Rzeka w Rosji przybrała kolor krwi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szef Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Ekologii Rosji Siergiej Donskoj nakazał Rosprirodnadzorowi sprawdzić powody zanieczyszczenia rzeki w rejonie Krasnojarska. Woda przybrała tam kolor krwi, podaje Agencja Tass, cytując komunikat służby prasowej Ministerstwa Zasobów Naturalnych.

 

 

 

„Szef Ministerstwa Rosji Siergiej Donskoj nakazał Rosprirodnadzorowi zbadanie zanieczyszczenia rzeki w rejonie Krasnojarska" - napisano w oświadczeniu.

 

Z doniesień wynika, że 06 września br. woda w rzece Daldjkan w obszarze Norylska zabarwiła się na czerwono. Powodem dziwnego zjawiska mogą być zanieczyszczenia chemiczne.

 

„Według wstępnych informacji, możliwą przyczyną zanieczyszczenia rzeki może być awaria rurociągu PAO GMK Norylskij Nikiel” – podano w komunikacie.

 

Rosprirodnadzor prowadzi działania w celu określenia źródła skażenia i oceny szkód dla środowiska.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika kapitan cccp

Rosja jeszcze opiera się

Rosja jeszcze opiera się zachodowi, ich niedorzecznym banksterom, zamianom jedzenia, gmo , szczepieniom...itd . A to jest bardzo nie wygodnie bo pieniądze uciekają. Ponad to złoża matki natury czekają ... Żeby je szybko skonsumować, zniszczyć, sprzedać i oskarżyć o to samą Rosiję ...:(

Portret użytkownika zrelaxowany

Cos ci sie pomylilo... To

Cos ci sie pomylilo... To rosja dostala sankcjami w pysk od "zachodu" i mialczy o ich cofniecie, nie odwrotnie... Jak chca moga sie odciac calkowicie od swiata zachodniego, wraz z rozliczaniem transferow bankowych. Wroca wtedy do XIXw z tym swoim pozal sie Boze panstwem. Nikt plakal nie bedzie...

Portret użytkownika Surun

Na Górze Zyndrana w Polsce

Na Górze Zyndrana w Polsce południowej odkryto wielkie kamienne budowle, gród i warownie sprzed 4.200 lat (2.200 p.n.e.)

Tak doniosłego odkrycia nikt się nie spodziewał, bo archeolodzy badają stanowisko archeologiczne w Maszkowicach w Małopolsce już od początku XX wieku.

Jego skalę można porównać tylko do starożytnych Myken czy innych stanowisk archeologicznych świata śródziemnomorskiego. Do tej pory, najstarsze kamienne obiekty architektoniczne znane w tej części Europy, to głównie kościoły z ok X wieku. Wykopaliska z Maszkowic są starsze od nich o bagatela 3000 lat.

W wyniku wykopalisk natrafiono głównie na pozostałości osady zamieszkanej od 1000 do 50 roku p.n.e. Archeolodzy z UJ pod kierownictwem dr. Marcina S. Przybyły pojawili się w Maszkowicach w 2010 roku. Niespodzianka czekała na nich pod pozostałościami osady z końca epoki brązu i z epoki żelaza – okazało się, że są tam relikty osiedla starszego o ponad pół tysiąca lat.

Naukowców zaskoczył rozmach pradziejowych budowniczych. Wierzchołek naturalnego wzgórza ścięto, tworząc wypłaszczenie o powierzchni 0,5 ha. Z pozyskanych w ten sposób ton gliny na łagodnym wschodnim i północnym stoku góry zbudowany został taras, który dodatkowo jeszcze poszerzył przestrzeń osady. Mur wykonano z dużych, półmetrowych bloków piaskowca spojonych gliną.

„Dzięki badaniom geofizycznym wiemy, że ciągnął się on na długości około 120-140 m, otaczając całe osiedle od wschodu i północy. Niewątpliwie oprócz pełnienia funkcji muru oporowego, utrudniał on również dostęp do osiedla potencjalnym napastnikom” – dodaje dr Przybyła. Olbrzymie wrażenie zrobiło w tym roku na archeologach odkrycie w postaci zewnętrznego lica muru oporowego. W przeciwieństwie do wnętrza muru nie zostało ono zbudowane z nieregularnych brył piaskowca, lecz z potężnych dopasowanych do siebie bloków, o długości często sięgającej 1 metra. Część z nich jest regularnie obrobiona w kształt sześcioboków. Do dziś zachowało się miejscami 4-5 warstw ściśle przylegających do siebie kamieni. Biorąc pod uwagę wysokość tarasu oraz liczbę kamieni, które spadły z muru i zostały przez archeologów znalezione poniżej miejsca jego wzniesienia, pierwotna wysokość fasady fortyfikacji mogła sięgać 2,7 m. Na stoku, w odległości około 5 metrów od lica muru, system obronny był dodatkowo wzmocniony głębokim na około 1,5 m wąskim rowem o trójkątnym przekroju. Szczęście uśmiechnęło się do archeologów, gdyż udało się im odkryć również pozostałości bramy wejściowej. Ma ona postać wąskiego, blisko półtorametrowego korytarza, przecinającego mur i wiodącego w górę poprzez nasyp gliny, w stronę wnętrza osady. Ściany tego przejścia wzmocnione zostały dużymi płytami piaskowcowymi „zakotwiczonymi” w najniższych warstwach kamieni tworzących mur oporowy. za:https://www.facebook.com/globalawerness   http://dobrewiadomosci.net.pl/10733-na-gorze-zyndrana-w-polsce-poludniowej-odkryto-wielkie-kamienne-budowle-grod-i-warownie-sprzed-4-200-lat-2-200-p-n-e/

Portret użytkownika MS

Co kilka miesiecy zabarwiaja

Co kilka miesiecy zabarwiaja sie rzeki na calym globie na kolor czerwony. Algi, zanieczyszczenia lub inne klamstwa podawane sa jako wytlumaczenie tego zjawiska. Faktem jest ze ten kolor zawsze pojawia sie w ciagu zaledwie kilku godzin i znika samoistnie a tzw. uczeni podaja nam dlaczego tak sie dzieje. Dlaczego kolor czerwony? Od Kanady po Rosje wszedzie algi i chemiczne zanieczyszczenia? Tylko sama Ziemia wie dlaczego zabarwia rzeki na ten wlasnie kolor. CZlowiek jest zbyt glupi zeby osiagnac takie super efekty. Nie w tej skali i nie na calym globie. Apokalipsa? Samo zycie na ziemi jest sama Apokalipsa. Apokalipsa to odslona, ujawnienie i tym samym wszystko powoli jest normalne jak to co dzieje sie na naszych oczych a swiat stoi na glowie. Nawet czerwony kolor rzeki nikogo juz nie dziwi bo zbyt duzo wszystkich innych prawd jest ujawniane kazdego dnia. Jestesmy zasypywani objawieniami, ujawnieniami i odslonami. Wiekszosc z nas boi sie tego wszystkiego co teraz niczym lawina walania sie z ciemnosci.

Strony

Skomentuj