikowe rogi. Dziecięcy chórek został zmuszony do tego, by śpiewać te odrażające słowa.Ale – jak się dowiedzieliśmy – piosenka bije rekordy oglądalności w Holandii oraz Belgii. Jak poinformowała nas jednak z polskich mieszkanek Holandii, jej syn usłyszał jak jego dziecko nuci tę piosenkę w łazience.W dodatku – informuje kobieta – istnieją inne teledyski z tą satanistyczną piosenką, w której roi się od diabelskich symboli a także profanacji. W nich też udział biorą dzieci.Kobieta jest przerażona popularnością tej mrocznej piosenki, dlatego apeluje: „Zwracam się z apelem do moich przyjaciół i znajomych z Holandii: Ratujcie wszystkie dzieci przed wielkimi zagrożeniami duchowymi!!!”.Do sprawy odniósł się ks. Dariusz Oko, który również otrzymał tę informację. – To ważne, aby wiedzieć, przed czym musimy bronić całą naszą cywilizację, ale szczególnie dzieci. Jak bardzo trzeba się mobilizować i współpracować w tej obronie – zaapelował kapłan.http://www.pch24.pl/wstrzasajace--satanizacja-dzieci-w-holandii--musza-spiewac--ze-sa-dziecmi-diabla--,56896,i.html#ixzz51SKq3Kau

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Nie ma co nasłuchiwać ,bo

Nie ma co nasłuchiwać ,bo technologia istot ,do których nalaży ten statek jest może na poziomie wyższym niż kwantowy. My ludzie nigdy nie zrozumiemy do końca ich technologii. To nasłuchiwanie i obserwacje to zwykły spektakl dla ludzi. Elity dobrze wiedzą co to jest i do kogo należy. I dobrze wiedzą ,że za nim lecą kolejne i kolejne. Tak jak nazwa mówi jest to tylko posłaniec przed innymi...

Portret użytkownika hyh

Poslaniec z przepowiedni

Poslaniec z przepowiedni Indian Hopi juz sie pojawil , teraz za nim przybdzie Czerwona Kachina oczyscic Ziemie z nowego ladu przywracajac stary porzadek swiata. Niburu w drodze - zapiac pasy bedzie bolalo

Portret użytkownika lipka

"Obiekt" zawrócił za Słońcem

"Obiekt" zawrócił za Słońcem i poleciał w przestrzeń czyli jest z naszego układu słonecznego. Dziwny kształt nie powinien robić wrażenia, skała jakich wiele krąży po bezdrożach układów. Wszystko co naprawdę dziwne dopiero przed nami.

Portret użytkownika Gizel

Jak SABA POWIEDZIAŁA BĘDZIE

Jak SABA POWIEDZIAŁA BĘDZIE STATEK KOSMICZNY ONI NAM POMOGĄ  JESZCZE BĘDZIE PRZED KONICEM ŚWIATA KOMETA Ż DUŻYM  OGONEM ŚWIAT ZAMURUJE ,BĘDĄ DWA KSIĘŻYCE  LUDZIE BĘDĄ SIĘ CHOWAĆ DO KOŚCIOŁÓW ALE KOŚCIÓŁ BĘDZIE ZNISZCZONY JA NIE WIEZYLAM A SYBILIE ALE TO SIĘ SPRAWDZA 

Portret użytkownika lipka

Odnośnie tego, że wszystko co

Odnośnie tego, że wszystko co dziwne dopiero przed nami? Czymś będziemy zadziwiani, inaczej stracilibyśmy zainteresowanie kosmosem. Najpierw był Księżyc, potem inne planety i ich księżyce, komety, asteroidy a teraz skalni "zwiadowcy". Wiedzy nie otrzymuje się z dnia na dzień, to długi proces a tu na Ziemi ciągle wojny i zniszczenia. Człowiek to wiedza a jednocześnie najsłabsze ogniwo tego świata.

Portret użytkownika krm

Trzeba być  skończonym idiotą

Trzeba być  skończonym idiotą żeby prowadzić nasłuch 'obcego statku kosmicznego' w pasmach radiowych których powszechnie używają  telefony gsm.  Znaczy się co, obcy do nas zadzwoni ? Wiem, do Zuckerberga żeby założyć  sobie konto na fajsbuku.

 

Portret użytkownika lipka

Nie ma sie co śmiać, nikt

Nie ma sie co śmiać, nikt ludzi nie uczy, że tzw. kosmici kontaktują się z ludźmi takimi kanałami jakich używają ludzie na dzień dzisiejszy. Może to zbyt wielki wysiłek myślowy dla niektórych speców od kontaktów.

Strony

Skomentuj