Rzadkie trzęsienie ziemi zarejestrowano w Danii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Duńscy sejsmolodzy są zaskoczeni ostatnim trzęsieniem ziemi, które wystąpiło na terenie tego kraju. Płytki i stosunkowo łagodny wstrząs odnotowano na Półwyspie Jutlandzkim.

 

16 września o godzinie 10:57 zarejestrowano trzęsienie ziemi, które według lokalnego instytutu Geological Survey of Denmark and Greenland posiadało siłę 3,4 stopnia w skali Richtera. W skali globalnej to oczywiście bardzo słabe zjawisko, które nie powinno zasługiwać na naszą uwagę. Jednak siła i lokalizacja tego wstrząsu była dla Danii czymś nadzwyczajnym.

 

Epicentrum wstrząsu znajdowało się około 19 km na południowy zachód od miasta Lemvig, zamieszkiwanego przez około 7,4 tysiąca ludzi, 80 km na zachód od Viborg z populacją niemal 35 tysięcy mieszkańców i 290 km na zachód od Kopenhagi – stolicy Danii.

Trzęsienie było odczuwalne przez lokalną społeczność. Policja otrzymała liczne zgłoszenia. Odnotowano drżenia w budynkach, ale zjawisko nie doprowadziło do zniszczeń. Sejsmolodzy twierdzą, że było to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 2012 roku, gdy Danię nawiedził wstrząs o sile 4,3 stopnia. Zwykle zjawiska tego typu występują w większej odległości od Półwyspu Jutlandzkiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika szach90

A i jeszcze dodam ,że Polska

A i jeszcze dodam ,że Polska szuka sojuszy tam gdzie nie powinna, nie wiem co nas ciągnie do Francji czy Wielkiej Brytani albo do USA przecież kazdy z tych sojuszników nam nie pomógł i w dodatku zdradził nas ,tak samo Rosja ;).

Tylko w Bogu ufność, jak historia nas uczy ;),ale i tak będą hejty na to ;). 

Portret użytkownika Jestem, który jest

Szykuje się "załamanie pogody

Szykuje się "załamanie pogody" od soboty. Wiadomo więc, co było powodem tego trzęsienia. Od soboty mordercy, barbarzyńcy, ludobójcy, ludożercy odpowiedzialni za manipulecję pogodą będą w swoim żywiole! Będą mordować do upadłego, aż nie wymordują wszystkich. Taki jest plan, ciekawe jaki będzie końcowy efekt... 

Skomentuj