Rzeki zmieniają swój kolor na krwistoczerwony

Kategorie: 

Źródło: Povo News, YouTube/syarif abbas

Dwie rzeki, z których jedna znajduje się w Malawi, a druga w Indonezji zmieniły kolor na czerwony. „Krwawe rzeki” zostały zauważone przez lokalnych mieszkańców i wzbudziły wśród nich wiele kontrowersji.

Rzeka Linthipe znajdująca się w Dedza w Malawi zmieniła kolor na krwistoczerwony, co zostało zauważone przez mieszkańców około godziny 14, 19 grudnia 2018 roku.

 

„Jak zwykle przyjechaliśmy do tego miejsca, aby wyprać ubrania oraz zaczerpnąć wody do użytku domowego. Ku naszemu zaskoczeniu zobaczyliśmy, że w rzece znajduje się czerwony płyn wyglądający jak krew.” – powiedziała jedna z kobiet.

Niektórzy twierdzili, że woda może być zabarwiona czerwonym tlenkiem żelaza z pobliskiej kopalni, co w późniejszym czasie potwierdzili geolodzy.

 

Podobna sytuacja wystąpiła w Indonezji, gdzie rzeka Jayapura również zmieniła swój kolor. Wydarzenie to miało miejsce 27 grudnia, a jego przyczyna wciąż pozostaje nieznana. Geolodzy tym razem nie potwierdzają wpływu tlenku żelaza na wodę.

Zjawisko to zostało zaobserwowane również w 2018 roku na Jawie, kiedy rzeka Logawa Banyumas także zmieniła swoją barwę. Za zmiany te zazwyczaj odpowiedzialne są zjawiska geologiczne lub wchodzące w kontakt z wodą pierwiastki, takie jak wspomniany wcześniej, czerwony tlenek żelaza.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Było by fajnie ale zmartwię

Było by fajnie ale zmartwię cię.Ten który stworzył to gówno jest z siebie bardzo zadowolony,mało tego większość świata mu za to gówno codziennie w modlitwach dziękuje, więc raczej tego nie skończy.Zbyt dobrze się bawi ,patrząć jak taplamy się w szambie.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika keri

Ten złoczyńca, który zrobił

Ten złoczyńca, który zrobił na Ziemi łańcuch pokarmowy powodujący, że Ziemia jest planetą pożerających się stworzeń, leje ze śmiechu, gdy ludzie są przerażeni i się boją. Jeszcze bardziej się cieszy, gdy się zabijają. Przecież jest napisane w starym testamencie, że stale wszczynał wojny i kazał mordować oraz sam zabijał.

ISKRA WYSZŁA Z POLSKI. G. Braun poleca w sejmie książkę "Fałszywa pandemia" https://www.youtube.com/watch?v=zPtWjBL4EY4

Strony

Skomentuj