Rzadki delfin albinos zauważony u wybrzeży Soczi

Źródło:

W zatoce Imeretinskaya pracownicy ośrodka „Delfa” widzieli delfina albinosa. Naoczni świadkowie byli szczęśliwi, widząc tak rzadkie zjawisko.

„Razem z rodziną przystosowali się do dziobu naszej małej łódki„ Delphi ”i towarzyszyli przez kilka minut. Wciąż jesteśmy pod wrażeniem tak rzadkiego spotkania - oglądając ten film, serce mi na chwilę przyspiesza” - napisali na sieć społeczna.

Albinizm jest rzadką mutacją genetyczną i rzadko występuje w przyrodzie. Mutacja jest związana z przerwaniem produkcji barwnika melaniny. Istnieje „częściowa albinizm” i „prawdziwy albinizm”.

„Nasza mała wiewiórka była zupełnie biała z czerwonymi oczami - jest„ prawdziwym albinosem ”- powiedział personel ośrodka. ⠀

Na świecie albinizm odnotowano u około dwudziestu gatunków waleni

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj