Rzadkie zjawisko w Pakistanie. Po raz pierwszy od 100 lat w maju spadł śnieg

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Rzadkie opady śniegu w maju nawiedziły prowincję Ayubia w Khyber Pakhtunkhwa w Pakistanie. Opad miał miejsce we wtorek 19 maja 2020 roku. To bardzo rzadkie zjawisko aby w maju po 100-letniej przerwie spadł śnieg w tej części kraju.

 

Pobliskie obszary również doświadczyły lekkich opadów śniegu, w tym w regionie Galiyat - około 50 do 80 km na północny wschód od Islamabadu. 90-letni mieszkaniec Aybii, Haji Muhammad Aniyat Abbasi, powiedział, że nie doświadczył takiej pogody od czasu brytyjskiego panowania kolonialnego nad tym krajem.

 

Abbasi dodał, że jego starszy brat powiedział mu, że ostatni raz górzysty region doświadczył śniegu w maju w latach dwudziestych XX wieku. Inni mieszkańcy Pakistanu również uważają, że śnieg w maju to coś bardzo niezwykłego. 

 

Po opadzie władze zachęcały ludzi do odpowiedniego ubierania się w związku z zimną aurą, na przykład noszenia płaszczy, aby uchronić się przed chłodem.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj