Rzekoma egzekucja dziennikarza z USA została zmanipulowana

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Już prawie od tygodnia wolne media w Internecie trąbią na temat rzekomej egzekucji Jamesa Foleya, która okazała się być manipulacją. Zastanawiające jest w tym wszystkim to, że służby amerykańskie widząc ewidentnie, że to nie Foley został pozbawiony głowy, potwierdziły autentyczność nagrania.

 

Sprawa była jednak szyta tak grubymi nićmi, że nawet internauci wskazywali na to, że to chyba jakiś żart i to tylko słabiutka inscenizacja. Mimo to przez kilka dni deliberowano o jakimś pomylonym islamiście raperze z Londynu jako mordercy Foleya. Teraz kolejne poważne media zwracają uwagę, że to tylko oszustwo, a nie prawdziwe islamskie ucięcie głowy.

 

Eksperci zwrócili uwagę, że islamista o londyńskim akcencie "tnie" gardło nieszczęśnika przynajmniej sześć razy i nie widać żadnej krwi. Niektórzy zwracają też uwagę na poważne różnicę anatomiczne twarzy Foleya i tego, kogo za niego podstawiono.

Wygląda na to, że ubrany jaskrawo rzekomy zakładnik miał posłużyć jako komunikat dla zachodnich społeczeństw, aby wywrzeć odpowiednio silny przekaz manifestując brutalność. Gdyby media zachodnie były odpowiednio dociekliwe to nie egzaltowałyby się tym nagraniem potwierdzając jego autentyczność na wyrost, bo pojawiające się obecnie dowody na jego fabrykację stawiają je w trudnej sytuacji - tuby propagandowej dżihadystów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Tolek

Brawo. Teraz Islamiści, żeby

Brawo.
Teraz Islamiści, żeby udowodnić że tną odstawią kolejną egzekucję przed kamerą, lecz tym razem wytną tylu, że odechce się gadania o FAKU. Taka sprawa powinna być wyciszona, jezeli to FAKE to siedzieć na dupie i nic nie mówić, nie prowokować...hyba, że to panowie z Zachodu kroją swoich, żeby napuścić Zachód na zbrojną interwencję. W tym bałaganie nikt się nie pozboiera jest go już tyle, że tylko ogólnoświatowy ogień może ten syf wypalić. I tak będzie.

Portret użytkownika raffi5000

Proszę bardzo...poniżej link

Proszę bardzo...poniżej link do analizy tej niby egzekuzji. Czy ktoś ciachnął się kiedyś porządnie nożem ? Napewno...jakież szarpnięcie nerwowe wtedy następuje...to naturalne i logiczne. A tu jak się przyjżymy, to co zobaczymy ? Ano to, że kat kroi mu szyję, dokonuje już około 4 posunięć nożem, a gościu zaciska tylko oczy. A to hardcor jeden Smile Normalnie, to po pierwszym pociągnięciu człowiekiem tak by poderwało i wygięło w tył, że dwóch chłopów miałoby problem z utrzymaniem go. Ale gdzie tam...ten twardziel spokojnie klęczy i czeka, aż jego oprawca dokończy robotę....której zresztą nie dane nam jest ujżeć, bo wkrada się tajemnicze zaciemnienie i cięcie. To pewnie w trosce o psychikę oglądających, bo arab ten jest na tyle humanitarny, że ciachnął paskudnie głowę człowiekowi, ale nie pozwala sobie na wywołanie torsji widza. Nawet pozwolili sobie na lekką obróbkę w jakimś programie video (cięcie, zaciemnienie, opis na początku)...zapomnieli tylko o końcowych napisach. A na dokładkę okrzyknięto oglądanie tego video, jako akt terrorystyczny.  Smile no, to taka wisienka na torcie
 
https://archive.org/details/JamesFoleyFAKEEnhancedVideoAnalysis

Skoro materia jest energią, to myśl może być materią

Portret użytkownika Ślązak88

Na liveleak jest ten filmik i

Na liveleak jest ten filmik i dla porównania kilka filmików z prawdziwymi ścięciami.
 
Różnica jest dość dobitna, na każdym filmiku z prawdziwą egzekucją krew tryska bardzo z dużą siłą, natomiast ten koleś zdaje się być suchy jak wypowiedzi naszych polityków.
(Aktualnie jestem przeziębiony i z mojego nosa cieknie bardziej niż z jego szyi)
 
Jeśli ktoś ma słaby żołądek to dla porównania może zobaczyć jak wygląda przypadkowe i niepełne podcięcie tętnicy szyjnej na przykładzie zawodnika ligi hokejowej Clinta Malarchuka, który trafiony został w szyję łyżwą innego zawodnika. Zabryzgał pół lodowiska.
 

Portret użytkownika P.WALKER

najciekawsze w tym wszystkim

najciekawsze w tym wszystkim jest to ze twierdza iz tego terroryste mozna rozpoznac po zyłach na dłoni bo mial odsłonieta,a niepotrafia rozpoznac typa ktory szedł przed kamerą.to kur.... jakas kpina oni juz sa tak bezczelni ze traktuja ludzi jak by opuznieni w rozwoju byli albo cofnieci w ewolucji.

Skomentuj