Rzucenie alkoholu może przedłużyć życie o 28 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Odmowa picia alkoholu może przedłużyć życie o 28 lat. Do takich wniosków doszli naukowcy z Instytutu Karolinska w Szwecji. Eksperci od dwudziestu lat monitorują oczekiwaną długość życia alkoholików w Danii, Finlandii i Szwecji.

 

Śmiertelność z powodu różnych chorób i dolegliwości była zauważalnie wyższa w grupie osób pijących. Średnio ich oczekiwana długość życia skróciła się o 28 lat. Lekarze wielokrotnie ostrzegali przed negatywnym wpływem alkoholu na organizm.

 

W szczególności alkohol, nawet w małych dawkach, znacznie zwiększa ryzyko raka, demencji, impotencji i bezpłodności. Alkohol wpływa również negatywnie na pracę serca, mózgu i wątroby.

 

Wcześniej amerykańscy naukowcy wymienili cztery nawyki, które mogą wydłużyć oczekiwaną długość życia o dziesięć lat. Zalecana jest dieta śródziemnomorska bogata w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Trzeba także popracować nad obniżeniem poziomu stresu i szukać radosnych chwil w życiu. Koniecznie należy przestać pić i palić.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wojna.INFO

Znowu te binarne pseudbadania

Znowu te binarne pseudbadania. Porównanie długości życia alkoholika (alkoholizm jest chorobą) z długością życia osoby niepijącej jest bezsensowne. Powinno się porónać długość życia abstynenta i osoby pijącej okazyjnie / rekreacyjnie.

Portret użytkownika radek5

Tytuł: "Rzucenie alkoholu

Tytuł: "Rzucenie alkoholu może przedłużyć życie o 28 lat"

Przeczytałem tylko tytuł, a nie chce mi się czytać reszty.

To jak daleko mam rzucić tym alkoholem? Smile

 

Przeczytałem tylko tytuł, a nie chce mi się czytać reszty.

To jak daleko mam rzucić tym alkoholem? Smile

Portret użytkownika ARTUR

Pijąc alkohol do 30 roku

Pijąc alkohol do 30 roku życia / nie wspomnę  o piwie bo to trucizna / faktycznie szkodzi zdrowiu i portfelowi gdyż traci się najlepsze i najwydajniejsze lata życia . Po 50 roku życia używa się mocny alkohol w celach leczniczych do 0,25 dziennie lecz nie codziennie , natomiast w przypadku używania antybiotyków lub przeciwzapalnych ja używam do 15 min. po połknięciu tabletki , niestety na stary organizm w innej kompozycji lek jest nieprzyswajalny a przykład dali Anglicy w swoich koloniach i dlatego mogli się leczyć .Do tego wszystkiego jak sobie zapalę następnego od 40 lat skręta bez filtra to czuję się jak młody bóg .

Portret użytkownika demodemo

Ciekawa rzecz z tym nic na P

Ciekawa rzecz z tym nic na P - Indianie nie takie rzeczy palili ( fakt  , że ziółka i to ściśle określone na dolegliwości i dla przyjemności ) miksturki też popijali ( dla zdrowotności ) dopóki ich nie uraczyli gównianą łychą i tytoniem moczynym w amoniaku ( amoniak uzależnia i szkodzi ). Dobrze , że nie badali wpływu dupcenia na długość życia bo wyszłoby , że dupcenie jest stresogenne ( pomimo , że relaksuje ).

Jankesi zakazali stosowania amoniaku w wyrobach tytoniowych w obrocie w stanach już bardzo dawno ale w EU bez zmian.

Portret użytkownika b@ron

no żeby popracować nad

no żeby popracować nad obniżeniem stresu, to trzeba właśnie nie rezygnować z alkoholu, tyle że w odpowiednich ilościach... pół litra wódki 40% na głowę dziennie i nie na raz... nikomu jeszcze nie zaszkodziło, a stres znika tak więc tym sposobem można by nie tylko pokonać stres ale i powalczyć o czyste powietrze... bo przecież po alkoholu nie pojadę...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Dwie sprawy...

Dwie sprawy...
1. Włosi pijący mnóstwo wina, trochę temu wszystkiemu przeczą... 
2. Dla Słowian trzeba ustalić inne normy, bo te skandynawskie wyliczenia raczej nas nie dotyczą...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj