Rzadki rekin wielkogębowy wyrzucony na filipiński brzeg – miejscowi twierdzą, że to znak końca świata

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Odkryty w 1976 r. rekin wielkogębowy (Megachasma pelagios) jest jedyny w swoim rodzaju. Faktem jest, że głębinowe stworzenia są niekiedy wyrzucane na brzeg, zwłąszcza gdy wkrótce ma nastąpić trzęsienie ziemi, albo inny kataklizm.

Zwierzę może osiągnąć do pięciu metrów długości, a jego średnia długość życia wynosi nawet ponad 100 lat. Te niezwykłe okazy głębinowe obserwowano głównie w okolicach  Japonii, na Tajwanie i na Filipinach.

 

Niektóre gatunki są tak nieuchwytne, że nie ma zbyt wielu szans, aby zobaczyć je w ich naturalnym środowisku. Obecnie entuzjastom głębinowych tajemnic przytrafiła się nie lada gratka, ponieważ na plażę na Filipinach fale wyrzuciły niezwykle rzadki gatunek ryby, który daje naukowcom szansę rozwikłania wielu zagadek.

 

Rekin wielkogębowy to gatunek, który był obserwowany do tej pory mniej niż 70 razy. Ostatni osobnik został odnaleziony 28 stycznia br. między prowincjami Albay i Masbate. Rekiny wielkogębowe odkryto dopiero w 1976 roku. Są one zwierzętami głębinowymi, które rzadko pokazują się ludziom - chociaż ludzie nie mają się czego obawiać, jeśli się na nie natkną.

 

Gatunek zwany z łaciny Megachasma pelagios odżywia się, filtrując wodę przy otwieraniu swojej ogromnej paszczy. Dzięki temu łapie małą zdobycz, taką jak plankton i kryl. Ludzie i inne duże stworzenia nie znajdują się w jego menu. Jednak tak niewiele osób widziało żywe okazy, że nikt nie wie na pewno, jak się one zachowują.

Rekin wielkogębowy (Megachasma pelagios)

Mieszkańcy filipińskiej wioski Negros, którzy znaleźli rekina i próbowali mu początkowo pomóc. Okazało się jednak, że jest on już martwy. NIektórzy uznają, że to odkrycie jest zapowiedzią zbliżającej się zagłady.

„To wielki pech. Wydaje się, że nadchodzi coś bardzo złego. Może dojść do globalnej katastrofy i przygotowujemy się do niej”.

Faktem jest, że stworzenia głębinowe są bardzo wrażliwe na wszelkie ruchy w głębinach. Dlatego ich pojawienie się na płytkiej wodzie wskazuje, że coś może się dziać. Obecna sytuacja przypomina to co miało miejsce przed trzęsieniem ziemi w Japonii w marcu 2011 roku. Wówczas na brzegach znaleziono ponad 20 wstęgorów królewskich, wielkich ryb głębinowych, których pojawienie się rzekomo przepowiada trzęsienie ziemi. Czy pojawienie się na brzegu rzadkiego rekina oznacza, że nadciąga jakieś duże zjawisko sejsmiczne?

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Joker

Ludzie zglupieli na temat

Ludzie zglupieli na temat końca świata. Codziennie można o tym gdzieś czytać. Co chwilę to inne daty ale zawsze jest że to niedługo. Czy wy na prawdę nie macie co robić tylko straszyć ludzi? Zastraszony naród nie zwraca uwagi na istotne rzeczy tak? W polityce pewnie dużo się dzieje ale to nie ważne bo będzie koniec świata. Coraz większe podwyżki ale to nic bo niedługo wszyscy zginiemy. Szczerze mówiąc jeśli ma nadejść taki koniec to i tak ci którzy mają przeżyć są miliarderami, politykami, ludźmi z układami. Zwykły człowiek nie ma szans więc po co się teraz o to martwić? Może będzie jutro może za 100 lat. Macie zamiar żyć w strachu do tego czasu? Być może umrzecie ze starości dużo prędzej niż nastąpi koniec świata. Mój dzieciak przeczytał ostatnio taki właśnie głupi artykuł i bal się przez dobry tydzień. Z chęcią pozwał bym tych wszystkich czarnowidzow tych przepowiadaczy przyszlosci. Każdego z osobna. Miałeś rację ok i tak już nie ważne ale jeśli się myliles dwadzieścia batów na plecy i jaja do prądu. Moment by wszystko ucichło. Nie stać mnie na sądzenie się z tymi kretynami ale może kogoś jednak i to zrobi.

Skomentuj