Rządy europejskie są pod butem bankierów

Kategorie: 

activistpost.com

Jeden z czołowych światowych ekonomistów Daron Acemoglu oskarża rządy europejskie o to, że idą na rękę bankom, opóźniając restrukturyzację długów. Bankowcy nie chcą ponosić strat i wyolbrzymiają restrukturyzację, jako zagrożenie dla całego systemu finansowego. W rzeczywistości, utrata zasobów dotyczyć będzie samych banków, które nieroztropnie pożyczały pieniądze bankrutom.

 

Elity Europy są w dość trudnej sytuacji.  Doprowadziły one krajowe gospodarki strefy euro do stanu głębokiego kryzysu, aby dotrzymać obietnic dostatniego życia, solidarności i jedności, danych podczas przyjmowania euro.  Podczas gdy w rzeczywistości unia walutowa spowodowała brak trwałego wzrostu gospodarczego i narastającą niepewność.

 

Gospodarki Grecji, Portugalii czy Włoch są w złym stanie z powodu prowadzonej polityki fiskalnej.  Teraz te kraje są zmuszone do zmniejszenia wydatków publicznych i podniesienia podatków.  Polityka ta będzie bez wątpienia spowalniać ich wzrost gospodarczy i wzrost gospodarczy w całej Europie.  Ale to tylko część problemu.  Największy problem to nadmierne zadłużenie, które sprawia, że ​​rządy europejskie zaczynają robić się znacznie bardziej opresyjne w sferze fiskalnej.

 

Istnieje prosty sposób na pokonanie nadmiernego zadłużenia: zmniejszenie płatności poprzez restrukturyzację długu.  W Stanach Zjednoczonych wiele firm było w stanie zmienić warunki umów z wierzycielami, co z kolei pozwoliło im zgromadzić dodatkowe środki na nowe projekty.  Jeżeli strony nie są w stanie uzgodnić restrukturyzacji długu dobrowolnie i samodzielnie, amerykańskie firmy mogą skorzystać z prawa upadłościowego, w ramach, którego sąd nadzoruje reorganizację zobowiązań finansowych.

 

Bardzo krytycznie o takim pomyśle radzenia sobie z długami krajów z południa Europy wypowiadają się bankowcy, którzy uważają, że doprowadzi to do chaosu na rynkach finansowych.  Oczywiście, banki są głównymi kredytodawcami oraz z ich punktu widzenia, nieuniknione straty w takiej restrukturyzacji mogą spowodować efekt domina, falę pesymizmu wśród inwestorów, gwałtowny wzrost stóp procentowych i inne negatywne konsekwencje dla kredytobiorców.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika luxar

Mam pytanko co sądzicie o

Mam pytanko co sądzicie o stronie videopoland.com....Chodzi mi o symbolike... troche to dla mnie jest podpadające? Jak Wy myślicie. Czekam na opinię. Nie zainteresowałbym się tym faktem ale jest to firma powstająca w Polsce... i trochę dziwna jest...

Portret użytkownika Pulsar

Jak ŚJ mogli przepowiadac

Jak ŚJ mogli przepowiadac Koniec świata, skoro nawet Pan Jezus tego nie wiedział ??! Nawet aniołowie nie wiedzieli !I jeden i drugi ("Prophet" i "baca") - obaj jesteście w błędzie.Wielcy z Was znawcy ideologii Świadków Jehowy, - sami experci - a tak naprawdę dosłowinie NIC o niej nie wiecie, ani jej nawet nie rozumiecie. Który z Was był kiedykolwiek ŚJ ? Kto wie o co wogóle chodzi ŚJ ?Proszę, nie wypowiadać się na tematy na które macie bardzo blade pojęcie, tymbardziej że Wasza wiedza jest niejako "zakrzywiona" przez propagandę ziejącą wrogim nastawieniem do ŚJ.Jeżeli Wasza wiedza jest taka powierzchowna w każdym innym temacie, to współczuję zrozumienia, jakiegokolwiek tematu...Świadkiem Jehowy nie zostaje się ot tak,... podpisując jakiś papier,.. - to długi i mozolny proces nabywania wiedzy biblijnej, która stopniowo układa się w całość jak układanka z puzlii. Trwa to nawet latami. A wy chcecie w jedną minutę podważyć całość tej wiedzy ?! Jesteście niczym duchowe dzieci i rozumujecie jak dzieci, - daleko Wam do dojrzałości duchowej by to zrozumieć.

Portret użytkownika Janik

W spiski chętniej wierzą

W spiski chętniej wierzą ludzie niezamożni, sfrustrowani, niezadowoleni, przekonani o własnej bezsilności, którym świat wokół jawi się jako pozbawiony sensu i reguł. Dobrą pożywką jest też niskie wykształcenie. Bo skoro czegoś nie rozumiemy, to musi kryć się w tym tajemnica. Nawet absurdalne rozwikłanie tajemnicy sprawia zaś, że rzeczywistość staje się bardziej uporządkowana, a przez to bezpieczniejsza...

Strony

Skomentuj