Rzeki lawy wciąż zagrażają mieszkańcom wyspy La Palma

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Świeża rzeka lawy z wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma obejmuje kolejne obszary. Mimo iż minęło już ponad 10 tygodni, wciąż brakuje oznak końca erupcji. Erupcja z 19 września, zniszczyła ponad 1500 budynków i pokryła ponad 1130 hektarów wyspy, niszcząc przy tym liczne plantacje bananów.

 

Strumień lawy dotarł już do kościoła Los Llanos de Aridane i pokrył pobliski cmentarz. Szczelina, z której wylewał się strumień lawy, pozostawiła również olbrzymią dziurę przed domem, którego dolna kondygnacja została całkowicie pokryta górą popiołu.

Wulkan jest nadal aktywny, a aktywność sejsmiczna w tym regionie, wzrosła w ostatnich dniach. Hiszpański National Geographic Institute zarejestrował 341 trzęsień ziemi w ciągu 24 godzin. Tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu erupcji.

 

Lekkim pocieszeniem dla mieszkańców wyspy, może być fakt, że jakość powietrza pozostaje na dobrym poziomie. Wschodni wiatr będzie się nasilał w ciągu dnia, wyrzucając chmurę pióropusza i popiołu w kierunku południowo-południowym, co jest korzystnym scenariuszem dla operacji lotniczych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika syriues

A ja czekam aż peknie i

A ja czekam aż peknie i spadnie do oceanu  spowoduje tsunami i zesra się plandemia.i będę się śmiał hahaha.taka przepowiednia ks.klimuszki

Kto wie co i kiedy. Taki wulkan wyspiarski moze nic nie oznaczać. 

A wielcy mozni,moznowladcy zesraja sie ze strachu i spadnie na nich gowniany deszcz, bo aniołowie zesraja się ze śmiechu na wiesc o tym ze moznowladcy będą musieli radzić sobie od tej pory sami.i niech jus spier.......ą do swoich otchlani

Skomentuj