Rzeka w Bejrucie zmieniła kolor na czerwony

Kategorie: 

Liban, Bejrut - rzeka zabarwiła się na czerwono

W stolicy Libanu zapanowało poruszenie, gdy odkryto, ze jedna z rzek przepływających przez Bejrut zmieniła kolor na krwisto czerwony.

 

Oczywiście podejrzewa się, że jest to wynikiem jakiegoś zanieczyszczenia, ale nikt na razie nie umie powiedzieć, jakiego rodzaju. Rzeka wpływa do Morza Śródziemnego, więc pojawiły się uzasadnione obawy skażenia wybrzeży Libanu. Podjęto działania mające pomóc w ustaleniu źródła zanieczyszczenia powodującego takie zabarwienie wody.

Nie brakuje też osób twierdzących, że czerwony kolor rzeki to wypełnienie proroctw biblijnych. Przy panującej na świecie atmosferze apokaliptycznej nie trudno o takie skojarzenia. Zanim jednak uznamy, ze rzeka rzeczywiście spłynęła krwią pozwólmy wypowiedzieć się na ten temat badającym zawartość wody naukowcom.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika Tyka

Nie rozumie dlaczego jeden

Nie rozumie dlaczego jeden drugiego "przekrzykuje" czy to krew czy to bakteria ? Chyba wiadomo ze kazdy gdyby miał wizje i widział krwisto czerwoną rzekę to by to tak zinterpretował że to krew. A co spowodowało taki skutek chyba nie ma znaczenia jeżeli efekt ten sam ? ( bledna interpretacja ).

Portret użytkownika Maksym

Zjawiska takie jak:wybuchy

Zjawiska takie jak:wybuchy wulkanów,potopy,trzęsienia ziemi , duże meteoryty i  inne rzadkie zjawiska zdarzały się i będą się zdarzać. Wymieranie gatunków i zmiany klimatu były zawsze i niezależne często od działalności człowieka .  Wiele z  nich zostało opisanych w starych księgach. Tylko niektóre z nich zostały włączone do Bibli tzn.do Nowego i Starego testamentu.Trafne przepowiednie proroctwa były i są wieszczone na całym świecie przez wiele kultur i religii. Ci co powołują się tylko na biblię powinni ją najpierw dokładnie przeczytać jest tam wiele wzajemnie wykluczających się dogmatów. .Ukazuje boga mściwego ukierunkowanego na jeden naród wybrany.Ukazuje naród który dążąc do ziemi obiecanej idąc przez terytoria iinych niszczy   przy pomocy boga inne narody.Mówi o mękach piekielnych. My normalni przeciętni ludzie nie domagamy się torturowania zwyrodnialców , izolujemy ich tylko od społeczeństwa.Biblia jest tak napisana że mimo wybranych przez synod dających się zaakceptować ksiąg wprowadza duży zamęt stąd jest wielki podział wśród chrześcian .przytoczę jeden fragmet z mateusza 10/34    "                   Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. "                                                            Ja uważam że kochaj bliżniego swego jak siebie samego jest najważniejszym przykazaniem a religie które są zadufane w sobie są nic nie warte. Zanim mnie skrytykujesz zapoznaj się z biblią a włosy staną ci na głowie.
 

Portret użytkownika polyp

A propos świetej ksiegi

A propos świetej ksiegi chrześcijan, służyła, służy i będzie jeszcze jakiś czas służyła manipulacjom dokonywanym przez kościóły (głównie katolicki) na milionach swoich wyznawców. Chierarchowie nie objaśnią klucza do rozumienia nauk bo straciliby energetyczną władzę i nie mogliby zostać mistrzami (ktoś kto manipuluje uczniem nie może być nauczycielem). Możesz cytować całe wersety ale tylko sie przez to ośmieszasz. Pozdrawiam 

Portret użytkownika mobiledev

W kazdym razie zobaczcie co

W kazdym razie zobaczcie co sie dzieje i to w ostatnich 2 latach w biblii jest to samo:- ryby wymieraja- woda w krwi- trzesienia ziemi- pogloski o wojnach i wojny- choroby i skarzenia- drozejaca zywnosc i powstaje glod- znaki na niebie (aktywnosc slonca), czerwone zacmienia ksiezyca- caly swiat krazy w okol Israela- itd. dodatkowo co sie dzieje ? - a w biblii jest:- chca zaczipowac spoleczenstwo ? (do 2013 w ameryce maja miec czipy jako akt zdrowotny na sile podobno :/, w rosji chyba tez ale dobrowolnie,  w indii juz cos kombinuja) A teraz ktos powie ze to zbieg okolicznosci Smile

Portret użytkownika Komentatorification

I co byl wtedy koniec swiata

I co byl wtedy koniec swiata i nic nie przetrwalo ale nauki co i jak tak? sieja postrach.To wszystko to natura.. a wtedy nie umieli tego tlumaczyc inaczej tylko BOG BOG i BOG a nikt nigy nie widzial nie slyszal tylko plotki.Na wierze moze sie tylko fikcja opierac ... kiedys bylem wierzacym ale z tego powodu ze od urodzenia nei daja nam wyboru.NIkt nawet powaznej dyskusji nie umie rozpoczac na ten temat z duchownymi bo oni tylko umieja ptzytaczac kolejne wersy i tlumacza wszystko w taki sposob zebysmy sie bali tego co nas czeka jak nie bedziemy wierzyc.Wniosek religia opiera sie na strachu boj sie boj i wykonuj co zapisane boo.... i wplacaj kase.Kosciol nam powinien placic i pomagac majac taki majatek a nie wciaz nowe szaty! i na kure*kii jezdza.A watykan mafia i same zloto to jest wiara to jest celibat ? to jest meczennictwo by w niebie skonczyc?AHA. Jesli minelo tyle lat i caly czas nie pojawia sie bog jezus? a 2000 lat temu wciaz sie objawiali?to temu , tamtemu , taka nauka lekcja przestroga a teraz to wciaz bazujemy na plotkach? Umyj twarz zimna woda!a anomalia takie jak te co sie pojawiaja to raczej normalne bylo wtedy jest teraz ziemia moze przechodzic kryzys typu zlodowacenie np i to moze byc ten koniec swiata a nie ze bog to zsyla.wiele moglbym pisac.wierze ze byl JEZUS ktory byl czlowiekiem o wiekszej wiedzy i zdolnosciach interpersonalnych ktory glosil slowo "boze" chyba po to by pozadek byl czyli taki kodeks karny!! pozdrawia byly ministrant i gorliwy katolik.a teraz REALISTA ATEISTA - a raczej normalny czlowiek.a nie sekciarz.

Portret użytkownika xylotet

Wiecie dlaczego szamani nie

Wiecie dlaczego szamani nie zjednoczyli się i nie załozyli religiichoć to co mówią jest prawie takie same na całym świecie i są taksamo starzy jak ludzkość .Bo to co uczą polega na osobistym doświadczeniui nie jest objawieniem podyktowanym przez przodków Usraelitów.Dlatego nie jest im potrzebna forma religi ani forma nauki. 

Portret użytkownika mobiledev

A drugi wylał czaszę swoją na

A drugi wylał czaszę swoją na morze; i przemieniło się w krew jakby z umarłego, i wszelkie stworzenie żyjące w morzu, zginęło (16:3). A trzeci wylał czaszę swoją na rzeki i źródła wód; i przemieniły się w krew (16:4). moze to co sie teraz dzieje to przedsmak. ale to jeszcze nic. A czwarty wylał czaszę swoją na słońce; i dana mu została moc palenia ludzi żarem. I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie upamiętali się, by mu oddać chwałę (16:8-9).  A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki. I bluźnili Bogu niebieskiemu z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie upamiętali się w swoich uczynkach (16:10-11). nie bede interpretowal bo nie wiem. W kazdym razie do ateistow: czy musi slonce spasc na ziemie byscie uwierzyli w Boga?.

Portret użytkownika edmar

@mobiledev "W kazdym razie do

@mobiledev"W kazdym razie do ateistow: czy musi slonce spasc na ziemie byscie uwierzyli w Boga?" - nie jestem ateistą, ale kto zdefiniował które zjawiska należy zaliczyć do działań Boga, a które do innych. Arogancja to ta cecha która pozwala osobie aroganckiej jednoznacznie rozstrzygać te kwestię. Pozdrawiam!

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika Roni Tornado

mobiledev, za czasów

mobiledev, za czasów biblijnych ludzie byli ciemni i nie mieli dostępu do wiedzy bo ta była zarezerwowana wyłącznie dla kapłanów. Kapłani wiedzieli czym są te zjawiska a ludziom wtykali kit, że to niezadowolenie bogów. Dziś już mamy dostęp do wiedzy. Dlaczego Ty chcesz pozostać zacofany intelektualnie i rozómować jak człowiek z czasów biblijnych ?A tutaj masz wyjaśnienie tych zjawisk :Czerwony kolor rzek, mórz - zakwit wód powodowany przez beztlenowce ( podobne do planktonu )Palące żarem Słońce - superaktywność słoneczna  

 
 

Strony

Skomentuj