Rzadkie opady śniegu nawiedziły Argentynę i Urugwaj

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Mieszkańcy Argentyny i Urugwaju doświadczyli opadów śniegu, co jest dość rzadkim zjawiskiem dla tych regionów Ameryki Południowej. Nawet meteorolodzy z zaskoczeniem przyznali, że specyficzne warunki faktycznie przyczyniły się do powstania opadów śniegu.

 

W dniach 18-19 sierpnia, nad Argentyną i Urugwajem przeszedł chłodny front atmosferyczny. W niedzielę, temperatura była niższa nawet o 14 stopni Celsjusza w porównaniu do poprzedniego dnia.

Meteorolodzy wyjaśnili, że temperatury nie były aż tak niskie, ale wystarczająco wysoka wilgotność powietrza doprowadziła do łagodnych opadów śniegu na wyższych terenach w południowo-wschodniej części Urugwaju. Z kolei we wschodniej Argentynie odnotowano opady krupy śnieżnej.

W Urugwaju, okres zimowy rozpoczyna się w czerwcu. Jest to również najchłodniejszy miesiąc w roku, gdy średnie temperatury wynoszą od 9 do 12 stopni Celsjusza. Zimy bywają raczej łagodne, ale wyjątkiem są południowe regiony Urugwaju oraz wschodnia część Argentyny, do których docierają wiatry pamperos, które powodują gwałtowne spadki temperatury.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eu....stachy

Na Ziemi zmienia się klimat.

Na Ziemi zmienia się klimat. To wina polityki państw. To państwa są winne. Ich zbrodnicza działalność odpowiada za anomalie pogodowe. Mieszkańcy Ameryki Płd. za te opady śniegu mogą podziękować nikomu innemu tylko państwom.

Skomentuj