Rzeka w Izraelu przybrała kolor krwi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rzeka w Izraelu zrobiła się czerwona jak krew. Jeden ze świadków porównał to zjawisko do znaku zarazy opisanej w Biblii. Przepełniona krwią rzeka w Izraelu budzi obawy, że doszło do jakiejś „okropnej katastrofy ekologicznej”.

 

Izraelskie media od tygodni publikują zdjęcia szkarłatnej, wypełnionej krwią wody wpadającej do rzeki Alexander, lubianej przez Izraelczyków ze względu na jej dzikie walory przyrodnicze i urok.

 

Przerażający materiał nakręcony przez Kann News pokazuje, jak droga wodna w Nahal Alexander zmieniła kolor na czerwony. W kolejnym nagraniu widać odcinek rzeki w jaskrawoczerwonym kolorze, jakby z jakiegoś apokaliptycznego filmu.

 

Amberto, miejscowy fotograf, powiedział, że to wygląda,  jak „krwawa plaga egipska”. W Biblii pierwsza plaga egipska z Księgi Wyjścia związana była z Nilem, gdy woda rzeki zamieniła się w krew.

 

Wygląda na to, że z powodu uboju zwierząt palestyńskie rzeźnie w okolicach Tulkarem, które odprowadzały krew i inne odpady do koryta rzeki, przyczyniły się do powstania okropnego widoku.

 

Society for the Safety of Nature ostrzegało w ostatnim miesiącu, że „luźne wytyczne prawne Izraela umożliwiają niemal bezkarnie zanieczyszczać rzekę  Alexander - jedną z najbardziej ekologicznie niezbędnych Izraelowi”.

 

Zanieczyszczone odpływy z rzeźni i różnych branż zanieczyściły tę rzekę i uczyniły ją szkarłatną podczas Paschy i to ponoć nie pierwszy raz.

 

Zanieczyszczenie krwią zbiega się z katastrofą koronawirusa. Dopiero teraz działacze społeczni uświadomili sobie, jak ważna jest natura dla naszego samopoczucia psychicznego i działania w celu zweryfikowania plag ekologicznych, aby to się nie powtarzało.

 

Problemami bezpieczeństwa środowiskowego zajmuje się minister bezpieczeństwa środowiska Ze'ev Elkin. Dotychczas krew i odpady zwierzęce byłyby zwykle wyłapywane przez oczyszczalnię, ale obfite opady deszczu zatopiły system i nie został on na czas zreperowany. W ostatnim czasie był duży popyt na drób, aby tradycyjnie zapewnić Izraelczykom święto Paschy. Woda sączy się z rzeźni w Autonomii Palestyńskiej i wpada do strumieni Nablus i Nahal. Nie została ona efektywnie przetworzone za pomocą sieci filtracyjnych i zbiorników separacyjnych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj